"Stójkę i szpagat robią, by zawłaszczyć wszystko" - Halicki o wniosku Ziobry ws. sędziów TK

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nie ma podstaw, by kwestionować wybór sędziów Rymara, Tulei i Zubika - mówił w TOK FM Andrzej Halicki. Zbigniew Ziobro zaskarżył uchwały Sejmu z 2010 roku ws. wyboru trzech sędziów TK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, że uchwała dotycząca wyboru "narusza zasadę indywidualnego wyboru sędziego Trybunału". Zdaniem Zbigniewa Ziobry, każdy z sędziów powinien zostać osobno, a nie w jednym głosowaniu, wybrany przez Sejm

Andrzej Halicki nie ma wątpliwości, że nie ma żadnych podstaw, by kwestionować wybór trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Już wczoraj wszystko zostało wyjaśnione, a panowie w ministerstwie nie doczytali. Sa trzy odrębne uchwały dotyczące wyboru. Wystarczy zajrzeć do stenogramów. A to, że w "Monitorze Polskim" jest jedna publikacja... tak się po prostu robi. Zarzuty sa bezpodstawne - mówił poseł PO w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Halickiego, intencje Zbigniewa Ziobry są oczywiste. - Stójkę i szpagat zrobią, by zawłaszczyć wszystko. Całe państwo ma podporządkowane jednej osobie, jednej partii. Wracamy do PRL, tak to wygląda.

Poseł Platformy Obywatelskiej zasugerował, że gdyby - mimo wszystko - usunął ze składu trzech sędziów, Polskę może spotkać za to kara.

- Nie ma możliwości, by tak funkcjonujące państwo traktować jako demokratyczne - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (82)
"Stójkę i szpagat robią, by zawłaszczyć wszystko" - Halicki o wniosku Ziobry ws. sędziów TK
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 21 razy 11

  nie wiem czy opozycja sobie do końca zdaje sprawe z kim maja do czynienia...

  chyba juz wiekszość forumowiczów jest bardziej 'przytomna' pod tym względem

  przeciez wiadomo, z to REWOLUCJONIŚCI, czyli ich nie obowiazują żadne reguły, żadne umowy czy świetości i przyzwoitosci

  chodzi o zemstę i o spalenie ziemi do 10 cm w głąb, tak by nic oprócz ICH ziaren nie wyrosło

  zawsze będą wykorzystywać wszystkie możliwości (i tak w końcu zawsze JUŻ robili od lat), by zmieść INNYCH z powierzchni ziemi

  dlatego droga opozycjo, nigdy IM nie należy wybaczać - jak zrobiliście to jak zwykle głupio z trybunałem stanu dla zera choćby

  i dlatego powinniście chwytac się KAZDEJ okazji, by 'przesladować' PIS, ich misiewiczów, ich łąmanie prawa

  a okazji do tego jest AZ ZA DUŻO

  trzeba tylko chcieć, bo możlwiosci i pieniądze macie - w przeciwieństwie do nas, zwykłych obywateli

 • siekier35

  Oceniono 16 razy 8

  zero,pamiętaj że 0=0
  bardziej wykształceni wiedzą że >0 lub <0
  a bezmyślne wykonywanie poleceń kwaczki wcześniej czy później wyjdzie ci dupą

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 8

  tylko po co tym bolszewikom jeszcze więcej władzy, skoro nawet z większością parlamentarna, własnym notariuszem-prezydentem i zerem-prokuratorem generalnym nie są w stanie sprowadzić na Polskę obiecanej "manny z nieba" a tylko długi i katastrofę gospodarcza, wstrzymanie inwestycji, podniesienie podatków, zamordyzm i łamanie konstytucji, ocenzurowane media publiczne, izolacje na arenie międzynarodowej i pogłębiająca się a kosztująca polskiego podatnika już miliardy - okupacje obcego państwa

 • 39marpik

  Oceniono 20 razy 6

  Ziobro chce udowodnić że nie jest zerem, okazuje się że to miej niż zero.

 • azteci

  Oceniono 5 razy 5

  Winni sie tłumaczą. Swoją arogancją daliście takim jak Ziobro nieograniczona władzę. Do roboty się k.... weźcie. Zima, łopatować trzeba. To przewietrzy wasze przestrzenie miedzy uszami.

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 5

  DOBRZE tak tym wszystkim którzy głosowali na motłoch smoleński , jeszcze czubki pokażą na co ich stać bo to są brunatne koszule i brunatne majtki , nadszedł czas ZEMSTY .
  Ciekawe co zrobią żołnierze Kurdupla jak nakaże odwołać Putina .

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 5

  ... pan minister następnie odwoła prezydęta, pana prezesa a na koniec.... siebie :) Ot, protota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX