"Zespół Macierewicza to pomysł na awanturę polityczną". Cimoszewicz w TOK FM

Zespół PiS-u ds. Smoleńska jest pomysłem na awanturę polityczną. A pomysł Palikota (dołączenia do zespołu - przyp. red.) trzyma się w tej logice - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w Poranku Radia TOK FM.


B. premier skrytykował w TOK FM powołanie zespołu PiS ds. zbadania okoliczności katastrofy smoleńskiej. - To pomysł na awanturę polityczną - ocenił.

Podkreślił, że Janusz Palikot swoim zgłoszeniem do zespołu dołącza się do awantury, choć robi to "w sposób prześmiewczy", a PiS - "w sposób ponury".

- Rzecz jest zbyt poważna aby czynić sobie facecje i z jednej i z drugiej strony. Robią je w tonie ponurym politycy PiS i w tonie prześmiewczym Palikot - tłumaczył Cimoszewicz. I dodał: - Wolałbym, żeby ten przypadek tragicznej katastrofy nie był przedmiotem żenujących rozgrywek.

Jarosław Kaczyński, szef największej partii opozycyjnej, sprawę katastrofy wytyczył jako najważniejszy problem w Polsce. - Jeżeli wszyscy ulegamy tego typu sugestiom wielkiego scenarzysty, to my się jawimy krajem niepoważnym, nie rozumiejącym, co się dzieje dookoła nas w świecie - ubolewał Włodzimierz Cimoszewicz. - My się ciągle zajmujemy sprawami zupełnie nieistotnymi albo marginalnymi.

"Błędna polityka informacyjna prokuratury"

Cimoszewicz skrytykował też politykę informacyjną prokuratury ws. śledztwa. - Jest ona błędna - powiedział. - Twierdzenie, że jest kilka równorzędnych hipotez, z formalno-prawnego punktu widzenia tak, ale z punktu widzenia zdrowego rozsądku, pytania dlaczego i komu miałoby to służyć, to nie są równorzędne hipotezy - podkreślił. I tłumaczył: - Musiałoby za tymi skrajnymi hipotezami przemawiać coś bardzo mocnego, a nawet z tych przecieków nie usłyszeliśmy nigdy o jakimkolwiek stwierdzeniu, które mogłoby sugerować coś takiego - mówił były premier.

Podkreślił, że taka polityka prokuratury sprzyja "możliwości hasania nieodpowiedzialnych ludzi", choć - jak przyznał - śledczy nie mogą takich osób powstrzymać. - Zawsze będą ludzie, którzy nie uwierzą w ostateczna wersję - ocenił Cimoszewicz.

- Niestety płk Rzepa nie uspokoił nastrojów - tak b. premier komentował wypowiedź w TOK FM rzecznika prasowego Naczelnego Prokuratora Wojskowego. - Tajemnica śledztwa ma swój cel, to nie jest zasada wymyślona. Ona ma służyć temu, żeby nie utrudniać śledztwa, żeby np. potencjalni sprawcy przestępstwa nie dowiadywali się za wcześnie do czego doszli śledczy - mówił Cimoszewicz. - Natomiast w tym przypadku, w moim głębokim przekonaniu, informacje o bardzo wielu stwierdzonych faktach można podawać bez jakiegokolwiek ryzyka ograniczenia możliwości obiektywnego i skutecznego doprowadzenia tego śledztwa do końca - przekonywał poranny gość TOK FM.

- Długo będziemy żyć Smoleńskiem? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Pewnie co najmniej parę miesięcy dość intensywnie, bo i okoliczności polityczne w Polsce będą do tego zachęcały i właśnie pustka informacyjna, a więc możliwość hasania przez różnych nieodpowiedzialnych ludzi - odpowiadał Cimoszewicz. - A być może pozostanie w przekonaniu wielu na zawsze jakaś tajemnica, bo na pewno będą tacy ludzie, którzy nie uwierzą w ostateczne ustalenia - zaznaczył senator.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
"Zespół Macierewicza to pomysł na awanturę polityczną". Cimoszewicz w TOK FM
Zaloguj się
 • z.lo

  Oceniono 25 razy 15

  Zespół Macierewicza (med.): nieuleczalna choroba neurologiczna. Objawy: urojenia, paranoja, nerwica natręctw, tiki nerwowe. Podobnie jak w wypadku zespołu Tourette'a, tiki wokalne obejmują kompulsywne wykrzykiwanie określonych wyrazów lub zdań. Najczęściej są to: spisek, zbrodnia, układ, tajny plan itp. Choroba jest zaraźliwa - u osób przebywających przez długi czas w towarzystwie chorych dotkniętych zespołem Macierewicza zaobserwowano skłonność do echolalii: powtarzania słów lub zwrotów wypowiedzianych przez chorego lub zasłyszanych w radiu Maryja.

 • ebrieta

  Oceniono 19 razy 13

  Wiadomą jest rzeczą, że PiS-owi zależy na tym, żeby winą kancelarii prezydenckiej Lecha
  Kaczyńskiego i różnych działań samego ś.p. L.Kaczyńskiego obarczyć niewinny rząd, pre-
  miera itd. itp. Po to powołali tą komisję, której przewodniczy znany z różnych kontrower-
  syjnych działań i spraw, a także człowiek o. Rydzyka- Macierewicz. Chyba się nie pomyłę,
  jeśli wyraże opinię, że ta inicjatywa powstania tej komisji wyszła właśnie z Radia Maryja
  i tam przesiadających ludzi, którzy tylko wyszukują haków na obecny rząd itd. itp. I tam
  się podburza niewinnych, łatwowiernych ludzi wpajająć bzdurne opinie, wypaczone teorie,
  tworząc podziały na prawowiernych i innych. Biedni ci ludzie. I PiS-owi to pomaga, ale już
  niektórzy budzą sie z letargu, przecierają oczy i przekonują się jak ich w kampanii wybor-czej bałamucił kandydat PiS na prezydenta. Odkrył wreszcie swą przyłbicę. Tak więc ta
  komisja Macierewicza to krzyk rozpaczy, ponieważ zakłamanie PiS-u nie da się ukryć.
  Teraz broniąc się używają ataku. Ale fakty mówią za siebie. Jeśli się nie boją prawdy, to
  niech wezmą Palikota do komisji. On im pomoże. Niestety. Macierewicz się boi, bo odra-
  zu by wyszły na jaw jego nikczemne knowania.

 • kolega77

  Oceniono 23 razy 13

  PiS plus paranoja, paranoja plus PiS plus Maciarawicz

 • cyndyndanda

  Oceniono 20 razy 12

  czy ktos wie co antek-psychopata i olszowka zrobili z tonami tajnych dokomentow, ktore
  wywiezli z WSI do siedziby prezia-pijaczyny, herbu "malpeczka"? Moze czas, zeby tymi szkodnikami, ktorzy narazili na niebezpieczenstwo, a moze i na smierc tajnych pracownikow WSI, zajela sie obecna WSI i potraktowala tych szubrawcow tak, jak oni traktowali czlonkow
  WSI?!

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 22 razy 12

  PiS - Paranoja i Schizofrenia

 • fjestis

  Oceniono 15 razy 9

  Ludzie wyszczególniający każde "po" w każdym wyrazie są żałośni. Gorzej niż dzieci w piaskownicy: kompletny idiotyzm.

 • era_matolkiewicza

  Oceniono 13 razy 7

  To wy mnie jeszcze ku... wasza stopa nie znacie! Ja wam teraz dam przedstawienie!

 • seba-caad

  Oceniono 8 razy 6

  Pod parasolem kościoła katolickiego w Polsce pod przykrywką finansowanej z budżetu partii PIS stworzyła się sekta z guru Jarosławem Kaczyńskim na czele, wykorzystująca symbole religijne a jednocześnie odrzucająca nauki kościoła. Manipulująca ludźmi technikami NLP.

 • errata_net2

  Oceniono 10 razy 6

  Zgadzam się z opinią Cimoszewicza - PiS pod wodzą usłużnego zausznika Kaczyńskich, tj. p. Antoniego Macierewicza wyrusza na wojenkę. Wojenkę tym bardziej ponurą, że w taborach zamiast spyży i dodatkowego oręża wlecze trumny, a wokół rozsiewa trujące miazmaty i sączy jad nienawiści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX