"Kurduple się wspięły". Palikot o zjeździe Solidarności

Zdaniem Janusza Palikota na zjeździe doszło do absurdu: zdaniem polityków PiS to nie Lech Wałęsa podpisywał Porozumienia Sierpniowe, tylko Lech Kaczyński. - Trzydziesta rocznica nie była po to, by się kłócić - dodaje polityk Platformy.
- Poziom absurdu na zjeździe Solidarności sięgnął zenitu - mówił Palikot na konferencji prasowej w Lublinie. I sugerował, że nie powinno tam być Jarosława Kaczyńskiego. - W czasie, gdy większość działaczy tej wielkiej Solidarności przeżywała lęk z powodu tego, że byli zatrzymani albo internowani, on trzymał nogi w misce w mieszkaniu u mamy - mówił.

Zdaniem polityka PO to, co wydarzyło się na zjeździe to rujnowanie czegoś najpiękniejszego, co mieliśmy w Polsce. Dlatego, zdaniem Palikota, przeciwko takim zachowaniom trzeba protestować. - Mamy do czynienia z kurduplami, które się wspięły na bardzo wysoką górę. I oczywiście nic z tej góry więcej nie widzą, bo nie mają odpowiednich kwalifikacji - komentuje Janusz Palikot.

Dostrzega też błąd po stronie rządzących: że organizację uroczystego rocznicowego zjazdu oddali związkowcom z Solidarności. - Było wiadomo, jaka jest dzisiejsza Solidarność i jaką zrobi uroczystość - mówi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
"Kurduple się wspięły". Palikot o zjeździe Solidarności
Zaloguj się
 • 2wmw

  Oceniono 18 razy 18

  Za to Pani Henryka Krzywonos jest WIELKA. Jako polska kobieta jestem dumna, że właśnie KOBIETA potrafiła postawić tamę fali obłudy, zakłamania i nienawiści, która zalewa nas od 10 kwietnia. Natomiast Pani Szczypińska, żałosna kobietka, strojąca miny świadczące o totalnej pustce moralnej, potwierdza słuszność tezy o "kurduplach, którzy wspięli się na szczyt".

 • jerry2023

  Oceniono 16 razy 16

  Palikot, może dosadnie ale mówi to co każdy normalny Polak widzi i czuje. "Dzisiejsza solidarność to banda sfrustrowanych klakierów Jarosława, większość z nich do solidarności zapisała się w latach 90-tych. A ich szefuncio Śniadek to o strajkach sierpniowych to wie tyle ile usłyszał w Radiu Maryja i na Pisowskich wiecach nienawiści.

 • ad3407

  Oceniono 13 razy 13

  Palikot to antyciało na Kaczyńskiego

 • potworos

  Oceniono 11 razy 11

  SOLIDARNOŚĆ jest własnością Polaków!!.Związki Zawodowe+ skorumpowani działacze,PIS i inne partie muszą to zrozumieć.Nie można szargać godności Polski i Polaków.Naród ma prawo do poczucia,że dokonaliśmy przed 30 laty genialnego historycznego przewrotu.Dzięki SOLIDARNOŚCI 38 mln. ludzi żyje w wolnej Polsce.

 • nanook

  Oceniono 10 razy 10

  Pnie Januszu trzeba ZNACJONALIZOWAĆ symbole "Solidarności" - odebrać Je pseudo związkowemu warcholstwu i im podobnym moralnym kurduplom :D

 • wj1964

  Oceniono 7 razy 7

  tomitoms - a gdzieś ty się tam zaplątał ...

 • howlin_wolf

  Oceniono 6 razy 6

  Janusz, wielki szacun !!!! Dość poprawności politycznej. Zapiszę się do Twojej partii.

 • agaador

  Oceniono 5 razy 5

  Kocham Pana, Panie Palikot !

 • wazps

  Oceniono 5 razy 5

  Niech Jarkacz tak kwacze dalej,niech osmiesza siebie i swojego brata,niech klamie i skloca,tylko niech sie potem nie dziwi,ze go wszysycy krytykuja i nikt go nie szanuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX