"Fundamentalistyczny absurd!" - ks. Luter o pomyśle intronizacji Chrystusa na króla Polski

- Taka inicjatywa jest dla mnie fundamentalistycznym absurdem i należałoby od tego odchodzić - tak ks. Andrzej Luter, współpracownik "Więzi", "Tygodnika Powszechnego" oraz Centrum Kultury i Dialogu komentował w Poranku Radia TOK FM wczorajszy Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski.
Marsz zorganizowali zwolennicy intronizacji Chrystusa na króla Polski.Ksiądz Luter, o którym mówi się, że jest kandydatem na kapelana prezydenta Komorowskiego, apelował do uczestników niedzielnej manifestacji: - Naprawdę nie wiem, czyja to jest inicjatywa, ale to jest szkodzenie Kościołowi. To jest niepoważne. Chciałem przypomnieć, że w ostatnią niedzielę przed Adwentem w Kościele obchodzimy święto Chrystusa Króla Wszechświata, a o ile mi wiadomo Polska jest częścią Wszechświata, co znaczy, że Chrystus jest już królem Polski - mówił ks. Luter.

Krzyż gorszy od pomnika?

Jarosław Kaczyński mówi, że krzyż, który został przeniesiony z Krakowskiego Przedmieścia do kaplicy Pałacu Prezydenckiego, jest substytutem pomnika, który miałby tam stanąć. - Samo słowo substytut oznacza jakiś zamiennik, coś gorszego, czyli pomnik jest czymś pierwotnym, a krzyż jest substytutem pomnika. Krzyż nie jest substytutem czegokolwiek - oburzał się ks. Andrzej Luter. - Krzyż jest jedyny i wykorzystywanie go do jakiejkolwiek walki partyjnej, ideologicznej, a przede wszystkim w tym wypadku jako zakładnika: "będzie pomnik, to krzyż zabierzemy" jest po prostu niedopuszczalne - podkreślał poranny gość TOK FM.

- To jest działanie wypaczające wiarę - mówił ks. Luter. - Wiara upolityczniona, zideologizowana nie jest żadną wiarą - przekonywał ks. Andrzej Luter. I tłumaczył: - Dlatego patrzę na te wszystkie ostatnie wydarzenia z wielkim żalem, bo po prostu to jest totalne upolitycznienie wiary. Przez to w różnych rozmowach czuje się zdystansowanie wielu ludzi do Kościoła, a Kościół na tym cierpi - ubolewał ks. Andrzej Luter.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
"Fundamentalistyczny absurd!" - ks. Luter o pomyśle intronizacji Chrystusa na króla Polski
Zaloguj się
 • epupecki

  Oceniono 25 razy 21

  Jak znam Biblię to królestwa tego świata Jezusowi ofiarowł szatan. Ci którzy chcą dać mu koronę Polski to pewnie jego potomkowie przebrani dla niepoznaki za chrześcijan.

 • jhbsk

  Oceniono 23 razy 19

  To jest chore, a nie niepoważne.

 • w12121

  Oceniono 18 razy 18

  Poprzednik Rydzyka na ziemi 2000 lat temu proponowal Chrystusowi ziemskie krolestwa lecz Jezus powiedzial zdecydowanie NIE! Jak widac opetane mohery staraja sie dokonczyc dzielo swojego mistrza i wkopac Chrystusa w ziemskie krolestwo bez Jego zgody.

 • alka_xx

  Oceniono 16 razy 14

  Jeszcze tylko kaptury i ... ?!

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 13

  Może trochę przesadzę, ale dotychczasowy kościół rzymsko-katolicki się rozpadł na udzielne księstewka dzielnicowe biskupów oraz na sekty. W tej sytuacji państwo powinno zaniechać realizowania swoich konkordatowych zobowiązań, bo wybuchną konflikty między pretendentami do władzy. Tylko patrzeć jak różne odłamy będą powoływać alternatywnych biskupów w miejsce znienawidzonych np. Józefa Życińskiego. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale w ŚREDNIOWIECZU było dwóch wzajemnie zwalczających się papieży, w Rzymie i Awinionie.

 • parazyd

  Oceniono 15 razy 13

  Należy wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne.

 • jasna0ster

  Oceniono 16 razy 12

  To niech teraz Kościół odważnie stanie i jasno wyrazi swoją opinię o wszystkich zaistniałych ostatnio politycznych incydentach Wszak To sam Jarosław Kaczyński czeka, ż kościół opowie się za którąś stroną.
  Ale jasno, bez żadnych uników

 • sher-rif

  Oceniono 10 razy 10

  Fajnie.Dawno nie było tak dobrej błazenady.Uaktywnił się nawet mój faworyt Świtoń i orzekł,że ma być muzeum braci kaczyńskich w Pałacu.Tak trzymaj Kazik. Ja w nagrodę domagam się by Switonia intronizować na cesarza Europy.Myślę ,że mu taka fucha wystarczy.

 • scher1

  Oceniono 14 razy 10

  Ale szałowe ciuchy, jak na Oktoberfest albo balu maskowym z kotylionami. Ciekawe, co to z firma krawiecka lansuje taki sznyt???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX