Pitera w TOK FM: To politycy mają chronić ludzi, a nie odwrotnie

Też otrzymuję nieprzyjemne mejle i telefony, ale o tym nie opowiadam, bo jest to dla mnie żenujące - mówiła w TOK FM Julia Pitera. Posłanka ostro skrytykowała polityków, którzy zdecydowali się na przyjęcie ochrony BOR po zabójstwie w łódziej siedzibie PiS działacza tej partii.
Po ataku Ryszarda C. na łódzkie biuro PiS wielu czołowych polityków PiS, PO i SLD otrzymało ochronę funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Na liście Ryszarda C. znajdował się m.in. Stefan Niesiołowski, Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski.Julia Pitera odrzuciła propozycję ochrony BOR, twierdząc, że "się nie boi". Posłanka mówiła, że zależy jej "przede wszystkim na tym, żeby nie wzbudzić społecznego niepokoju".

- Prosiłabym, żeby ludzie się również nie bali - mówi - Ja dzisiaj, muszę powiedzieć, patrzę ze zdumieniem na te defilady posłów przed kamerami, którzy się łapią za głowę i opowiadają ile mają donosów, telefonów. No przecież ja też mam donosy, różnego rodzaju anonimy nieprzyjemne i telefony i mejle! Nie opowiadam o tym, bo mnie to żenuje. Więc dzisiaj jak słyszę, że każdy polityk jest ofiarą, to chciałabym taki apel wygłosić: "Panowie politycy - po to was wybrali ludzie, żebyście wy chronili obywateli i wy chronili państwo, a nie państwo chroniło was" - mówiła wzburzona.

- Niech politycy oczywiście mniej prowokują w różnych sytuacjach, bo różnego rodzaju zachowania są prowokujące i to zawsze budzi emocje ludzi, którzy są trochę niezrównoważeni - twierdzi Pitera.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Pitera w TOK FM: To politycy mają chronić ludzi, a nie odwrotnie
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 2 razy 2

  Pisuary znalazły sposób na zaistnienie w mediach - po raz kolejny kosztem społeczeństwa !!!

 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Politycy mają chronić ludzi, nie napadać i bić jak robią to ludzie PO.
  Leszek Kulpiński - radny gminy Nowa Słupia i jednocześnie kandydat z ramienia Platformy Obywatelskiej do rady powiatu kieleckiego,po kościelnej uroczystości w Dębnie (gmina Nowa Słupia, woj. świętokrzyskie)ciężko pobił potencjalnego wyborcę. .Poszkodowany przez działacza PO Leszka Kulpińskiego ma m.in. łamiąc rękę, nadgryziony kciuk i połamaną kość śródręcza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX