PiS będzie monitorował internet. Kto podpadnie - do prokuratury

W piątek odbędzie się pierwsze posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu, w tym między innymi portali politycznych. Kto podpadnie posłom może liczyć się z zawiadomieniem do prokuratury. Nowe "ciało parlamentarne" nosi nazwę Zespół ds. Promocji Wolności Przekazu i Poszanowania Zasad Dialogu Społecznego w Komunikacji.
Prawo i Sprawiedliwość chce by internauci brali odpowiedzialność za słowa. - Mamy konkretne przykłady całych stron, czy forów, które kipią nienawiścią, obrażają konkretne osoby, w tym te które nie pełnią funkcji publicznych - mówi szef zespołu poseł Andrzej Jaworski.

- Kipią nienawiścią do PiS, czy także do innych partii politycznych - pytamy: - Do konkretnych osób, ale agresja skierowana do Prawa i Sprawiedliwości jest wyjątkowo duża - mówi poseł.

Każdy pokrzywdzony będzie mógł dochodzić swoich praw

Posłowie chcą bronić między innymi przedsiębiorców, ale także innych (np. lekarzy) przed słownymi atakami w internecie. O niebezpiecznych i agresywnych treściach posłowie będą zawiadamiać organy ścigania. Chcą też zmieniać prawo. - Aby doprowadzić do tego, że każdy będzie mógł dochodzić swoich dóbr osobistych - dodaje Jaworski.

Zespół składa się z siedmiu posłów - sześciu z PiS-u: Andrzeja Jaworskiego, Piotra Cybulskiego, Zbigniewa Girzyńskiego, Zbigniewa Kozaka, Maksa Kraczkowskiego, Leonarda Krasulskiego, Tomasza Latosa, i Kazimierza Smolińskiego. Poseł z PO raczej będzie miał trudności w przeforsowaniu swoich racji.

- Ja będę zajmował się zmianą prawa i ochroną dóbr osobistych, nie monitorowaniem treści internetowych - mówi poseł Jacek Żalek z Platformy Obywatelskiej. - Chodzi między innymi o zakaz upubliczniania w internecie sytuacji z życia prywatnego - dodaje poseł.

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej do zespołu się nie wybierają.

- Każdy obywatel, jeżeli coś mu się nie podoba, ma prawo złożyć zawiadomienie do właściwych organów. I koniec - mówi poseł SLD Wacław Martyniuk. - Szanujmy wolność - dodaje.

Kary za ''kipienie nienawiścią'' w sieci - pomysł PiS jest:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (89)
PiS będzie monitorował internet. Kto podpadnie - do prokuratury
Zaloguj się
 • dupazimna2010

  Oceniono 18 razy 18

  Bogu dziękować, że to PiSowskie k u r e s t w o nie jest u władzy, bo by wprowadzili taki zamordyzm, że Północna Korea jawiłaby się niczym kurort. Ten p i e r d o l o n y Kaczyński zachowuje się dokładnie jak Hitler: najpierw marsze z pochodniami, potem ograniczenie praw obywatelskich. Oczywiście zamiast podpalenia Reichstagu mamy 10 kwietnia - ale manipulacja dokładnie ta sama (jeśli się jeszcze okaże, że ostatnia rozmawa mieczy Kaczorami się do tego przyczyniła, to tym bardziej całość zachować J.K. bardziej zbliży się do hitlerowskiego modelu). Ta gdnida, PiSda, może mi na złamanego c h u j a skoczyć! Ogłaszam hasło: internetowy c h u j w d u p ę wszystkim PiSdo-lizom!

 • wilcy

  Oceniono 17 razy 17

  Jeszcze dyby na rynkach, jakies stosy i Naczelny Inkwizytor Maciar bedzie kontent.

 • sydio

  Oceniono 18 razy 16

  W ogóle ten internet zlikwidować. Złodziej czasu, który powinno się wykorzystywać na modlitwę i rozpamiętywanie krzywd doznanych od Ruskich, Niemców, Żydów, Tatarów i Tuska

 • asd.53

  Oceniono 16 razy 16

  wy pisowskie cenzory zacznijcie od siebie , juz setki razy Prokuratura powinna zajac sie waszymi obrazliwymi , wulgarnymi , niezgodnymi z prawda wypowiedziami , przesyconymi nienawiscia i agresja , skierowanymi do urzedow , wladzy i spoleczenstwa polskiego.
  Zaden pisowsko-komunistyczny wypierdek nie bedzie mi odbieral wolnosci slowa , dyktature wprowadzajcie w swojej sekcie.
  wasze pochody z pochodniami to pierwsza sprawa dla Prokuratury.
  ty kaczor nie potrafisz nic dobrago zrobic tylko po sadach lazic , w ktorych bez przerwy przegrywasz
  uwazaj , bo toba zajmie sie opinia miedzynarodowa , za wroga dzialalnosc wobec Polski , juz teraz jestes osoba nieuznawana w swiecie.
  jednych dyktatorow obalaja , a tu pod nosem wyrasta nam nastepny.
  jak historia pokazuje , zawsze kurduple problemy sprawialy
  i pamietaj Polska bedzie Nasza a nie twoja.

 • chri-s48

  Oceniono 16 razy 16

  Powstaje polskie medialne gestapo. Niech PiS dojdzie do władzy to zajmie budynek na Szucha.
  O to chodziło ?

 • alexoi77

  Oceniono 15 razy 15

  No i nareszcie pokazali prawdziwe oblicze Wraca stare Nie pozwolimy na to ciemnoto PiS-owska Podsłuchy, spiski,potem aresztowania, marsze z pochodniami za parę lat jakiś mały obóz pracy Adolf H byłby z was dumny Narodowy PiSializm

 • andre951

  Oceniono 15 razy 15

  ""- Kipią nienawiścią do PiS, czy także do innych partii politycznych - pytamy: - Do konkretnych osób, ale agresja skierowana do Prawa i Sprawiedliwości jest wyjątkowo duża "" Zadałbym sobie, na ich miejscu, dlaczego tak jest - o ile to prawda. Bo chamstwo, nienawiść i agresja pisowskich aparatczyków jest o niebo większa niż przeciętnego internauty. Nie są jeszcze u władzy a już chcieliby wprowadzić cenzurę, napominać i karać tych, którzy ich napomnień o tym, co wolno a co nie wolno, po prostu nie słuchają bo mają inne, normalne wzorce. Zaczynam się już bać i nie wiem, czy będę jeszcze pis-ał na jakimkolwiek forum. Może nawet zaglądnięcie na to forum będzie karalne ??? Blady strach !!!!

 • marian1501

  Oceniono 14 razy 14

  Monitorowć powinni zacząć własną głupotę to bardziej wyjdzie im na zdrowie...

 • krystynag55

  Oceniono 13 razy 13

  Spieprzać dziady!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX