Biel i czerwień? Nie. Stadion Śląski będzie śląski. Triumf RAŚ

Trybuny Stadionu Śląskiego będą żółto-niebieskie - decyzję o zmianie kolorystyki krzesełek i bieżni podjął zarząd województwa śląskiego. Będzie kosztowała około 250 tys. złotych- niewiele w skali kosztów całej inwestycji - 465 mln zł.
Oficjalnie zaważyły głosy kibiców. - Jestem politykiem i zawsze muszę się wsłuchiwać w głos większości - tłumaczy w TOK FM marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz. Dodajmy, że także w głos koalicjanta w sejmiku - Ruchu Autonomii Śląska.

- Wyeksponowanie symboliki regionalnej w przypadku tak prestiżowego obiektu jest jednocześnie dowartościowaniem tych, którzy z tą symboliką się identyfikują - uważa członek zarządu województwa i lider Ruchu Jerzy Gorzelik, który usilnie zabiegał o zmianę kolorystyki na stadionie.

Projektanci w ciągu dwóch tygodni mają zmienić projekt. Pierwotnie miały być czerwone krzesełka, biały dach i niebieska bieżnia. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób wkomponują barwy śląskie w całość obiektu. Dla dyrektora stadionu Marka Szczerbowskiego kolorystyka ma jednak zdecydowanie drugorzędne znacznie.

- Najważniejsze, żeby na obiekcie krzesełka były "trudnopalne" i "trudnołamliwe". Będę się cieszył, jeśli na każdej imprezie, na której będę na Stadionie Śląskim, nie będę widział koloru krzesełek - mówi Szczerbowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Biel i czerwień? Nie. Stadion Śląski będzie śląski. Triumf RAŚ
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 5

  Należy tu zacytować niejakiego pana... Błaszczak (p)oseł):
  "Nie można należeć do narodu, który nie istnieje" ,
  ale można zgrabnie wkomponować kolorystykę w otoczenie
  podkreślając odrębność regionu. I w psipsi PiS-uardesom.

 • settembrini

  Oceniono 3 razy 3

  @jasjuretko
  Koszt modernizacji to 465 milionów złotych, z tego 355 milionów pochodzi z budżetu województwa, 110 z dotacji centralnej.
  Mnie o barwy stadionu w Poznaniu też nikt nie pytał, ale nie mam tego nikomu za złe, bo mnie barwy waszego stadionu nie interesują. Natomiast interesują mnie barwy Stadionu Śląskiego i cieszy mnie, że będą to barwy górnośląskie.

 • wilcy

  Oceniono 7 razy 3

  Tak trzymać Slazacy!!! Pozdrowienia z Wrocławia. Silne współpracujące regiony z samoświadomością i trzymaniem Warsiawki na dystans wyjdzie nam wszystkim na zdrowie.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 2 razy 2

  Sądzę, że gdyby miałby być biało-żółty, to wielu by to poparło i zaanektowało Stadion Ślaski na miejsce spędów religijnych. A tak, skoro ma w nazwie "Śląski" to niech będzie w śląskich barwach.

 • jasjuretko

  Oceniono 4 razy -4

  Za jakie pieniadze budowany jest stadion? Czy są to pieniądze Ślązaków czy budżetowe ze składek wszystkich polaków? Jezeli budżetowe, czyli też moje to dlaczego mnie nikt nie pytał o barwy? Ja jestem z Wielkopolski to dlaczego mam finansowac promocję Śląska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX