''Kwaśniewski żałował, że poparł SLD''

Marek Borowski zapewniał, w Poranku Radia TOK FM, że nie skuszą go propozycje kandydatury w Senacie zgłaszane przez PO i SLD. - Jeśli udałoby mi się zyskać poparcie SLD, PO, to byłbym zadowolony, ale decyzję już podjąłem - mówił przewodniczący rady politycznej SdPl. Stwierdził także, że do porażki SdPl w poprzednich wyborach przyczynił się... Aleksander Kwaśniewski.


- Oczywiście w polityce różnie bywa, ale nie sądzę żebym zmienił moją decyzję - mówił Marek Borowski w TOK FM. - Zamierzam startować do Senatu w jednym z okręgów warszawskich i zamierzam startować z własnego komitetu. Natomiast jeśli udałoby mi się zyskać poparcie SLD czy PO - na PiS nie liczę - to byłbym zadowolony - zapewniał Borowski. - Mogę być rywalem, przeciwnikiem, ale nie jestem wrogiem - dodał.

Jak stwierdził, w polityce potrzebne jest porozumienie. - Uważam, że są dobre koncepcje w programie SLD i są sensowne koncepcje w działaniach PO. Myślę, że Polska wtedy zyskuje, jeżeli udaje się te rzeczy łączyć. Wtedy robimy skok do przodu - przekonywał poranny gość TOK FM.

- Jeżeli uda mi się uzyskać poparcie innych partii to świetnie. Jeżeli nie, to moim politycznym obowiązkiem jest startować, a "wszystko w rękach konia"... jak mawiał nieodżałowany Jan Ciszewski, komentując wyścigi na Służewcu - zapewniał Borowski.

"Kwaśniewski żałował, że nie poparł SdPl"

Zdaniem polityka SdPl do przegranej jego ugrupowania w poprzednich wyborach przyczynił się... Aleksander Kwaśniewski. - W roku 2005, przed wyborami parlamentarnymi, kiedy startowało SLD i SdPl, Aleksander Kwaśniewski wyraźnie poparł Sojusz - przypominał Marek Borowski. - To było decydującym powodem, dla którego nie przekroczyliśmy progu 5%, zabrakło nam 1%. Wyborcy lewicowi byli zdezorientowani i - akurat w tym czasie - nieliczni, więc takie wahnięcia były decydujące - ubolewał gość TOK FM.

- Potem, jak zaczęliśmy konstruować Lewicę i Demokratów, okazało się, że Kwaśniewski żałował - mówił Marek Borowski w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
''Kwaśniewski żałował, że poparł SLD''
Zaloguj się
 • ahab_1

  Oceniono 6 razy 4

  A ja popieram każdego sensownego człowieka, który wejdzie do najwyższych władz i to bez względu z jakiej jest opcji. Rozsądek przede wszystkim.

 • hanna.1955

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawa,interesująca rozmowa i w dodatku na poziomie.
  Gratuluję decyzji ; okręgów jednomandatowych i własnych komitetów wyborczych niech boją się ci, których pozycja była zawsze uzależniona od szefa partii !!!
  Dzięki takim Senatorom jak Pan Panie Marszałku senat może wreszcie mieć pozytywny wpływ na stanowienie prawa.Komentatora z SLD proszę nie słuchać !!!

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 2

  ....jeden z nielicznych na poziomie polityków...

 • wazps

  Oceniono 2 razy 2

  Powinni zrobic jednomandatowe wybory do Sejmu,wtedy byloby ciekawie...

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 4 razy 0

  Polegles pan i tyle. A platforma ma swoich do obsady stanowisk .

 • sf.maziar

  Oceniono 1 raz -1

  Borowski Ty już dawno powinieneś iść na emeryturę polityczną.Człowieku Ty di niczego się nie nadajesz!!!Umiesz tylko niszczyć jak PIS.Nie ośmieszaj się dziadku!!!!!!!

 • michu1958

  Oceniono 3 razy -1

  były szanse, ale Sdpl wysadził Pan w mistrzowskim stylu - a teraz byle tylko koło korytka .... szkoda

 • kwapek-3

  Oceniono 5 razy -1

  Żal Pana słuchać Panie Marszałku. Taki intelekt skrzyżowany z taką nieudolnością, po prostu szkoda. Ale jest też problem. Wielkość szkód jakie przysporzył Pan środowiskom lewicowym, nie może być zapomniana. I dlatego radzę, niech Pan sobie da spokój z kandydowaniem gdziekolwiek. Życie naprawdę może być ciekawe poza Wiejską. Szkoda Pana i lewicy z Panem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX