Komentarze (218)
Słowa Kaczyńskiego o Śląsku. "PiS robi, co może, żeby przegrać" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • othala76

  Oceniono 5 razy 5

  ciekawe po czym on ma takie jazdy? przecież on ma ludzi wokół siebie, to czy oni nie mogą kontrolować co on bierze? niech dealera zmieni albo połowę tylko bierze!!!

 • bergman1

  Oceniono 9 razy 5

  NIE będzie nikt mi mówił kim jestem! chyba ze chce miec kłopoty.tym bardziej jakiś malucienki kartofel.

 • waldi_46

  Oceniono 5 razy 5

  ten człowiek od dawna nie myśli głową tylko tylko tylną częścią ciała .

 • boshary

  Oceniono 5 razy 5

  Skasować dotacje z budżetu dla partii. Kaczyńskiemu dobrze żyje się w opozycji za nic nie odpowiada, kasa leci, opluwać może wszystkich co jemu potrzeba więcej.

 • kociewiak2

  Oceniono 5 razy 5

  ,,to jest pycha J.Kaczynskiego a pycha zabija umysl i milosc do czlowieka....

 • boul81

  Oceniono 7 razy 5

  nie popieram RAŚ- ich tekstów typu"polska małpa zepsuła śląskiu zegarek" itp, ale jestem też przeciwny wrzucaniu wszystkich Ślązaków do jednego worka. Sam jestem Kaszubem, ale uważam się za człowieka narodowości nie kaszubkiej tylko polskiej. Na pewno podobnie jest na Śląsku.

 • grabarz_pis

  Oceniono 9 razy 5

  Nacjonalistyczny bydlak

 • tedj

  Oceniono 5 razy 5

  @stereo_ares - a Ty znasz znaczenie słowa patriotyzm, może podasz co oznacza we współczesnych czasach?
  Ale można powiedzieć Brytyjczykom, że to państwo Anglików, Szkotów, Walijczyków i Irlandczyków

 • herrporcupine

  Oceniono 9 razy 5

  I było odstawiać lekarstwa? Było?!?!

 • net_friend

  Oceniono 7 razy 5

  Jarosławie, odejdź na emeryturę i w bamboszach ratuj Polske zza telewizora.

 • ab1-950

  Oceniono 7 razy 5

  PIS-dzielce nie moga kurdupla oficjalnie wywalic na zbity kaczy dziob to mu podstawiaja swinie apo przegranych wyborach bedzie musial sam odejsc TAK MU DOPOMOZ BOG

 • hans_close

  Oceniono 8 razy 4

  @ukos
  Najbardziej idiotyczna jest wrogość PiSu wobec Kaszubów...
  ----------------------------
  Widzę, że Wy wszyscy postrzegacie PIS i familie Kłamczyńskich, jako normalnych polityków, zwykłych Europejczyków. BŁĄD.

  Kłamczyński nie dlatego nienawidzi Kaszubów, że są Kaszubami, ale dlatego, że w tym środowisku jest olbrzymie poparcie dla Tuska i PO (Podobnie ze Ślązakami) Ten człowiek żyję żądza zemsty na każdym, kto kiedykolwiek mu podpadł. Dla familii Kłamczyńskich "dobro Polski" to jedynie abstrakcyjne hasło wyborcze, nic nie znaczące. Dla nich liczy się władza, własne porachunki i żerowanie na państwowych posadach. (rodzinne hobby od dziesięcioleci)

  To, że Kłamczyńscy są Żydami również nie tłumaczy ich zachowania, ponieważ inne rodziny Żydowski są często wspaniałymi Polakami i patriotami. Chociaż z drugiej strony jest żenujące, że aż tak bardzo zapierają się korzeni żydowskich. (Lech kiedyś publicznie przyznał się, ale po ostrej reprymendzie brata później już trzymał język za zębami)
  host26.pl/2010/12/11/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity/

 • cyrix23

  Oceniono 6 razy 4

  Jako mieszkaniec Krakowa chce niepodległosci małopolski i dawnej Galicji razem z Lwowem aż po Tarnopol. Zresztą stolica do warszawy została przeniesiona nielegalnie! chce autonomii!

 • oloros

  Oceniono 4 razy 4

  GW zachowuje sie jak lepsza Trybuna Ludu
  walczy z Kaczynskimi jak tylko moze - ale Kaczynski juz nie raz pokazal co moze - pamietam jak Gazeta walczyla za Unie Wolnosci - i gdzie teraz jest Unia?
  podobnie bedzie z PO
  a Slazacy - ich problem - chca sie odciac od Polski - kazdy prey=tekst dobry - moze byci Kaczynski - na Slasku zostanie i tak kilka milioow polakow ktorzy z tym wielkim Narodem Slaskim dadza sobie rade

 • marszalek1980

  Oceniono 8 razy 4

  @witoldpolak

  "Ślązacy to nie narodowość , co najwyżej grupa etniczna.

  W danym państwie Naród jest jeden, a komu się nie podoba - wolna droga, może wyjechać.

  Każdy kto przyjął obywatelstwo polskie staje się członkiem narodu polskiego, zachowując swoje etniczne tradycje. "

  tak, tak... żadnego obywatelstwa ślązacy nie przyjmowali, mają je od urodzenia - to raz. Obywatelstwo to nie narodowość - jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Zatem można być obywatelem Polski i np. Białorusinem, tak samo jak można być obywatelem Ukrainy i Polakiem. A trzy - to skończ walić konia nad zdjęciem Jarka

 • pieronski_hanys

  Oceniono 8 razy 4

  teir: "Prawdziwi ślązacy górnego śląska"

  Rozumiem, że idąc tropem Pana Prezesa, który wyróżnia "prawdziwych Polaków" od tych, którzy "stoją tam, gdzie stało ZOMO", dzielisz Ślązaków na "prawdziwych Ślązaków narodowości polskiej" i pozostałych, "Ślązaków gorszych"?

 • pieronski_hanys

  Oceniono 6 razy 4

  Za czasów rządów PiSu rząd III Rzeczpospolitej Polskiej nie wpisał Ślązaków na listę mniejszości narodowych, ani etnicznych, mimo że 173.000 osób zadeklarowało narodowość śląską, a jeszcze więcej - narodowość polską i przynależność do śląskiej grupy etnicznej. Mowa tu o Ustawie o mniejszościach narodowych oraz o języku regionalnym.
  Podobna sytuacja to niewpisanie etnolektu górnośląskiego na listę języków regionalnych, czyli etnolektów chronionych przez państwo - III Rzeczpospolitą (jak ma to miejsce z etnolektem kaszubskim).

  Te działania wywołały wśród wielu Ślązaków niechęć do Polski, dlatego w tym roku liczba osób deklarujących narodowość śląską wzrośnie. Działa to na zasadzie: "Nie akceptujecie prawnie naszej mniejszości etnicznej, nie wpisujecie Ślązaków do stosownej ustawy, więc nie chcemy mieć nic wspólnego z narodem polskim, chcemy mieć własny naród - śląski".

  Ponadto, poza Ślązakami o wyłącznie śląskiej tożsamości etnicznej, istnieją jeszcze grupy Ślązaków polskich, czeskich i niemieckich.

  Wizja Polski Jarosława Kaczyńskiego jako państwa będącego monolitem - zgodnie z zasadą ein volk, eich reich, czyli jedna narodowość, jedno państwo (i zapewne jeden wódz) jest nawiązaniem do najgorszych tradycji polityki europejskiej XX wieku. Prezes "akceptuje Ślązaków, gdy podają narodowość polską", nie akceptuje zatem Ślązaków, Romów, Niemców, Czechów, Ukraińców i inne identyfikacje etniczne, które nie są polskie.

  Inna rzecz - "ukryta opcja niemiecka", czyli traktowanie Niemców jako kogoś złego, okupanta, to też podejście niegodne polityka kraju, który znajduje się w Unii Europejskiej.

  Ostatnia sprawa - można być Ślązakiem narodowo, a jako obywatel: Polakiem. I to obywatel jest lojalny wobec państwa, płaci podatki, nie łamie prawa, a identyfikacja etniczna - to prywatna sprawa każdego obywatela, do której rząd, czy opozycja nie mają prawa się wtrącać.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 4

  pamiętam
  profesora filutka
  (ale kaczyńskiego nie)

 • hans_close

  Oceniono 10 razy 4

  UWAGA
  Talibowie z PISlamu dostali nowy schemat odzywek na forach! Poniżej przykłady

  "Kaczyñskiego mozecie nie znosic ale..."
  "...chociaż daleko mi do PiS-u"
  "PIS to nie moja bajka, ale..."

  Łatwo ich rozpoznać, ponieważ jak zwykle nie używają głównego narzędzia Homo Sapiens. ;)

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 4

  Jak jakakolwiek społeczność wspólna kulturowo,posiadająca wspólny język i cele będzie chciała być narodem to będzie i nie kto inny a slązacy udowodnili to w trzech kolejnych powstaniach mimo braku pomocy polski zajętej wojną z bolszewikami.

 • ajswiatek

  Oceniono 8 razy 4

  ... prezes Kaczynsk juz dawno powinien odejsc ...
  Nic soba nie reprezentuje ...
  Jest krzykliwym, niezrownowazonym emocionalnie, zgorzknialym awanturnikiem ....
  Nie jest czlowiekiem solidnym, stabilnym na ktorym moge polegac ... jako wyborca.
  Koniec pana prezesa, koniec PiS dla mnie.
  Nie ufam panu prezesowi ...
  A co inni o panu prezesie Kaczynskim mysla swiadczy o ich odpowiedzialnosci w wyborach.
  Z powazaniem,
  AJ Swiatek

 • maciejkozlowski

  Oceniono 8 razy 4

  Tak trzymać! Kartofla czas już się skończył - spiepszaj dziadu !

 • rr0011

  Oceniono 4 razy 4

  "Nie jestem historykiem, ale zastanawiam się dlaczego Polska ciągle ma oddawać jakieś ziemie?"

  Idź do szkoły i dowiedz się czym jest autonomia. Wg. ciebie Hiszpania i Włochy nie istnieją?

 • leartios

  Oceniono 4 razy 4

  @stereo_ares:
  a co powiesz o dzieciach tych którzy wyemigrowali na przykład do Anglii. Czy są anglikami o narodowości polskiej, czy polakami z obywatelstwem angielskim? Ślązacy zawsze trzymali się razem, tak jak kaszubi, czy górale. Nie dziwię się że czują przynależność do tego co nazywają narodowością śląską. Ja, patrząc na cyrk jaki robi Kaczyński wstydzę się tego. Mimo to jestem Polakiem.
  A na marginesie, co wie o moralności i etyce człowiek który kapował na innych UB i do tego jeszcze się nie przyznaje? Podobno fałszywa lojalka? Dziwnym trafem wszyscy mają oryginalne tylko nie on. Kurtyka usłużny służący zrobił co mógł, by było po myśli prezesa.

 • wojtekd38

  Oceniono 7 razy 3

  NIECH ta rodzina KACZYNSKICH opusci ten KRAJ i niech da zyc ludziom w wolnej POLSCE.

 • panzwarszawy

  Oceniono 5 razy 3

  Autonomia gospodarcza ?

  Warszawa płaci 1 mld. pln. na rzecz biedniejszych regionów. Nie chcecie ?

  Jeszcze lepiej.

  Ale my czujemy się Polakami i nie raz to udowadnialiśmy - np. w Powstaniu Warszawskim walcząc min. z 10 tys. ... Ślązaków.

 • stereo_ares

  Oceniono 5 razy 3

  aganiok102
  ten stuprocentowy Polak, który nienawidzi w 100 % innych, niech sprawdzi, czy jego rodzina jest stuprocentowo polska, bo moze przezyć szok!!

  - kolego nie jest ważne aż tak twoje pochhodzenie - ważne natomiast jest to kim się naprawdę czujesz np. czy polakiem czy niemcem? Bo problem w tym , że gro z nas próbuje być polakiem ale czuje się niemcem... to też w Biblii ma wytłumaczenie gdy Chrystus apostołom tłumaczy: Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

  Wg. powyższego tłumaczę na zasadzie zjawiska dualnego o którym tez Bóg Chrystus mówi- patrzcie na wszystko przez podobieństwa- ALBO POLSKA albo niemcy czy czechy. Nie potępiamy obcokrajowców, ale nie dziwmy się że zniemczony były polak nie rozumie słowa patriotyzm i nie może pogodzić się z faktem, iż narodowość "śląska nie istnieje". A to czy Śląsk w Polsce jest krótko czy długo to inna bajka- była wojna- nie jedna i wiele terenów na rzecz innych utraciliśmy bądź zyskaliśmy a tego już nie zmienimy. Każdy kto chce żyć wg przykazań miłości nie będzie miał przeszkód w "swoim przeznaczeniu" ani nie będzie wzniecał buntu na "cześć" własnej zapyszałości czy egoizmu.

  Prawda jest taka, że ów Śląsk do niemiec sprzedawał węgiel w ostatnich latach w cenie ok 250PLN/tonę a na rynek krajowy 500PLN/tonę. Czy ktoś to zbadał dlaczego tak się dzieje,? Stąd mamy węgiel z importu bo ceny rynkowe na rynkach zagranicznych są właśnie na poziomie 300PLN/tonę.

 • ukos

  Oceniono 5 razy 3

  Najbardziej idiotyczna jest wrogość PiSu wobec Kaszubów. Ci współbudowniczowie Gdyni są cennym elementem państwowotwórczym, który dzięki polityce II Rzeczpospolitej zyskał silne poczucie własnej wartości i pozycji w Polsce, którym nie zachwiała nawet PRL. Dzięki licznym małżeństwom pomiędzy Kaszubami a Polakami niekaszubskiego pochodzenia (najlepszym przykładem rodzina Tuska) Kaszubów przybywa (dzieci zachowują regionalną tożsamość), a jednocześnie umacniają się ich związki z resztą Polski. A jednocześnie coraz większa część ludności Wybrzeża Gdańskiego ma poczucie odwiecznego zakorzenienia.
  Tak samo mogłoby być na Śląsku Opolskim oraz Warmii i Mazurach, gdyby głąby i gnoje pokroju PiSdaków (wówczas jeszcze działające z ramienia PZPR - ruscy agenci?) nie wypędziły polskojęzycznych Mazurów i nie zgermanizowały sporej części Ślązaków (nawet potomków powstańców śląskich!). Gdyby nie ta ich działalność, dzisiaj już tylko na samym zachodzie Polski nie byłoby jeszcze polskiej ludności z wielowiekowymi korzeniami. Wystarczy spojrzeć na mapę, żeby pojąć jaka to różnica.

 • am-87

  Oceniono 5 razy 3

  Przeczytałam wszystkie wypowiedzi kolegów i koleżanek z tego portalu i postanowiłam wyrazić moją skromną opinię na ten temat- nie wiem czy słuszną czy nie ale....
  Piszecie że Śląsk od zawsze należał do Państwa Polskiego- nic bardziej mylnego. Śląsk przez całe swoje długi istnienie tylko przez krótki czas należał do Polski mianowicie przez ok. 100 lat wcześniej należał częściowo do Prus, Austro-Węgier do Niemiec i dopiero po wojnie został wciągnięty-na jego nieszczęście - w granice Polskie. Pod względem bogactw naturalnych jak i kulturowych jest naprawdę wspaniałym regionem. Na dzień dzisiejszy patrząc chłodno i dość trzeźwo na to co zrobiono z Śląskiem i na to czego się nie wykorzystuje, po prostu płaczę. Nie chcę się wypowiadać o głupocie i niezrównoważeniu co niektórych działaczy politycznych, ale przecież każdy na pewno pamięta słynne powiedzenie, że to właśnie "ŚLĄSK BUDUJE WARSZAWĘ". Do momentu gdy o sprawach związanych z kopalniami, hutami, stoczniami itp. decydowali ludzie mieszkający na Śląsku i kochający ten region Śląsk się rozwijał i przynosił dochody- wtedy wszyscy powtarzali, że Śląsk to chluba Narodu. Gdy kwestie decyzyjne przejmować zaczęli ludzie z Polski Centralnej- zaczęto tu wszystko zamykać, prowadzić gospodarkę rabunkową, i jeszcze raz zamykać- gdyż sprowadzanie węgla gorszego jakościowo było droższe, ALE wg co niektórych bardziej opłacalne- w końcu lepiej swoje zniszczyć i doprowadzić do bankructwa, a niżeli udoskonalić i czerpać korzyści. Nie jestem zagorzałą " starą Ślązarą" ale ośmielę się stwierdzić iż gdyby Śląsk był samodzielnym Państwem i miał kadrę ludzi dobrze rządzących był by niezależny i samowystarczalny z względu na to co może zaoferować- a może dużo przez gaz ziemny, rudy metali, węgiel, ciepłe źródła aż po wysokie przywiązanie do tego co kocha i szanuje.

 • hans_close

  Oceniono 9 razy 3

  Ślązaków możemy nazywać Niemcami, Polakami czy Hanysami, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że są porządnymi, rdzennymi Europejczykami...

  ...a kim jest familia, która od 20 lat niszczy nasz kraj, sącząc jad w umysły słabszych intelektualnie? host26.pl/2010/12/11/kim-sa-kaczynscy-fakty-mity/

 • magheu

  Oceniono 9 razy 3

  Idac rozumowaniem Slazakow o " narodowosci Slaskiej " wychodzi mi na to , ze ja mam narodowosc Molopolska a moi rodzice maja narodowosc Warminsko - Mazurska . To w sumie dobrze , bo jak pojade za granice to juz nie bede sie wtydzic siedzac obok pijanej bandy ludzi narodowosci np. Kaszubskiej bo ja jestem przeciez innej narodowosci . HURAAAA!

 • busek1

  Oceniono 5 razy 3

  Jarkas będzie idiotą jeżeli w ostatniej chwili nie wycofa się z wyborów prezydenckich.Zadłużenie tzw IV RP przekroczyło znacznie 8.000 dolarów na jednego mieszkańca.Przypomnijcie sobie kabaret Andrzeja Rosiewicza u schyłku komuny. Śpiewał wtedy piosenkę-oto fragment: "trzydzieści osiem miliardów,po TYSIĄC dolców na głowę,i co nam z tego zostało,trusności paszportowe".Teraz dług RP wynosi PONAD 700 MILIARDÓW,co stanowi PONAD 8.000 dolarów na głowę MIASZKAŃCA.KTO,DO CIĘŻKIEJ CHOLERY,narobił takiego długu ??? Czyżby komuna??? A może PIS ??? No bo chyba nie PO??? :-)))

 • nika_j

  Oceniono 3 razy 3

  @muzzyczny, jakbyś umiał czytać co innego niz salon24, to być nie był taki ograniczony:
  www.naszekaszuby.pl/modules/artykuly/article.php?articleid=169

 • woy59

  Oceniono 5 razy 3

  Jarek ,pokaż że masz jaja.
  Zrób zakupy w śląskiej Biedronce.Ale bez obstawy.

 • puszka-3

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Kaczyński ,tak Pan trzymaj,tylko jeszcze musisz Pan określic definicję prawdziwego Polaka który może głosować na PiS a będzie już wszystko jasne.Z utęsknieniem czekam tego bo już będę pewny że tej parti nie zobaczę w sejmie i skończą się awantury polityczne.Napewno wtedy nie uzyskacie progu wyborczego,czego serdecznie Wam życzę.

 • szejski

  Oceniono 3 razy 3

  "Myślę, że prof. Kaczyńskiemu też może się to nie podobać - odpowiedział Machała".
  Ejże, Panie Machała, prof. Kaczyńskiemu to już jest wszystko jedno, bo został pochowany wraz z małżonką na Wawelu. Jarosław Kaczyński póki co profesorem nie jest.

 • cop22

  Oceniono 5 razy 3

  No i na złość Kaczyńskiemu odmrożą sobie uszy :)) Niech Kaczyński stwierdzi, że bigos jest niejadalny, to może wzrośnie konsumpcja bigosu w Polsce. Tak na przekór.

  Ten facet ma duży wpływ na naród.

 • swoboda_t

  Oceniono 3 razy 3

  Jak widać zarówno wśód dziennikarzy, jak i komentujących powszechny jest brak znajomości historii i specyfiki regionu. Warto przeczytać choćby to, krótki tekst wyjaśniający w czym rzecz: tiny.pl/hd4r9

  Najpierw Niemcy na siłę germanizowali Ślązaków, potem Polacy polonizowali. Już wystarczy! Ślązacy chcą być po prostu sobą.

  I jeszcze obowiązkowa lektura dla tych, co beblają o autonomii, nie wiedząc naet o co w niej chodzi: tiny.pl/hd4rr Ba, większość Polaków nawet nie wie, ża takie coś już było i zlikwidował to Bierut.

 • tempus

  Oceniono 3 razy 3

  To smutne że w Europie, w XXI wieku ktoś się przejmuje wypowiedziami takiego pieniacza jak Pan J.K.

 • lux-ex-silesia

  Oceniono 9 razy 3

  Dlaczego bać się autonomii w ramach Państwa Polskiego, skoro Katalończycy praktykują ją od wielu lat w ramach korony hiszpańskiej.

 • tedj

  Oceniono 3 razy 3

  @3pifka - a jakiś przykład, oprócz słów prezesa, jak platforma wspiera separatystyczne dążenia RAŚ to masz?
  O Statucie Organicznym Województwa Śląskiego, Sejmie Śląskim, Skarbie Śląskim to słyszałeś. Prawda, było to dawno, w czasach drugiej RP.

 • mepislover

  Oceniono 2 razy 2

  Pan prezes zapomniał, że " patriota" na którego powoływał się w trakcie kampanii wyborczej- Edward Gierek to Ślązak? Zacytuję w takim razie słowa Cezarego Pazury " Noo ... aś se pan narobił ... " :D

 • kazdychcelezecnawawelu

  Oceniono 4 razy 2

  jak widzę wyniki sondy, to Polacy albo są nieświadomi czym jest RAŚ albo są nieświadomi definicji słowa autonomia. I to przykre bo RAŚ nie jest niczym złym, dla Polski i Polaków. Oczywiście Kaczyński widzi wszędzie spisek i niebezpieczeństwo.

  Jestem obywatelem Polski. Jestem Ślązakiem i Polakiem. Płacę podatki, jestem uczciwym obywatelem. Ale my Ślązacy mamy swoją tradycję i kulturę i to co powiedział Pan Kaczyński to Kłamstwo. Ślązacy to nie NIEMCY, Ślązacy to Ślązacy. Od wieków byliśmy rzucani pomiędzy Czechy, Austrię, Niemcy i Polskę. A teraz próbuje się nas na siłę zmusić do wyparcia się Śląskości, język Śląski jest wyśmiewany.

  To co na zachodzie ma ogromną wartość u nas jest niszczone.

  Pan Kaczyński niech pilnuje swojej Polskości i mitu o zamachu, niech nie wtrąca się w odczucia ludzi którzy żyją na tej ziemi, Śląskiej ziemi od wieków.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 2

  Domagam się wolnego miasta Krakowa. Wolnego od Jarka i jego PiSlamabadów.

 • zimny-lech

  Oceniono 10 razy 2

  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich…:
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

 • nacjonalistka

  Oceniono 10 razy 2

  WARSZAWIACY ŻĄDAJĄ UTWORZENIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO!!
  Je.b.ac Kaczora kij mu w oko, debil!!
  Koniec z tymi rasistowskimi poglądami, niedługo zacznie szerzyć antysemityzm, nienawiść do Czarnoskórych, a może jeszcze coś?
  Proponuję mu utworzyć własny zastęp idiotów-obrońców krzyża i pochodni-owych niedouków w TWORKACH!!

 • hans_close

  Oceniono 6 razy 2

  @aganiok102
  im więcej takich wypowiedzi Prezesa, tym mniejsze szanse PISuarów! I o to chodzi!
  ---------------------------------
  Obawiam się, że nie masz racji...
  Wyborcy PIS żyją w zupełnie innym intelektualnym świecie, maja zatrute umysły jadem, który prezes i KK sączą im w głowy od dziesięcioleci. Do tych ludzi nie przemawiają proste, logiczne argumenty. Są trochę jak Zombie z filmów klasy B, reagują tylko na jeden czynnik.

  Jedyne co może wstrząsnąć nimi to ukazanie, kim są ich mentorzy.

 • marekwalbrzych

  Oceniono 8 razy 2

  Czemu większośc udaje ,że nie ma problemu! Byłem w tym środowisku i trochę wiem.Niestety Kaczor ma dużo ,bardzo dużo racji.

 • tomasz62

  Oceniono 6 razy 2

  bo pis chce przegrać te wybory ,bo nie ma planu ŻADNEGO poza martyrologią smoleńską zawłaszcza KATYŃ- na rządzenie Polską

 • harald_pl

  Oceniono 6 razy 2

  ja jestem Ślązakiem narodowości polskiej z obywatelstwem brytyjskim, he he i tyle o życiu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX