Zginął w katastrofie smoleńskiej, jego biuro poselskie nadal tętni życiem

Powstała Fundacj a im. Grzegorza Dolniaka "Sportowa Szansa". Fundacja jest jednocześnie hołdem pamięci dla posła PO , który ginął rok temu w katastrofie smoleńskiej. Biuro poselskie Grzegorza Dolniaka w Będzinie wciąż funkcjonuje.
"Sportowa Szansa" ma wspierać młodych, utalentowanych sportowców, klub y i organizacje sportowe. Na pomysł stworzenia fundacji wpadła wdowa po tragicznie zmarłym polityku. Barbara Dolniak przypomina, że jej mąż znany był z zamiłowania do sportu . - Sam grał w siatkówkę, świetnie jeździł na nartach, dobrze pływał. Po prostu lubił sport - wspomina wdowa.

Siedzibą fundacji jest byłe biuro poselskie Grzegorza Dolniaka w Będzinie.- To biuro nadal tętni życiem! Pojawia się tu mnóstwo młodych i starszych osób, które chcą coś załatwić. Mam nadzieję, że to miejsce będzie żyło nadal- mówi Barbara Dolniak.

Fundacja ma już zagwarantowane wsparcie kilku darczyńców. - W jej działalność zaangażowała się również córka i teściowa- dodaje wdowa.

Oficjalna inauguracja działalności fundacji odbędzie się 19 kwietnia . Wtedy ruszy także strona internetowa www.sportowaszansa.pl.

DOSTĘP PREMIUM