Kara dla posłów, którzy mówią co chcą? Czytanie ich nazwisk na posiedzeniu Sejmu

Komisja Etyki chce zaostrzenia kar dla posłów za niewłaściwe zachowanie. Nazwiska tych, którzy zachowali się nieodpowiednio miałyby być odczytywane przez marszałka Sejmu podczas posiedzenia.
Posłowie tam zasiadający uważają, że obecne kary są zbyt słabe by posłów zmusić do zmiany zachowania i nieco łagodniejszych wypowiedzi. Dlatego mają pewien pomysł. Sławomir Rybicki z PO. Żeby marszałek Sejmu w czasie posiedzenia Sejmu odczytywał nazwiska posłów, którzy zachowują się w nieodpowiedni sposób.Obecnie karą jaką może wymierzyć komisja jest zwrócenie uwagi, upomnienie bądź nagana. Przed komisją najczęściej stają posłowie PiS i PO. W tym tygodniu Komisja Etyki zajmowała się kontrowersyjnymi wypowiedziami posłów PiS: Adama Hofmana ("Niesiołowski w kolejce, trzeba by go odstrzelić"), Beaty Kempy ("panie ministrze, jaką mafię pan poparł?") oraz Ryszarda Terleckiego (mówił, że Bronisław Komorowski "przyjmuje generała Wojciecha Jaruzelskiego, którego rola w grudniowych wydarzeniach jest jasna. We wniosku napisano, że prezydentowi zarzuca się zdradę narodową").

Spraw nie rozstrzygnięto, bo nie wszyscy posłowie stawili się na posiedzeniu.

Odczytywanie nazwisk posłów to dobra kara?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (40)
Kara dla posłów, którzy mówią co chcą? Czytanie ich nazwisk na posiedzeniu Sejmu
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 5 razy 5

  .....śmiechu warte.... odczytanie nazwiska wieje grozą..... czyste jaja....
  .... A PO KASIE ICH WALNĄĆ K-WA ! ! ! !

 • czarno_to_widze

  Oceniono 5 razy 5

  kabaret za forse podatników

 • w43753

  Oceniono 4 razy 4

  Komisja etyki - i co sie zmienlo? - nic i nigdy sie nie zmieni w naszym porabanym systemie.
  Wyczytanie nazwiska? czy ktos sobie kpi czy o droge pyta?
  Kazdy przeciez wie co piwiedziala pani Klempa, kretyni Hofman czy Terlecki. Powiedzenie tego ponownie potwierdza tylko regule ze to prawda. Chory kraj

 • inna57

  Oceniono 4 razy 4

  Najskuteczniejsza kara to kara finansowa. Można również wprowadzić punkty karne i np za 21 punktów karnych zakaz kandydowania przez dwie kadencje i to zarówno do Sejmu, Senatu jak i do samorządów oraz brak możliwości zatrudnienia się w spółkach skarbu państwa. Jak w perspektywie będzie jedyna dostępna posada sprzątacza albo babci klozetowej może zaczną liczyć się ze słowami.

 • dalacin4

  Oceniono 4 razy 4

  co to za kara, delikwent taki powinien - przez miesiąc - robić za służącego u jakiejś wiejskiej biednej rodziny, może jak by tak pożył przez miesiąc jak oni to zobaczyłby wolskę oczami wyrzuconych na margines obywateli, wyrwałby się ze swojej poselskiej bajeczki na chwilę i pożył w kreowanej przez siebie rzeczywistości nędzy

 • franek-janek

  Oceniono 4 razy 4

  Po wywalczeniu w Polsce demokracji, wielu w tym najbardziej Kaczynscy zachlysneli sie oprocz coca cola wszystkim co amerykanskie, tez a moze najbardziej prymitywnym Bushem z ktorego kpiono w US a Bush kpil z Kaczynskich. Nic dziwnego ze obecne zachowanie PiSowcow z Prezesem na czele stara sie emulowac konserwatywna Ameryke. Trump uznal za najwiekszy swoj sukces ze Obama pokazal akt urodzenia.
  Obama slusznie nazwal to karnawolowym (side show) a Rob De Niro przedstawieniem sprzedawcy uzywanych samochodow. Skad my to znamy? PiS chce im dorownac w tej tandecie. Kurski znalazl dziadka w Wermachcie a Kempa chce byc/jest damskim odpowiednikiem Trumpa, glosna, prymitywna tyle ze na pensji.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 6 razy 4

  Przede wszystkim kara dla posła powinno być pozbawienie całomiesięcznej diety poselskiej!
  Tylko taka kara byłaby skuteczna! Inne pomysły to ,leczenie kiły przy pomocy pudru!

 • yani-51

  Oceniono 3 razy 3

  A MOZE COS NA WZOR "CZERWONEJ KARTKI" ??

  czyli ze nie maja prawa glosowania w nastepnych posiedzeniach,
  to moze oslabic ich partie ..;-)))

 • wilcy

  Oceniono 3 razy 3

  Ale przecież w większości naszych miast i miasteczek, w ich okręgach są jeszcze rynki. Wrocław ma ładny pręgierz do wykorzystania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX