PiS w obronie kiboli. PO: Na ich czele stoją Kaczyński i Ziobro

PiS broni kibiców Jagiellonii, których policja ukarała mandatami za to, co działo się przed urzędem wojewódzkim w Białymstoku. W czasie protestu przeciwko zamknięciu trybuny stadionu "Jagi" pojawiły się transparenty z antyrządowymi hasłami. Skandowano też krytykujące premiera okrzyki (np. "Donald matole, twój rząd obalą kibole"). Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób.
- Czy Donald Tusk czuje się tak bardzo dotknięty, że jego majestat tak bardzo ucierpiał, że należy zatrzymywać ludzi za to, że głoszą hasła niekorzystne dla rządu którym kieruje, dla Donalda Tuska? - pytał eurodeputowany i wiceprzewodniczący PiS Zbigniew Ziobro. - Za naszych czasów konsekwentnie walczyliśmy, ale z przestępczością. Za czasów Donalda Tuska konsekwentnie walczy się, ale z krytykami rządu. Nawet jeśli są kibicami - dodaje były minister sprawiedliwości.

To kolejne takie wystąpienie polityka Prawa i Sprawiedliwości, który staje w obronie kiboli.

Niemal natychmiast odpowiedział przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.- Boimy się tego, że na stadionach jest niebezpiecznie, dowodów jest aż nadto. Dotychczas żaden rząd sobie z tym nie poradził, jestem przekonany, że my sobie poradzimy - mówi Tomasz Tomczykiewicz.

- Czy to strategia Prawa i Sprawiedliwości, by bronić stadionowych kiboli? - zapytaliśmy. - Wyraźnie tak. To dość dziwne połączenie. Kibole na czele których stoi Jarosław Kaczyński i pan Ziobro - mówi Tomczykiewicz.

Za powtarzanie, że partia Jarosława Kaczyńskiego "sprzyja stadionowym bandytom" PiS straszy sądem. - Będziemy wytaczać procesy. Jest to nieprawdziwa propaganda Platformy Obywatelskiej. Szczególnie, że mówi się to w partii, której szef przed kilkudziesięciu laty był stadionowym szalikowcem. Metody ze stadionów jak widać zostały mu do dziś i toczy sobie wojenkę z kibicami w całej Polsce - mówi rzecznik PiS Adam Hofman.

Według Hofmana - najlepszym dowodem pokazującym, że Prawo i Sprawiedliwość chce walczyć z kibolami jest projekt ustawy zaostrzającej kary dla pseudokibiców, który przygotowali.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (23)
PiS w obronie kiboli. PO: Na ich czele stoją Kaczyński i Ziobro
Zaloguj się
 • tomek.54321

  Oceniono 18 razy 16

  A pan prezes Kaczyński juz zapomnial jak jego s.p. brat nawet bezdomnego kazal ukarac z to ze zle sie o nim wyrazal? Krotka jest pamiec prezesa...

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com

 • plastelina2005

  Oceniono 13 razy 11

  Mówi się, że w przyszłym rządzie koalicyjnym PiS-SLD-Kibole "Staruch" ma być ministrem edukacji narodowej.

 • koniepobetonie

  Oceniono 10 razy 10

  Przepisy UEFA i FIFA zabraniają na stadionach wykorzystywania polityki !!! A PIS ? Wszystkiego się czepi, patrzeć kiedy stanie w obronie prostytutek, byle punkty złapac ...

 • dongru

  Oceniono 10 razy 10

  Kto należy do elektoratu PiS obecnie - podsumujmy :
  - chuligani zwani też pseudokibicami
  - zwolennicy teorii spiskowych
  - zarządcy większości związków zawodowych
  - ekstremiści katoliccy (chociaż tu to chyba różnie...)
  - Ci którzy byli przeciw Unii, potem za, a teraz znowu przeciw
  - elektorat SLD, który chce za wszelką cenę by ich partia rządziła
  - no i są w miarę przeciętni ludzie których szlag trafia jak patrzą na PO którzy z wielkich reform zrobili wielkie "przeczekanie" i nie bardzo mają na kogo zagłosować - jednak to raczej desperacja ekstremalna....
  kto jeszcze?

 • turbinowy

  Oceniono 10 razy 10

  Z powyższej informacji nie wynika za co policja zatrzymała kilkadziesiąt osób. PiS chce wszystko upolitycznić i sporo ludzi to łyka. Bałagan w Bydgoszczy nazwano Prowokacją Bydgoską (przy okazji mówiąc delikatnie nieeleganckie nawiązanie do 1981r.) rządu. Problem jest, że w TV można było zobaczyć ja było, pozostałe fakty też zostały podane. To co było w Białymstoku jedynie z okrojonych przekazów. Czyli niewiele wiemy. Pewnie mam sklerozę ale nie pamietam co konkretnie zrobil PiS w walce ze stadionową łobuzerka.

 • arvelli_net

  Oceniono 11 razy 9

  ... pisowcy i ichni prezesik to świadomi kretyni, którzy swoimi wypowiedziami mobilizują kiboli i stadionowych bandytów do atakowania społeczeństwa...I DOBRZE, JA BYM TAK TO ZOSTAWIŁ, NIECH MAJĄ POPARCIE PISOWCÓW.... może prezesikowi do dupska też kibole nakopią i parę krzyży wywrócą:)

 • hanishl

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież JK chodzi tylko o jedno :
  Im gorzej tym lepiej

 • neumarkt

  Oceniono 18 razy 8

  Sposób działania pisowskich nacjonalistów w oparciu o zetlałe idee 19 wieku, nie wiele różnią się od zachowania stadionowych bandytów. W "IV RP" stosowano areszty wydobywcze, fabrykowano fałszywe oskarżenia. Inicjatorami takich działań był Szalony Jarosław i jego halabardnik Ziobro oraz kilkunastu umysłowo ograniczonych knechtów!

 • kap_jeden

  Oceniono 11 razy 7

  to chyba wszystko jedno czy buduje sie IV RP w oparciu o streczycieli czy o kiboli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX