Kuźniar w TOK FM: za rządów Busha niektórzy zachowywali się jak pożyteczni idioci

- To niektórzy politycy zachowywali się jak pożyteczni idioci w czasie pierwszej kadencji rządów Busha. Z nadmierną gorliwością wychodzili naprzeciw oczekiwaniom czy prośbom administracji amerykańskiej - mówił dziś w Popołudniu Radia TOK FM Roman Kuźniar, doradca prezydenta, komentując sprawę więzień CIA w Polsce i atak Leszka Millera na dziennikarzy, którzy sprawę opisują.
Kamil Dąbrowa w Popołudniu Radia TOK FM rozmawiał z prof. Romanem Kuźniarem o tajnych więzieniach CIA w Polsce. Dziś "Gazeta Wyborcza" opisała nowe wątki w sprawie. - Nie wiemy, jaka była skala zjawiska. W przypadku Polski problem najprawdopodobniej nie miał wielkiej skali, to okoliczność łagodząca. Choć więzień nie powinno było być - podkreślił Kuźniar.

Skomentował też słowa Leszka Millera, który dziś w Poranku TOK FM mówił, że pisanie o więzieniach CIA w Polsce wzmacnia zagrożenie terroryzmem i jest zaproszeniem Al-Kaidy do Polski. Być może panowie (dziennikarze) wreszcie zaproszą Al-Kaidę, jest dobra okazja - powiedział Miller, który był premierem, kiedy więzienia miały funkcjonować. Dziennikarzy nazwał "pożytecznymi idiotami".

- To niektórzy politycy zachowywali się jak pożyteczni idioci w czasie pierwszej kadencji Busha. Z nadmierną gorliwością wychodzili naprzeciw oczekiwaniom czy prośbom administracji amerykańskiej. Prośbom, które nie powinny być spełniane - powiedział prof. Kuźniar, choć podkreślił, że nie wszyscy polscy politycy ze względu na poziom utajnienia mogli wiedzieć o tym, co się działo w Szymanach. - Nie znam przepisów, które są w takich sprawach, więc nie mogę powiedzieć, czy prezydent i premier wiedzieli. Ale odpowiedzialność jest - dodał Kuźniar.

Jego zdaniem pisanie o więzieniach CIA w Polsce to nie zaproszenie Al-Kaidy. Temat przewija się od kilku lat i nic się nie stało.

Kuźniar powiedział, że Obama i Komorowski w czasie wizyty prezydenta USA nie rozmawiali o więzieniach. - Nie sądzę, żeby konieczne były rozmowy na najwyższym szczeblu. Od tego są odpowiednie służby na polecenie odpowiednich ministrów - dodał doradca prezydenta.

Czy w końcu dowiemy się prawdy o więzieniach? - Kiedyś na pewno się dowiemy jak było - stwierdził Kuźniar.

Czuchnowski w TOK FM: Amerykanie potraktowali nas jak kloakę. Okazali się nielojalni

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Kuźniar w TOK FM: za rządów Busha niektórzy zachowywali się jak pożyteczni idioci
Zaloguj się
 • uszatek_1

  Oceniono 9 razy 9

  ...nareszcie ktoś mówi prawdę !!!!!!!! Jesteśmy społeczeństwem "dziwnych ludzi" !!! Z jednej strony chcielibyśmy aby nas szanował świat... a z drugiej strony robimy wszystko aby wszyscy się z nas śmiali...? Ja tego nie rozumiem i po prostu najzwyczajniej mi WSTYD za prymitywizm tak KOALICJI jak OPOZYCJI...!!!!

 • leser.1

  Oceniono 6 razy 6

  O jejku!
  Przecież od dawien- dawna wiadomo, że tzw. "politycy" SĄ idiotami!
  Nikt normalny, zrównoważony, wykształcony, posiadający Rodzinę i Pracę tym GÓWNEM nie zechce brudzić sobie rąk!

 • jan3211

  Oceniono 5 razy 5

  W czołówce wasali byli bracia blźniaki ?

 • passtorian

  Oceniono 5 razy 5

  Tylko za rzadow Busha? Wystarczy popatrzec na obecna sytuacja zeby widziec ze zmiana rzadu w USA nie zmienia zastepu "madrych" w Polsce.

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 4 razy 4

  Idiota nigdy nie zrozumie, że jest idiotą...

 • antoni99

  Oceniono 4 razy 4

  czy teraz nasze zachowanie wobec naszego " sojusznika "zmieniło się ?!?!?!? Chyba, że wg. kancelarii Pana Komorowskiego, my Naród patrzymy na to zjawisko rzekomej " przyjaźni" na trzeźwo. Widzimy to z oddali i oglądamy z bliska w TV, widać wyraźnie jak zachowują się nasi " mali" politycy rzekłbym kurduple ! Można też powiedzieć, że groźba ewentualnego ataku na nasz kraj została zażegnana, ale gdyby nie oddanie im gazu mogło to się skończyć różnie. Nasi politycy zrozumieli jak mogą skończyć gdy będą nielojalni i nieposłuszni, jak w Iraku ! Chociaż wiem, że Żydzi nie przepuszczą nam, musimy im pomóc w walce z Arabami i wypłacić ponownie odszkodowania za II wojnę światową które nie przepadną ! Mamy teraz " przyjaciół" co poratują nas kiedyś w biedzie ( jak tego dożyjemy !).

 • ulkimaz

  Oceniono 9 razy 3

  Panie Miller. Podczas swoich pieciu minut premierowania, wlazil pan od tylu nie tylko Amerykanom. Robil pan to samo kosciolowi, Kulczykowi i Kuklinskiemu. I do Watykanu w swoja pierwsza podroz oficjalna pan nie omieszkal sie udac. Terrorysci juz wczesniej slysze-
  li o odleglej Polsce, ktora walczyla u boku Ameryki. I nie dla korzysci tylko z milosci do Busha,
  za free. Dlatego nie mow pan teraz o jakims szczegolnym niebezpieczenstwie dla Polski jak
  sprawa sie rypnie. A rypnie sie z pewnoscia i moze czas pomyslec o jakiejs roli swojej w
  lewicowym rzadzie. Moze byles pan nie tym za kogo pana uwazalismy? Dobrze, ze trafil sie wreszcie ktos, kto nazywa rzeczy po imieniu. Brawo Panie Kuzniar.

 • fudalejw.1

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Kuźniar to już powiedział L.Miller
  niepotrzebnie pan się powtarza trzeba
  samodzielnie ruszyć łepetyną.

 • heraldek

  Oceniono 6 razy 2

  Miller i Kwasniewski....dwa Busha pieski....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX