Radziszewska: związki partnerskie wymagają oceny konstytucjonalistów

- Projekt o związkach partnerskich już jest, ale wymaga dyskusji - ocenia Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. - To z pewnością ważny społecznie problem, bo dotyczy związków nieformalnych zarówno homo-, jak i heteroseksualnych, dlatego konieczna jest debata w tej sprawie - stwierdziła.
Jej zdaniem projekt wymaga m.in oceny konstytucjonalistów. - Konieczne byłaby także ocena kosztów przyjęcia takiego projektu, bo przecież wszystkie ulgi i przywileje podatkowe dla osób, które teraz są w związku nieformalnym a chciałby np. zmienić swój status w ramach projektu o związkach partnerskich - spowodowałyby to mniejsze wpływy do budżetu i trzeba te koszty rzetelnie ocenić.

Radziszewska przypomina także, że już kilka miesięcy temu pojawiła się wątpliwość konstytucyjna. Czy przywileje, które mają małżonkowie, mogą przysługiwać osobom w związku partnerskim. - To powinni ocenić prawnicy - dodała.

Pytana, czy pojawi się w sobotę na warszawskiej Paradzie Równości odpowiedziała, że w tym czasie będzie w Gdańsku z okazji 10-lecia Platformy Obywatelskiej. - Żyjemy w wolnym kraju, każdy kto zgłosi chęć zorganizowania takiej imprezy, ma do tego prawo - podsumowała.

Niesiołowski: parady równości są bez sensu. Mężczyźni się obśliniają. Po co?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Radziszewska: związki partnerskie wymagają oceny konstytucjonalistów
Zaloguj się
 • fankover

  Oceniono 9 razy 7

  Ta kobieta jest największą kompromitacją PO. To liberalna partia ale tylko do granic przy której można zdenerwować proboszcza.

 • aa1000

  Oceniono 7 razy 5

  Dobre to.
  Przykościelni konstytucjonaliści będą oceniali ustawę o związkach.
  O religii, ocenach z niej na maturze już ocenili.

 • marwara

  Oceniono 5 razy 3

  ta pani powinna być pełnomocnikiem do sprawy kościelnych i pilnowania porządku moralnego w PL, a nie równego traktowania. używanie nazwy "pełnomocnik ds. równego traktowania" przy jej osobie i jej poglądach brzmi jak dobra karykatura.

 • marzyciel45

  Oceniono 1 raz 1

  Radziszewska kolejny raz udowadnia, że nie powinna zajmować stanowiska na którym obecnie jest zatrudniona. Niestety jest to najlepszy dowód na to, że cała Platforma tylko mówi dużo o tolerancji i demokracji. Niestyety tylko mówi.

 • makaronnitki

  Oceniono 2 razy 0

  to się nazywa reżim

 • dominik-on-line

  Oceniono 2 razy 0

  trajkotek: jesli zniweczy - to owszem. Aczkolwiek ja takiego niebezpieczenstwa nie widze. W obecnych czasach mamy wiele rzeczy, ktore nie sa zgodne z judaizmem, a nie niwecza zdobyczy kulturowych i cywilizacyjnych, lecz uzupelniaja je

 • andy18m

  Oceniono 2 razy 0

  Palcem?

 • majjammajjam

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli potrzebna jest debata nad kwestiami zniesienia niesprawiedliwości społecznych, nierówności wobec prawa, wymuszania zawierania małżeństw w sytuacji gdy istnieje mnóstwo innych narzędzi prawnych, które mogłyby regulować problematyczne kwestie. Hmm... już widzę te Listy z ambony.

 • trajkotek

  Oceniono 3 razy -3

  jeśli okaże się, że TO - w dalszej perspektywie - zniweczy zdobycze kulturowe i cywilizacyjne judaizmu - jestem przeciw
  glosmichnika.blox.pl/2011/06/Dlaczego-judaizm-odrzucil-homoseksualizm.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX