Jakubiak w TOK FM: PO to jest zlepek, wystarczy iskra, żeby się rozpadł

- Wewnętrzne tarcia w PO dziś są tak ogromne, że jeśli się nie zrównoważą siły i wpływy, to Platforma rozpadnie się - Elżbieta Jakubiak w Poranku TOK FM wieszczyła koniec partii rządzącej. Posłanka partii Polska Jest Najważniejsza tłumaczyła też, że nie przejdzie do PO, bo nie jest na sprzedaż.
- Idziemy sami do wyborów - podkreślała Jakubiak w TOK FM. I przekonywała, że PJN nie sprzeniewierzy się idei rozbicia sceny politycznej. - Zaczynem do budowy tego ugrupowania była niezgoda na zablokowanie sceny politycznej przez PiS i PO, na powiedzenie Polakom "musicie na nas głosować, bo nikt inny na scenę polityczną nie wejdzie" - tłumaczyła Elżbieta Jakubiak. I dodała: - Uważamy, że właśnie PJN, mając możliwość zaistnienia jako klub parlamentarny, powinien rozbić tę scenę.

"Nie uważam, że PO pomieści wszystkich poglądów Polaków"

Dominika Wielowieyska pytała, dlaczego posłowie PJN nie chcą stworzyć siły wewnątrz PO. - Przecież przy dzisiejszych notowaniach, PJN nie ma szans na wejście do parlamentu - zaznaczyła Wielowieyska. - Nie zgadzam się z frontem jedności narodu. Nie uważam, żeby PO była partią, która pomieści wszystkie poglądy Polaków, bo to oznacza, że zbliżamy się w kierunku państwa bez demokratycznych struktur partyjnych - odpowiadała poseł Jakubiak. I przekonywała, że musi istnieć opozycja, która proponuje inne cele w polityce.

- Nie zgadzam się, że nie mamy dzisiaj szansy - dodała posłanka PJN. I pytała: - Któż ma szansę, czy PO wygrywając wybory daje coś nowego? Czy PiS, który kolejny raz przegra wybory proponuje coś nowego?

- Wewnętrzne tarcia dziś w PO są tak ogromne, że jeśli nie zrównoważą się te siły i wpływy w Platformie, to PO, nawet będąc partią rządzącą, rozpadnie się - przekonywała Elżbieta Jakubiak w TOK FM. - To jest zlepek, w którym wystarczy iskra, żeby się posypało - dodała.

Mówi się, że Grzegorzowi Schetynie zależało, żeby członkowie PJN przyłączyli się do PO. - Nie jesteśmy na sprzedaż, w polityce trzeba brać minimalną odpowiedzialność za to co mówimy do obywateli - odpowiadała Jakubiak. I podkreślała, że nie można przeskakiwać do partii rządzącej tylko po to, żeby lepiej zarabiać.

"Cieszę się z tego, że Jarosław Kaczyński wyrzucił mnie z PiS"

Dominika Wielowieyska pytała posłankę Jakubiak, czy to prawda, że stara się nawiązać kontakt z Jarosławem Kaczyńskim. - To są żarty, ja nie rozmawiałam z Jarosławem Kaczyńskim od lat i mam wrażenie, że już nie powinnam się tłumaczyć z tego, że byłam kiedyś w PiS - oburzała się Elżbieta Jakubiak. - Jarosław Kaczyński podjął wobec mnie decyzje, że nie ma mnie w PiS, a ja się dziś niezwykle cieszę z tego, bo pchnął mnie do czegoś co dzisiaj jest dla mnie największym wyzwaniem - przekonywała poseł PJN.

Raport komisji Kalisza? "Dzień przed kampanią wyborczą!"

W raporcie dotyczącym śmierci Barbary Blidy ma się znaleźć wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Elżbieta Jakubiak nie chciała odpowiedzieć na pytanie czy poparłaby taki wniosek. - Ja bym chciała usłyszeć od szefa komisji dlaczego przygotowuje tę rozmowę na dzień przed kampanią wyborczą, dlaczego nie wystarczyło 4 lata na to, żeby ustalić okoliczności śmierci Barbary Blidy - mówiła Jakubiak w TOK FM.

Przyznała jednak, że chce usłyszeć dowód na to, że państwo naruszyło prawo obywatela. - Chcę, żeby ujawniono mechanizmy podejmowania decyzji. Jeśli tego wszystkiego nie będzie, to będę zawiedziona - mówiła Elżbieta Jakubiak w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Jakubiak w TOK FM: PO to jest zlepek, wystarczy iskra, żeby się rozpadł
Zaloguj się
 • marika-live

  Oceniono 3 razy 3

  "Ja nie rozmawiam z Jarosławem Kaczyńskim od lat" - tak powiedziała Jakubiak, przynajmniej tak jest na tej stronie. Wstretna kłamczucha, a kto niecały rok temu był jedną z twarzy kampanii prezydenckiej Kaczyńskiego???????
  re mavashi
  Młodzi z PJN????? Przecież Jakubiak, Poncyljusz, Kowal byli ministrami w rządzie Kaczyńskiego, więc bez dawania im szans możesz odpowiedzieć ile są warci. Oceń co Poncyljusz jako wiceminister gospodarki odpowiedzialny za stocznie i resktrukturyzację górnictwa zrobił, Jakubiak - minister sportu nic nie potrafię z jej działan wymienić, czy w końcu duet Kowal-Fotyga w polskiej dyplomacji.

 • marika-live

  Oceniono 2 razy 2

  re paw73
  A może dlatego, żeby nie robić większej zadymy w kraju, bo to już nie byłyby żarty. Przecież oglądasz tych ludzi z pochodniami. Publicyści prawicowi, cały PiS i zwolennicy ich zrozbiliby z Ziobry i Kaczyńskiego więźniów sumienia, nękanych przez reżim Tuska. Zreszta już Kaczyński zasugerował, że Tusk i Putin wyślą go na Sybir, chociaż Tusk tego raportu nie przygotował tylko Kalisz, to niby w żartach ale dał do zrozumienia że to Tusk i Putin znowu coś knują. Póki co to zdecydowanie ten raport potepili PJN i PiS. PO powiedziała, że jak najbardziej w przyszłej kadencji ten wniosek jest możliwy do realizacji. Cieszę się że Kalisz ten raport przygotował, bo to co się stało z Blidą było straszne, a już fakt, że z rewolweru, którym niby Blida się postrzeliła niezdjęto śladów jest skandaliczne. To jest dla mnie dziwne...i szereg innych nieprawidłowości w śledztwie, o których media pisały, że agenci ABW wykonali ok. chyba 500 połączeń z tel. komórkowych nie mozna namierzyć gdzie bo się wymieniali telefonami dziwne to wszystko. Jeszcze jedno ci powiem, gdyby doszło do koalicji PiS i PO nigdy więcej na PO bym nie zagłosowała. Tusk i inni z PO zdają sobie sprawę, że ich wyborcy tej koalicji by nie zdzierżyli chyba jeszcze bardziej nić wyborcy SLD koalicji z PIS. Bo wy SLD wybaczacie np. że w Toruniu i Szczecienie powstała koalicja PiS i SLD pomimo że wygrała tam PO. Podobno (nie wiem jaka prawda) koalicję PiS i SLD w Szczecinie dogadywali sami Napieralski i Brudziński.

 • mavashi

  Oceniono 6 razy 2

  PO to partia ludzi bezideowych dla których polityka jest tylko drogą do uzyskania dobrze płatnych stanowisk. Stąd te ogromne tarcia o miejsce na liście do sejmu. I gdyby chociaż okazali się dobrymi menadżerami, jednak nie, przez cztery lata mając taką kasę (zadłużenie zwiększyli o 300 mld zł) niewiele zrobili,a nawet sporo inwestycji zawalili. Ja dam szansę młodym i nowym - PJN.

 • acc4

  Oceniono 1 raz 1

  >ja nie rozmawiałam z Jarosławem Kaczyńskim od lat< mówi dzisiaj pani Jakubiak i chyba nie kłamie, bo jak mogła rozmawiać, piekąc mu w kuchni szarlotkę, podczas gdy on w salonie głaskał po główce jej dzieci w ramach ocieplania wizerunku podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej.

 • marika-live

  Oceniono 3 razy 1

  Poza tym Jakubiak i pozostali z PJN nigdy mentalnie z PiS-u nie wyszli, co pokazuje ten wywiad. Jakubiak cały czas pluje na Tuska, a kiedy pada pytanie co sądzi o raporcie ws. Blidy ma pretensje.... do Kalisza, że teraz publikuje raport. Po co te pretensje??? Przecież raport nie uderza w nią tylko w PiS od którego podobno PJN chce się dystansować?

 • hh7

  Oceniono 5 razy 1

  Na szczęście już za kilka miesięcy tej Pni oglądać ani słuchać tego bełkotu nie będę przez 4 lata , a mam nadzieję że nigdy.

 • nizzre

  Oceniono 2 razy 0

  Ma rację posłanka. Teraz PO przypomina nadmuchany do granic możliwości balon, wszyscy chcą nim lecieć ale czy dolecą to inna bajka. Już wolę walczącą PJN niż wypaloną PO.

 • aga1-000

  Oceniono 2 razy 0

  Rzeczywiście czas ukrócić pychę PO i PiSu! Przekonują mnie słowa pani Jakubiak.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 0

  pani opinie są gie warte w 99,99%, tak samo zresztą jak pani słowo honoru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX