Strauss-Kahn prezydentem Francji? "To byłoby zadośćuczynienie za ten syf" [PUBLICYŚCI]

- Strauss-Kahn został upokorzony, zmiażdżony, opluty i zgnojony na oczach całego świata. Zadośćuczynieniem za ten syf, który mu wyprodukowano jest Pałac Elizejski - powiedział Tomasz Lis, naczelny "Wprost". - On nie budzi mojej sympatii tak czy inaczej. PO tym, co o nim wiemy, czy to poważny kandydat na poważne stanowisko w dużym państwie? - pytał publicysta Wiesław Władyka.
Pojawiły się wątpliwości co do winy Dominique'a Strauss-Kahna. O tym, że prokuratorzy mają poważne wątpliwości co do wiarygodności pokojówki nowojorskiego hotelu, która w połowie maja oskarżyła byłego szefa MFW o próbę gwałtu, nieoficjalnie informują amerykańskie media.

Strauss-Kahn niewinny? Media: Pokojówka kręci

- Wygląda na to, że w sądzie zostanie uniewinniony na 100 proc. Pytanie, kiedy zostanie oficjalnie oczyszczony z zarzutów. Wydaje mi się, że teraz powinien nastąpić ostry zwrot medialny w drugą stronę, który ten ruch przyspieszy. Bo zadośćuczynieniem za ten syf, który wyprodukowano Strauss-Kahnowi, jest Pałac Elizejski - powiedział Lis, mówiąc, że być może nie jest za późno, żeby czarny koń socjalistów jednak ubiegał się o funkcję prezydenta Francji.

Lis o śmierci cywilnej zadawanej przez media

Naczelny "Wprost" nazwał też szefa Funduszu Dreyfussem XXI wieku (Dreyfuss to francuski oficer artylerii pochodzenia żydowskiego, który został fałszywie oskarżony o zdradę na rzecz Niemiec w 1894 r. Afera zapoczątkowała kryzys polityczny- red.)

Tomasz Wołek był sceptyczny: - To mocno powiedziane. Nie wiem, czy da się to porównywać, jednak to inna płaszczyzna. - Ten facet został upokorzony, zmiażdżony, opluty i zgnojony na oczach całego świata - ciągnął Lis. - Tyle, że tam był taki wybuch rasizmu francuskiego - wtrącił Żakowski, a Lis odparł: - A tu medialnego szaleństwa, nie wiem, co gorsze.

Żakowski się z nim zgodził: - Problemem epoki Dreyfussa był narastający szowinizm w całej Europie i antysemityzm. Dziś problemem jest gigantyczna gonitwa medialna za celebrytami, zwłaszcza politykami. Rozumiem porównanie z aferą Dreyfussa tak, że żydem XXI wieku stał się celebryta, tutaj: Strauss-Kahn.

- Nie, ja nie mówię o wątku żydowskim , tylko o skazaniu przedprocesowym, o śmierci cywilnej. Dziś najważniejszy jest ten pasek, który widzimy we wszystkich telewizjach na świecie i to, że trzeba go czymś zapełnić - powiedział Tomasz Lis.

"Tabloidy zajeżdżą wszystkich, Media mogą zaszczuć"

Wiesław Władyka ocenił, że to kwestia siły opinii publicznej albo, ujmując to bardziej cynicznie, mediokracji: "tabloidów i zajechania na śmierć każdego, kogo wezmą pod strzał". Publicysta jednak zaznaczył, że Strauss-Kahn nie budzi jego sympatii. - Właśnie dzięki mediom wszyscy dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o nim i zaczęliśmy mieć wątpliwości, czy to na pewno dobry kandydat na poważne stanowisko w dużym państwie - powiedział.

Według Władyki, gdyby oskarżony o gwałt polityk został oczyszczony z zarzutów i wybrany na prezydenta Francji, byłby to "dowód na to, że wszechpotężne media mogą z taką samą łatwością mogą kogoś zaszczuć jak i wywindować". - Tylko wtedy dramat tego człowieka zmieniłby się w operę mydlaną. Do pałacu prezydenckiego wjechałby na współczuciu ludu. Racje merytoryczne zeszłyby na odległy plan. Liczyłoby się tylko, że to biedny, skrzywdzony człowiek - podsumował Wiesław Władyka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Strauss-Kahn prezydentem Francji? "To byłoby zadośćuczynienie za ten syf" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • eurotrendywppl

  Oceniono 4 razy 4

  Zadufanej Francji taki prztyczek się należy.
  [dziwne, że sprawa się odkręca po wyborze nowego szefa Funduszu]
  Dla mnie dziwna była obecność służby hotelowej gdy gość jest w pokoju. Co ona tam robiła ?

 • mecenasa

  Oceniono 2 razy 2

  To nie media oskarzaja. To nie media aresztuja.
  Robi to system totalitarny.
  Kiedys Amerykanie mowili:kochajmy sie, milosc a nie wojna".
  Teraz milosc, sex jest najgorsza zbrodnia.
  "ktos" uzyl tej broni przeciwko starszemu panu.
  Taki dziadek napewno nie byl w stanie zmusic mlodej murzynki do czegokolwiek.
  Prosta przewaga fizyczna i furia 'gwalconej" rozniosla by go strzepy.
  A przynajmniej mialby jakies zadrapania, pogryzienia itp.

  A TU NIC. DZIADEK NIC NIE UCIERPIAL.

  To nie media, to panstwo zainscenizowalo cos, by pozbyc sie niewygodnego polityka.

  Moze im odplaci, jako Prezydent Francji.

 • exy

  Oceniono 2 razy 2

  ewidentna prowokacja śmierdziela Sarkozego: nie żeby Strauss-Kahn siedział w więzieniu, ale by nie miał już po co startować w wyborach prezydenckich...

  a skunksom w stylu Lisów, Wołków, Żakowskich w to mi graj w takich rozróbach..

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 2 razy 2

  prokurator amerykanki dotarl do prywatnych rozmow pokojowki, okazalo sie, ze ma kontakty z pol swiatkiem, i kolosalna sume pieniedzy na swoim koncie...

 • zomozadwa

  Oceniono 2 razy 2

  co robiła?
  loda robiła, loda! ;)

 • jwoj

  Oceniono 2 razy 2

  co ona tam robiła? to fundamentalne pytanie dla śledztwa,dlaczego najniższy szczebel obsługi hotelowej włazi do pokoju VIP-a. Z tego co wiem to taki gość nie jest jednym z wielu tylko jest pod specjalną opieką i skaczą koło niego jak pieski.
  Jedyna możliwość to taka że dziadek zażyczył sobie pokojówki do wiadomych celów.Doszło do kontaktu,ale ciemna masa wysłała trefną przynętę.Bo kobieta pracowała dla mafii

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  STRAUSS -KAHN BYLBY DOBRYM PREZYDENTEM ,BO SARKOZY TO PREZYDENT DLA BOGACZY -UWOLNIL BOGATYCH OD PODATKOW ,A W KRYZYSIE OBNIZYL NAWET MALE EMERYTURY ,ZWALNIA NAUCZYCIELI I TAK USILUJE OSZCZEDZAC .

 • fxvi

  Oceniono 1 raz 1

  tak czy siak największymi śmierdzielami są dziennikarze..

 • ernest29

  0

  Wygląda na podstarzałego seksocholika, troche obleśnego. Władza to afrodyzjak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX