Gronkiewicz-Waltz o wystąpieniu Ziobry: Wszystko było ustalone z Kaczyńskim

- To było żenujące wystąpienie, nie na miejscu - tak Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała w Poranku TOK FM wczorajszy atak Zbigniewa Ziobry na premiera Tuska w Parlamencie Europejskim. - Prezes niezadowolony? Wszystko z prezesem było ustalone! - dodała prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO.
Zbigniew Ziobro wczoraj w Parlamencie Europejskim zaatakował rząd Donalda Tuska. Mówił m.in. o funkcjonariuszach ABW, którzy weszli do mieszkania twórcy strony antykomor.pl i ograniczeniu wolności obywatelskich w Polsce. - To było wystąpienie żenujące, nie na miejscu, które na początku prezydencji wydaje się dziwne - komentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz w TOK FM.

"Wszystko było ustalone z prezesem"

Ziobro tłumaczył potem, że takie sytuacje już zdarzały się w PE. - Nawet jeśli się zdarzały, to i tak były niestosowne. Nie przyjęte są takie zachowania - odpowiadała wiceprzewodnicząca PO.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonywała, że wystąpienie europosła PiS jest elementem kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - To będzie twarda kampania - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

"Gazeta Wyborcza" pisze dziś , że kierownictwo PiS jest niezadowolone z wystąpienia Zbigniewa Ziobry. - Myślę, że wszystko z prezesem jest ustalone. Jarosław Kaczyński odrzucił łagodniejszą twarz kampanii prezydenckiej z Kluzik-Rostkowską i Poncyljuszem i wyraźnie pójdzie na swój stary twardy elektorat, czyli ten, który lubi taką mocną retorykę - przekonywała prezydent Warszawy."Obywatele do Senatu"? "Ambicja pcha Dutkiewicza"

Prezydenci miast, na czele z Rafałem Dutkiewiczem prezydentem Wrocławia, zakładają ruch "Obywatele do Senatu". Janina Paradowska pytała Hannę Gronkiewicz-Waltz jak ocenia tę inicjatywę. - Myślę, że to jest chęć zaistnienia w większej polityce, liderem jest Rafał Dutkiewicz, który wystawił swoją listę nie tylko we Wrocławiu, ale i w województwie. Myślę, że ambicja pcha go dalej - odpowiadała prezydent Warszawy. I dodała: - W demokracji każdy może takie próby podejmować.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wróżyła jednak wielkiego powodzenia nowej inicjatywie. - Będzie trudno. Prezydenci sami nie mogą wystartować, mogą tylko kogoś proponować, a to nie to samo jakby sami startowali, wtedy mieliby większą szansę - wyjaśniała prezydent Warszawy. - Dzisiaj nie ma niszy, żeby zaistniała skutecznie inna partia. Ewoluowaliśmy z systemu gdzie było siedem partii w koalicji w rządzie Suchockiej, a dziś mamy cztery partie w całym parlamencie - mówiła Gronkiewicz-Waltz w Poranku TOK FM.

"Pluje na Polskę", "Chce, żeby PiS przegrało wybory" Komentarze ws. Ziobry.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
Gronkiewicz-Waltz o wystąpieniu Ziobry: Wszystko było ustalone z Kaczyńskim
Zaloguj się
 • zero_zawsze_bedzie_zerem

  Oceniono 26 razy 16

  śmieciem i zdrajcą.

 • pikusbd

  Oceniono 15 razy 13

  Na szczescie EUROPA to nie tylko PiS. Obecna Polska pod drzewodnictwem PO to juz EUROPA. Maly nacjonalistyczny PiS jest juz marginesem w tym zwiazku.

 • lapita

  Oceniono 17 razy 13

  a czy zero zawsze będzie zerem może być mniej niż zerem?

 • halmar44

  Oceniono 14 razy 12

  Ziobro kompromituje siebie i swoją nacjonalistyczną sektę PIS , nawet ponizej głosy / naleczow i roztoki/ nie pomogą wyuzdanym lizusom prezesa zwyciężyć , w wyborach trzeba ich pominąć. Kępa, Ziobro, Nelly to kompromitujące Polskę twarze naszej rzeczywistości.

 • t21

  Oceniono 12 razy 10

  Nad czym tu się rozwodzić? To, że Zero Ziobro jest zwykłą mendą, tak jak Jarosław Ciepłe Pośladki Kłamczyński, to żadna nowina. Po co brać do głowy, skoro jedyna reakcja na te brednie, to śmiech z tych dwóch klaunów.

 • olewus.1

  Oceniono 10 razy 10

  Myslę podobnie....Kaczyński i jego dupencja Zbysia Ziobrówna...

 • potpurka

  Oceniono 11 razy 9

  @ewica_sk 23
  Kto na nich głosuje?!

  - Wyznawcy! No bo przecież trudno nazwać ich elektoratem.

 • bobby61

  Oceniono 13 razy 9

  Kartofle z burakiem fundują nam obciach za obciachem. Na szczęście nie słychać ostatnio, pewnie mąż jej zabronił (?), rosyjskiej niemki w polskim sejmie. Też zresztą z Krakowa. Macie tam przecież wielu mądrych i zacnych ludzi. Wybierzcie ich, zamiast tych już wystarczająco skompromitowanych.

 • al48

  Oceniono 11 razy 9

  Ziobro to tchórz. On bez uzgodnienia z prezesem nie otwiera swoich namiętnych usteczek.
  Tak też było i w przypadku jego wystąpienia w PE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX