Wybory 2011: Inicjatywa prezydentów czarnym koniem w Senacie? [SONDAŻ]

"Obywatele do Senatu" - inicjatywa prezydentów m.in. Wrocławia i Krakowa według sondażu zrobionego na ich zlecenie daje im zwycięstwo w wyborach. W sondażu SMG KRC blok popiera 28 proc. respondowanych. PO ma 23 proc., a PiS 22.
Siedmiu prezydentów polskich miast wyszło z nową inicjatywą społeczną "Obywatele do Senatu" . Chcą doprowadzić do tego, aby samorządy miały swoją reprezentację w izbie wyższej polskiego parlamentu. - Chcemy być ruchem społecznym - podkreślał prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Dziś w TOK FM Paweł Poncyljusz potwierdził, że jego partia PJN poprze kandydatów "Bloku" w wyborach do Senatu i nie będzie wystawiał swoich kandydatów.

W sondażu przeprowadzonym przez SMG KRC jeszcze w czerwcu, czyli przed oficjalnym ogłoszeniem planów prezydentów blok "Obywatele do Senatu" mają aż 28 proc. poparcia.

Na dwóch kolejnych miejscach łeb w łeb idą PO i PiS. Ich wynik różni się tylko o jeden punkt procentowy. (23 i 22 proc.). Na czwartym miejscu jest SLD (13 proc), PSL w sondażu ma 8 proc. głosów.

SMG KRC przeprowadziło sondaż telefoniczny na próbie 1001 osób w czerwcu 2011.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało radio TOK FM w sondażu pytano również o poszczególne miasta już z konkretnymi kandydatami. "Obywatel do Senatu"nie chcą jednak na razie zdradzać szczegółów poza tym, że ich (póki co tajemniczy) kandydat we Wrocławiu wygrywa z kandydatką PO Barbarą Zdrojewską i to o kilka procent.

Prawdopodobnie kandydatem Bloku w Warszawie będzie Janusz Onyszkiewicz

Majchrowski w TOK FM: My chcemy odpolitycznić Senat

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Wybory 2011: Inicjatywa prezydentów czarnym koniem w Senacie? [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • pawel.nn

  Oceniono 4 razy 4

  To znaczy na kogo miałbym głosować: na poglądy pana Dutkiewicza czy Majchrowskiego?

 • alina85l

  Oceniono 3 razy 3

  Rzetelna informacja - dotychczasowa działalność. przygotowanie zawodowe, wykształcenie / w tym znajomość języków obcych/ , umiejętność współpracy w zespołach ludzkich, empatia - to informacje na które czekają przyszli wyborcy. Do tego może się przyczynić internet. Czekają na to obywatele .

 • czandra_55

  Oceniono 5 razy 3

  Toż to śmiechy -chichy......:) ;)

 • siarymon

  Oceniono 5 razy 3

  kombinatorzy nic wam z tego nie wyjdzie

 • vas-b

  Oceniono 3 razy 3

  co tam odbierze!!!!! sfrustrowani za mali na rzadzenie panstwem dusza sie w swoim srodowisku.szukaja poklasku ,bo dla kraju nic dobrego nie bedzie

 • cookies9

  Oceniono 2 razy 2

  A po co komu Senat?

 • maaac

  Oceniono 2 razy 2

  Nie PiSowska alternatywa dla PO? Brawo!
  Odpolitycznić polityczne Senat.... ech... PO też kiedyś było niepolityczną platformą działań obywateli. Po raz n-ty mam słuchać tych samych kłamstw? Kiedy wreszcie w Polsce prostytutki przestaną udawać damy do towarzystwa, a politycy "nie polityków"?

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  A czyje interesy bedą reprezentować ci "obywatele" w Senacie? Czy nie swoich dobrodziejów az Samorzadów? Ja uważam że wszystki samorządy wojewódzkie powinny mieć autonomię taką jaką proponują Ślązacy ale też odpowiednio to takiej autonomii wymierną odpowiedzialność bez żyrowania przez administrację centralną i wszystko bedzie w porządku!

 • mamabpl

  Oceniono 2 razy 2

  To będzie taki sam "ruch społeczny" jak na Ursynowie NU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX