Kaczyński i Radio Maryja. "Takiego elektoratu nie można lekceważyć"

- Połowa elektoratu PiS sympatyzuje z o. Rydzykiem. Druga połowa - nie. Jednak słuchacze Radia Maryja nie są tak podzieleni - większość to zwolennicy PiS, mocno przeciwni rządowi. Takiego elektoratu nie można lekceważyć - w TOK FM były naczelny "Trybuny" Wiesław Dębski rozmawiał z Michałem Karnowskim z "Uważam Rze" na temat wizyty prezesa PiS na Jasnej Górze i najnowszych sondaży.
Jak pisze 'Polska The Times", Jarosław Kaczyński musi mocno lawirować. Z wewnętrznych badań PiS wynika, że ponad połowa wyborców tej partii źle reaguje na dyrektora Radia Maryja.

"Problem w tym, że nie ma równowagi"

- Tu nie było dobrego wyjścia. Gdyby Jarosław Kaczyński nie pojawił się na pielgrzymce, czytalibyśmy: "rozwód z o. Rydzykiem". Warto pamiętać, że dla Jarosława Kaczyńskiego są rzeczy ważne i ważniejsze. Tragedia smoleńska jest czymś bardzo ważnym, a media związane z o. Rydzykiem bardzo dużo czasu poświęcają katastrofie. Można się spierać jak, ale robią to, mówią o tym. I ta wizyta na Jasnej Górze to chyba rodzaj wdzięczności za to - mówi Michał Karnowski z "Uważam Rze" i wPolityce.pl.

- Problem nie w tym, że prezes PiS tam poszedł. Lecz w tym, że to nie jest niczym zrównoważone. Nie ma mocnych sygnałów dla wyborców, o co tej partii tak naprawdę chodzi. Sygnał ws. Smoleńska poszedł do wyborców już dawno. Gorzej, jeśli chodzi o odniesienie do polityki rządowej... - dodaje.

"Takiego elektoratu nie można lekceważyć"

- Może połowa elektoratu PiS-u sympatyzuje z o. Rydzykiem. Ale w drugą stronę - nie połowa, a większość słuchaczy Radia Maryja sympatyzuje z PiS-em. Sporo z nich przejawia wręcz nienawiść do rządu i PO. Takiego elektoratu Jarosław Kaczyński nie może zlekceważyć. A jeśli chce utrzymać pozycję w partii musi osiągnąć w tych wyborach co najmniej 20 kilka proc. głosów - mówi Wiesław Dębski, były redaktor naczelny "Trybuny".

A co z sondażami? - pytał Kamil Dąbrowa. Ostatnio jeden z sondaży był dla PiS wyjątkowo nie korzystny. - No właśnie, co z sondażami. Zastanawiam się, co sądzić o badaniach, które dają PO np. ponad 50 proc. Najwyższy wynik jaki partia osiągnęła w historii polskiej polityki to był wynik PO - ale na poziomie 44 proc. Z kolei PiS nigdy nie miał poniżej 20. Więc nie przesadzajmy z tymi skrajnymi wynikami. Trzeba wyciągać pewną średnią PO ma ponad 30 proc., PiS ponad 20 proc., SLD około 10 proc. - komentuje Karnowski.

Kaczyński na Jasnej Górze: Gdyby nie wsparcie Radia Maryja

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Kaczyński i Radio Maryja. "Takiego elektoratu nie można lekceważyć"
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 7 razy 5

  @siarymon
  >>sram na ten elektorat Kaczyński i Radio Maryja. i mam go w dupie

  Ja też na nich sram. Problem polega na tym, że PO sra kasą dla kościoła. I dopóki będzie srała to kościół będzie tu rządził a nie polacy. Mnie wisi czy będzie to opcja toruńska, licheńska czy łagiewnicka to jest jedna banda pazernych sukinsynów tylko o różnym PR.
  .

 • siarymon

  Oceniono 6 razy 4

  sram na ten elektorat Kaczyński i Radio Maryja. i mam go w dupie

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 3

  elektorat,emerytów,degeneratów i ludzi z nienawiscia do innych znalezli swój dom u kaczorka ,rydzyka szatana i tej przekletej radio maryja i trwam.banda oszołomów .

 • duokwak

  Oceniono 3 razy 1

  Tak,tak tego nie można lekceważyć.Hitlera i jego NSDAP też na początku lekceważono i co z tego wynikło.Opcje kaczora i rydza trzeba tępić w zarodku,bo to chora opcja.

 • chri-s48

  0

  @ lapita
  - twoich komentarzy nie można lekceważyć gdyż pokazują jak obca jest dla ciebie polityka.
  Po prostu niekumaty nie wypowiada się o czym się kumka - proste ......?

 • lapita

  Oceniono 2 razy 0

  tusk do pierdla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX