''Miller poniżany? Tak, ktoś z jego doświadczeniem nie powinien być tak traktowany''

- Ta polityka to już nie jest moja polityka, ten Sejm nie jest już moim Sejmem - tak Wacław Martyniuk tłumaczył w Poranku TOK FM dlaczego nie będzie kandydował do Sejmu w październikowych wyborach. - To co mogłem dać Sejmowi, to już dałem - dodał poseł SLD. Skrytykował też to, w jaki sposób Grzegorz Napieralski traktuje Leszka Millera i Józefa Oleksego, którzy nie mają jasności z którego miejsca wystartują w wyborach..
Wacław Martyniuk mówi, że ma już dość hucpy w polskiej polityce. - Ta hucpa trwa już od 20 lat - zauważyła Dominika Wielowieyska i wymieniła m.in. dziką lustrację, palenie kukły Bolka czy happeningi Palikota. - Zgadzam się z panią, tylko że w pewnym momencie człowiek może powiedzieć "dość" - odpowiadał Martyniuk w TOK FM. - Ja sądziłem, że nasza polityka będzie się cywilizować, ale ona zmierza w przeciwnym kierunku - ubolewał poseł SLD. I dodał: - Powiedziałem "nie".Napieralski poniża Millera? "Tak nie powinno być!"

Trwa układanie list wyborczych SLD. Dominika Wielowieyska pytała Wacława Martyniuka, czy Grzegorz Napieralski wystawi Leszka Millera w wyborach, czy może będzie się obawiał utraty przywództwa. - O to się trzeba spytać Grzegorza Napieralskiego i Leszka Millera - odpowiadał poranny gość TOK FM. Ale dodał: - Zarówno Leszek Miller jak i Józef Oleksy to jest ogromna jakość polityki, to jest ogromna wiedza, doświadczenie i dla każdego szefa partii stworzenie takich warunków, by mogli się znaleźć w Sejmie, to będzie ogromne wzmocnienie klubu.- Nie odnosi pan wrażenia, że Napieralski poniża Leszka Millera tą grą o miejsce, z którego ma wystartować? - pytała Dominika Wielowieyska. - Całkowicie się z panią zgadzam. Uważam, że wobec osób tak dla polskiej polityki zasłużonych, bez względu na to jak ich postrzegamy, powinien być prosty publiczny przekaz "tak startujesz", a nie wodzenie przez kilka miesięcy - odpowiadał Wacław Martyniuk. I podkreślał: - Tak nie powinno być.

"Polska rzeczywistość wymaga naprawy Sejmu"

Wacław Martyniuk przekonywał w TOK FM, że SLD powinno wrócić do źródeł. - A dla mnie źródła to są trzy wielkie hasła Rewolucji Francuskiej, jako baza tego czym SLD powinno odróżniać się od wszystkich partii politycznych - mówił Martyniuk. I wyjaśniał: - Mówię o wolności, równości i sprawiedliwości. Z tego powinien wynikać program SLD.Jak hasła przełożyć na polityczne konkrety? - Przede wszystkim polska rzeczywistość wymaga naprawy Sejmu. Sejm stał się przybudówką aktualnie rządzącej partii politycznej. Chodzi mi o jakość pracy parlamentarnej - mówił Wacław Martyniuk w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
''Miller poniżany? Tak, ktoś z jego doświadczeniem nie powinien być tak traktowany''
Zaloguj się
 • yerry46

  Oceniono 2 razy 2

  Rezygnacja W.Martyniuka z dzialalnosci to protest wobec niewydolnosci polskiej klasy politycznej, protest znamienny i dajacy do myslenia!

 • budionnyj

  Oceniono 1 raz 1

  @r0b0l
  wobec tak genialne ujecia, na mysl mi przychodzi tylko jedno:

  raz sierpem, raz młotem r0b0l-ska hołote

 • costa3500

  0

  Napieralski to śmieszny pajac chłop nie ma pojęcia o poważnej polityce cierpi na manię
  wielkości i władzy.

 • trajkotek

  0

  rzeczywistośc polska, wielowarstwowa, wielopoziomowa ... sny na jawie, jawa we snach
  glosmichnika.blox.pl/2011/07/Incepcja.html
  - incepcja ...

 • hei-zer

  Oceniono 4 razy 0

  budionnyj> ujęcie krótkie, ale trafne.
  Młody członek kierownictwa PZPR, szukał kontaktów z opozycją , spotykał sie z młodymi, był
  na czele zmian liberalizujących, Tak widzę Milera. Coś w swoim życiu zrobił dobrego, mimo iż wady ma liczne i nie jest bez grzechu. Drugi oceniany Oleksy, to słowny opryszek, ale doświadczenie i talent polityczny, jakich próżno szukać wśród jego przeciwników.
  Polsce potrzebni są politycy niekoniecznie święci , ale normalni i niegłupi.

 • turbinowy

  0

  Pani Wielowieyska niestety w rozmowie z Martynikiem skupiła się na na personaliach - niestety klasyka polskiego dziennikarstwa. Dopiero pod koniec rozmowy, jakieś 3 minuty dotyczyły istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem Sejmu. Stwierdzenie z powyższego tekstu "Sejm stał się przybudówką aktualnie rządzącej partii politycznej" jest prawdziwe ale mocno spłaszcza wypowiedź Martyniuka. Mówił o zmianach, ktore zaczęły się sporo lat wcześniej. Na stronce TOKFM chyba można odsłuchać całości rozmowy.

 • r0b0l

  Oceniono 4 razy -4

  towarzysz Miller to gość.
  Czerwony beton, ma tyle charakteru ile mieć można żeby startować z listy Samoobory.

  Coś jeszcze pamiętam o reklamówce dolarów z Moskwy...

  A Olin to sowiecki szpion nr 1.
  Na Martyniuka widocznie są jakieś mocne haki, nie wierzę zeby komuch popierający takie mendy jak miler i oleksy miał godność i odchodził sam od koryta

  Warstwa SLD
  warstwa PO
  warstwa PiS
  warstwa PSL
  warstwa wapna

  i przywalić ciężkim kamieniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX