Poseł PiS chce pozwać Niesiołowskiego. Za krytykę pielgrzymki

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski poczuł się obrażony słowami wicemarszałka Sejmu komentującymi niedzielną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski powiedział, że na pielgrzymce było "to samo, co zawsze: kłamstwo, nienawiść, agresja i głupota".
- Nie możemy pozwolić na to, by obecna władza Platformy Obywatelskiej próbowała zamykać komukolwiek usta i obrażać inaczej myślących - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski. - Polska nie może zamienić się w państwo totalitarne, gdzie takie osoby jak Stefan Niesiołowski mogą decydować, w co kto ma wierzyć i co mówić - dodaje. Zdaniem posła Stefan Niesiołowski obraził nie tylko uczestników pielgrzymki, ale także tych, którzy czują się związani z Kościołem katolickim.

Niesiołowski komentując pielgrzymkę rodziny Radia Maryja stwierdził, że było tam to, co zawsze: kłamstwo, nienawiść, agresja i głupota.

Jaworski chce złożyć pozew zbiorowy i na swoim profilu na Facebooku zbiera podpisy pod wnioskiem. Jak mówi, na razie zgłosiło się do niego kilkadziesiąt osób. Poseł chce, by proces był cywilny.

- Nie będziemy w to angażować prokuratury, gdyż obawiamy się, że w dzisiejszej sytuacji prokuratura nie dopatrzyłaby się niczego złego w wypowiedziach pana Niesiołowskiego. Ale zdecydowaliśmy z grupą przyjaciół tym razem nie odpuścić - mówi poseł PiS.

Przegrana może słono kosztować wicemarszałka Sejmu. Andrzej Jaworski chce, by przeprosiny ukazały się we wszystkich mediach, które cytowały wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego. Jeżeli nie uda się doprowadzić do tego przed polskimi sądami, poseł chce "domagać się swojego prawa przed trybunałami międzynarodowymi".

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski jest na razie nieuchwytny.

Dziennikarka Polsat News zaatakowana na pielgrzymce Radia Maryja. "Nie wolno wam tu przebywać"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (56)
Poseł PiS chce pozwać Niesiołowskiego. Za krytykę pielgrzymki
Zaloguj się
 • cleryka

  Oceniono 22 razy 22

  Jaworski niech przeprosi stoczniowców za upadek Stoczni pod swoim panowaniem ,a raczej dyletanctwem w zarządzaniu .Kościół przygarnie nieudacznika,ale kłamstwa i krętactwa oszołomów powinny być oceniane i nazywane ...po imieniu.

 • bezspokoju

  Oceniono 23 razy 21

  Pan Niesiołowski barwnie określił to, co myśli większość. To spotkanie oszołomów na Jasnej Górze było przejawem zajadłości i głupoty "ciemnego ludu" pod przewodnictwem dwóch arcyhipokrytów i przy udziale całej rzeszy rozmodlonych sukienkowych.

 • neumarkt

  Oceniono 19 razy 19

  Fragment postanowienia Europejskiej Komisji Praw Człowieka w Strasburgu, odrzucającego skargę na tygodnik "Wprost", który wydrukował na okłasce Matkę Boską w masce gazowej. Ów fragment brzmi tak:
  "...członkowie współnoty religijnej muszą tolerować i akceptować negowanie ich przekonań religijnych, a nawet propagowanie zasad wrogich ich wierze."
  Posełek Jankowski pewnie nadal tkwi w częstochowskiej kruchcie!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 18 razy 18

  Niesiołowski ma 100% rację,popieram to

 • 1utek

  Oceniono 19 razy 17

  Pan Niesiołowski jest tak długo " w polityce" a nie wie, że krytykować wolno a nawet należy PO i Tuska, ale przenigdy wygłupy PiSu.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 16 razy 16

  Kazdy ma prawo wypowiedziec sie w sprawach przestepczej dzialalnosci pewnych ugrupowan w Kosciele Katolickim.

  Radio Maryja jest biznesem a ze w kosciolach uprawia polityke zamiast oddawania czci osobie Boskiej, jest wiec partia polityczna i nie powinno byc zwolnione z obowiazku opodatkowania.

 • dr54

  Oceniono 16 razy 16

  Prawda w oczy kole , ale Niesiolowski dokonal rzeczowej analizy polskiego kleru . Polska jak dotad jest panstwem swieckim , ale przywileje kleru powoduja , ze im sie wydaje , ze sa swietymi . Jasna Gora przez obecnosc ord fanatykow Radia Maryja i pisu zostala zbeszczeszczona na wieki .

 • arvelli_net

  Oceniono 16 razy 16

  ... a jak DowódcaRadiowozu pojechał do Brukseli i pieprzył o totalitaryzmie to jaworski gdzie wtedy był???... w szalecie?... tak samo uważam ze na pielgrzymce przeważały nastroje totalitaryzmu, dyktatury całkowitej OjcaDyktatora, oraz agresja i nienawiśc!!!!!

 • maaac

  Oceniono 17 razy 15

  :)
  Fajnie. Pod hasłem, że nie wolno nikomu zamykać ust poseł PiS żąda..... by Niesiołowski zamknął swoje usta.
  PiSowcy wykazują coraz większe "poczucie humoru".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX