Po orzeczeniu TK: "będą spoty a'la Jacek Kurski" czy "kampania uśmiechniętych twarzy"?

To nasz sukces - tak zarówno PO, jak i PiS - komentują orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Nie będzie dwudniowych wyborów , będą za to duże billboardy i spoty w telewizji. Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość cieszą się z tego orzeczenie. Tyle, że każda partia z czego innego.
- Ten kluczowy z punktu widzenia PO projekt, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze zostały zaakceptowane. To jest w moim przekonaniu absolutnie wielki sukces - mówi Paweł Olszewski z PO. - To zdecydowany sukces Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał orzekł, że wybory dwudniowe są niekonstytucyjne co bardzo mocno podkreślaliśmy - dodaje Mariusz Kamiński z PiS. PiS już zaciera ręce na myśl o telewizyjnych spotach. Czy powrócą "puste lodówki" i hasła w stylu: "mordo ty moja!"? - Będziemy prowadzić bardzo spokojną, merytoryczną kampanię wyborczą. Wybory będą dzięki temu na pewno bardziej równe i demokratyczne. Z czego się bardzo cieszę - mówi Kamiński. - Niestety spoty a'la Jacek Kurski są bardzo prawdopodobne. Stąd też PiS zależało na tym, żeby były - komentuje Olszewski.

Czy doczekamy się merytorycznej kampanii? "Nie te czasy, nie to społeczeństwo".

PO: może w następnej kadencji się uda

Platforma nie wyklucza, że kwestię dwudniowych wyborów będzie starała się przeforsować w następnej kadencji Sejmu. - Cała Polska będzie zastawiona wielkimi tablicami na których będą kandydaci na wielkich polityków - komentuje orzeczenie Janusz Piechociński z PSL. - Szkoda, że to rozwiązanie obroniło się w formie prawnej - dodaje. Prawo i Sprawiedliwość zaskarżyło kodeks wyborczy, który wcześniej samo poparło. - Błądzić rzeczą ludzką - mówi europoseł Ryszard Czarnecki z PiS. - Faktem jest, że dzisiejszy wyrok kończy dyskusję. Myślę, że powinien dać do myślenia wszystkim twórcom prawa, że "jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy", a potem tego diabła Trybunał odkręca niemalże święconą wodą - dodaje.

Napieralski: PO jest nieskuteczna

- Zobaczyliśmy jak mało skuteczne są PO i PSL, które nie potrafi przygotować dobrego prawa. Mści się pisanie ustaw na kolanie, ten iście hazardowy tryb - mówi Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD. - Mogę obiecać, że w przyszłej kadencji Sejmu SLD przygotuje dobry projekt ustawy i skutecznie go przeprowadzi - dodaje. Według Napieralskiego kampania wyborcza będzie "kampanią uśmiechniętych twarzy mówiących jak jest pięknie i cudownie".

SLD także będzie tworzyło spoty reklamowe: - Będę mówił o programie w każdej możliwej formie, natomiast nie będę nikogo atakował ani prowadził brutalnej kampanii wyborczej - obiecuje Napieralski.

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (31)
Po orzeczeniu TK: "będą spoty a'la Jacek Kurski" czy "kampania uśmiechniętych twarzy"?
Zaloguj się
 • swawolny_dyzio

  Oceniono 12 razy 8

  Skoro pisiory i tak nie stosują się do wyroków sądów (Kaczyński nie przeprosił Agory za swoje kłamstwa) to do wyroku TK też powinni się nie stosować. Skoro Trybunał orzekł że mogą być spoty i plakaty to oni na przekór powinni z nich zrezygnować! Przecież poza wiernością dla wodza nie obowiązuje ich żadne prawo!

 • binio01

  Oceniono 9 razy 7

  Jak oni mogą tak wydawać dużo publicznej kasy na pokazywanie jakichś mord na plakatach i w tv ? Powinni tego zabronić i tyle - Trybunał stanął po stronie marnotrawców państwowych pieniędzy

 • jerzykkur

  Oceniono 9 razy 7

  Jednak towarzyszowi Napieralskiemu tańce z blizniaczkami do bialego rana wychodzą najlepiej.Nic z męża stanu,sam plastik.

 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 7

  Napieralski rznie glupa. Przeciez to on sam i caly SLD glosowali za tym Kodeksem Wyborczym. Tak przewrotny moze byc TYLKO SLD-owiec.

 • neumarkt

  Oceniono 8 razy 6

  To znakomita decyzja TK! Móżliwość tworzenia bilbordów i spotów przez Prawo i Sprawiedliwość, to nieograniczona możliwość wydalania przez tą partię piramidalnych idiotyzmów, kompromitujących obrazów typu PREMIER Jarosław Kaczyński - czas na coś tam...Decyzja TK umożliwia na pełną kompromitację Wodza Pisu i jego pretorian!

 • miguell

  Oceniono 7 razy 5

  Sędziowie TK, na których Kaczyński pluł, że są z układu
  umożliwiają mu teraz trzymiesięczne nękanie ludzi z bilboardów i spotów telewizyjnych

  Miałem nie iść na wybory ale jednak butna kampania PiSu mnie skutecznie przekonała

 • korespondent1949

  Oceniono 7 razy 5

  A te bliźniaczki Napieralskiego ostatnio widziałem na trasie katowickiej, czy one reklamują SLD czy PIS sam nie wiem bo i jedno i drugie to polityczne ku...two.

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 5

  kurski jest wybitnym i bardzo sprawnym politykiem,
  mając w ręku (?, na taśmie) mobbing małżonki jako powód, czując smród klęski
  zgrabnie wymiksował się na emigrację ekonomiczną wdzięcznie pyszcząc o prześladowaniach.
  Z nadzieją oczekuję jego klipów, bo trzy rzeczy są pewne:
  -podatki, śmierć i że jak za coś weźmie się kurski to spartoli.

 • bezspokoju

  Oceniono 4 razy 4

  rydzyk_fizyk , wystarczy pomyśleć, by wiedzieć , że wtedy należy zmienić przepis Konstytucji. Przypominam Ci uprzejmie, że za tymi przepisami głosowali WSZYSCY posłowie, w tym wszyscy posłowie PiS i od razu zaskarżyli tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Pomroczność jasna, czy indolencja ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX