Machała: czuję się oszukany przez Tuska. Co mówił o rządzie?

- Czuję się przez Donalda Tuska oszukany. Mówił, że będzie więcej, że będzie szybciej, a tymczasem ci sami ludzie będą jechać tym samym tempem - napisał na portalu kampanianazywo.pl dziennikarz Tomasz Machała. Odniósł się tym samym do deklaracji premiera, że nie zmieni składu rządu do końca polskiej prezydencji w UE.
- Zaproponuję, aby do końca polskiej prezydencji w UE, czyli do końca roku, nie zmieniać składu rządu - mówi w tygodniku "Polityka" Donald Tusk

''Tusk mógł przed wyborami powiedzieć, że zostawi rząd do końca prezydencji. Ale powiedział coś innego. Teraz nie dotrzymuje słowa i łamie obietnicę. W fatalnym stylu'' - pisze szef portalu kampanianazywo.pl i dziennikarz Polsat News.

Chodzi mu on wypowiedź premiera sprzed zaledwie tygodnia. W wywiadzie dla "Newsweeka" Donald Tusk zadeklarował: Nowe wybory oznaczają nowy rząd. I choć wysoko oceniam swoich ministrów, nie sądzę, by więcej niż pięcioro z nich kontynuowało swoją pracę. Także z tego powodu, że w niektórych dziedzinach trzeba postawić na nowe priorytety."

Teraz Donald Tusk podtrzymuje deklaracje o zmianach, jednak - jak zapowiada - nie nastąpią one natychmiast. "Będę proponował głęboką rekonstrukcję rządu u progu nowego roku" - powiedział z wywiadzie dla tygodnika "Polityka".

''Zastanawiam się, co na to Bronisław Komorowski. Zapytam przy pierwszej okazji. Zwłaszcza, że to już dwie obietnice wyborcze złamane przez Tuska. Obiecywał bowiem także, że skład nowego rządu przedstawi w poniedziałek'' - pisze Machała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
Machała: czuję się oszukany przez Tuska. Co mówił o rządzie?
Zaloguj się
 • thezydor

  Oceniono 4 razy 2

  Niech Premier Tusk się ocknie... dostał drugą szansę ( nie dzięki mnie ) nie dlatego żeby kontynuować nieróbstwo z ostatnich 4 lat... ( a tym bardzie wdrażać kolejne super pomysły tandemu Boni - Fedak , jakie to szczęście że nie dostała mandatu ... aż wypiłem butelkę wina z zachwytu ). Polacy chcą prawdziwego wzrostu gospodarczego a nie podtrzymywanego dotacjami z UE na infrastrukturę... Gdyby odjąć dotację z UE i dodać inflację to z zielonej wyspy zrobilibyśmy się czerwoną pomidorówką ... Panie Donaldzie, możesz się Pan zapisać w historii Polski, i zaklinam tak jaki i zapewne cała rozwinięta intelektualnie część obywateli olej Pan Pawlaka i idee Boniego i weź się Pan do roboty ...

 • simonh

  Oceniono 8 razy 2

  Machała, a gdzieś ty palancie wyczytał, że nowy rząd ma powstać natychmiast, czy tam padla taka obietnica ? Nie kompromituj sie czlowieku tą swoją nadinterpretacja. Caly czas ta palancina narzeka jojczy i krytykuje, a spadaj ty biednemu na bagaz pseudodziennikarzu.Tamten zostal zaprzysiężony ok. 20 listopada, jesli ten bedzie miesiac poźniej ze względu na prezydencję to jakie to ma znaczenie ?

 • romp

  Oceniono 1 raz 1

  3 dni po wyborach i nowy rząd?
  może najpierw prezydent po konsultacjach da możliwość tworzenia rządu
  a ile czasu trwało to za prez kaczyńskiego?
  ile czasu tworzył swój rząd jarosław kaczyński?
  stary sposób "merytorycznej opozycji" wraca już, natychmiast,wszystko na raz a jak nie to tusk nic nie robi
  to platforma wygrała wybory a nie pis
  to tusk może być premierem i ti będzie jego rząd a nie kaczńskiego czy palikota
  ach ci "niezależni dziennikarze"
  jak im ktoś sprzeda zjełczałe masło to skandal
  jak oni nam sprzedają kity to ok

 • nintom

  Oceniono 5 razy 1

  Jezu, ile pisowskich trolli - nie dość, że przegrali wybory to jeszcze przynudzają !!! thezydory, madera hanishl, i cała czeredA poniżej ....

  zdajcie sobie w końcu sprawę, że
  NARÓD I SPOŁECZEŃSTWO WYBRAŁO TUSKA - TUSK WIE CO ROBI - a pan machała powinien sprawdzić, czy go ktoś nie oszukuje gdy kupuje jajka na targu

  pozdrowienia od emerytki - premier Tusk ma rację I JEST ZWYCIĘZCĄ - hurrra !!!

 • yerry46

  Oceniono 3 razy 1

  Konserwa i kunktatorstwo wiecznie zywe?. Zaczyna sie nieciekawie.

 • romp

  0

  czy teraz też p machała czuje się oszukany?
  jednak zmiany w rzadzie bedą

 • wojtek33

  0

  WTF jest Tomasz Machała?

 • hanishl

  Oceniono 6 razy 0

  Koszty Państwa więc rosną . Niektórzy z rządu już zostali wykreśleni a będą rządzić dalej . Niech żyje Tuska " Tanie państwo "

 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 4 razy 0

  Jak ktos jest tak glupi i glosuje jeszcze raz na faceta ktory klamie tak jak oddycha to niech potem nie biadoli jak Andzia w malinach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX