Poncyljusz w TOK FM: Opuszczam ten Sejm bez żalu. Wyborcy...

- Poza PiS i PO nie ma nic na prawej scenie politycznej. I wyborcy nie za bardzo chcą, by było. Narzekają na Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, jednak jak przyjdzie co do czego, oddają głos na listę numer 1 lub listę numer 7 - mówi w Poranku Radia TOK FM Paweł Poncyljusz z PJN. - Taka jest wola wyborców, trzeba ją uszanować.
Partia Polska Jest Najważniejsza otrzymała w ostatnich wyborach niewiele ponad 2 proc. głosów i nie dostała się do Sejmu. Tym samym, po 10 latach, z pracą posła żegna się Paweł Poncyljusz. - Ten Sejm opuszczam bez żalu. To nie będzie kadencja naszych marzeń - pod względem nastroju i efektów pracy. Siedzenie po raz kolejny w opozycji i komentowanie bieżących wydarzeń nie jest moim żywiołem - mówi Paweł Poncyljusz w rozmowie z Janiną Paradowską.

Co dalej? - Jestem gotowy do działania w samorządzie w Warszawie. To mój pomysł na przyszłość - mówi polityk PJN.Wyborcy nie chcą innej prawicy?

Jego zdaniem, wybory pokazały, że w tej chwili na polskiej scenie politycznej nie ma miejsca na nowe prawicowe ugrupowanie. - Poza PiS i PO nie ma nic na prawej scenie politycznej. I wyborcy nie za bardzo chcą, by było. Narzekają na Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, jednak jak przyjdzie co do czego, oddają głos na listę numer 1 lub listę numer 7. Trzeba to uszanować - mówi Poncyljusz.

Podkreśla, że i PO i PiS straciły wyborców. Jednak, PJN nie zdołał ich do siebie przekonać. - Jeśli spojrzymy na to, ile osób zagłosowało na poszczególne partie, to widzimy, że i PO i PiS straciło wyborców. PJN chciał zwracał się właśnie do osób zawiedzionych Platformą i PiS-em. Niestety, okazało się, że zostali w domu. Nie poszli na wybory - mówi Poncyljusz.

Wtedy było fatalnie?

- Jarosław Kaczyński stracił 1 mln 800 tys. głosów. W wyborach prezydenckich uzyskał 6 mln 100 tys. i 36 proc. Wtedy zostaliśmy (sztab Jarosława Kaczyńskiego) publicznie łajani, że to fatalny wynik.... Teraz PiS zdobyło 4 mln 300 tys. - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (70)
Poncyljusz w TOK FM: Opuszczam ten Sejm bez żalu. Wyborcy...
Zaloguj się
 • neticus

  Oceniono 9 razy 9

  Ejże ! Panie Pawełku !
  A jeszcze wczoraj mówił pan z pewną siebie miną, że po prostu wróci pan do prowadzenia działalności gospodarczej, bo konsulting, ekspertyzy itd itp to pana żywioł i na pewno sobie pan poradzi.
  A tu co ? Ciepła posadka w samorządzie Warszawy się marzy ? A z jakiej to racji ?

  Do roboty, darmozjadzie !

  Nie ty jeden musisz utrzymywać rodzinę pracą własnych rąk, a nie z kieszeni podatników. Spróbuj, lepiej zrozumiesz życie...

 • czytelnik52

  Oceniono 8 razy 8

  I pomyśleć, że ten gość - bez należytego wykształcenia, miał czelność być w-ce ministrem gospodarki.
  Życzę pomyślności w działalności na własny, a nie wyborców rachunek.

 • urhan

  Oceniono 8 razy 8

  To chyba jakaś epidemia, pierwsza po wyborach pani Z.Kurytka "cieszyła się", że nie weszła do Sejmu potem Z.Romaszewski palnął też coś w tym stylu, a tu następny P.Poncyliusz bez żalu żegna się z parlamentem...po jaką cholerę oni zawracali głowę elektoratowi.

 • w43753

  Oceniono 7 razy 7

  Poncyljusz w TOK FM: Opuszczam ten Sejm bez żalu

  Naprawde? Tak naprawde to chyba szkoda cieplutkiej posadki za praktycznie nic nierobienie.

 • hydrograf

  Oceniono 6 razy 6

  To nie złośliwość, ale życzę mu by popracował (i spróbował przeżyć) za płacę minimalną....

 • lehoo

  Oceniono 8 razy 6

  Żegnam również bez żalu.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 7 razy 5

  samorząd warszawski - czyli nie uczciwa praca tylko próba znów dorwania sie do koryta.Obrzydzenie bierze.

 • pyffello114

  Oceniono 7 razy 5

  My, wyborcy, z jeszcze mniejszym żalem żegnamy pana Poncyljusza, którego pamiętamy jako kowboja podrygującego na scenie i zachęcającego nas w wyborach prezydenckich do głosowania na Kaczyńskiego.

 • jolly_r

  Oceniono 5 razy 5

  "Co dalej? - Jestem gotowy do działania w samorządzie w Warszawie. To mój pomysł na przyszłość - mówi polityk PJN"

  Czyli od koryta do koryta. Oto jedyny pomysł na przyszłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX