"Jak Kopacz chciała ratować sytuację polityczną, to powinna zacząć tak: 'Pełnienie tej funkcji było zaszczytem. Dziękuję'"

- Te dymisje zrobiły na mnie wrażenie neurotycznej reakcji - tak Jacek Żakowski skomentował w TOK FM dzisiejsze dymisje w rządzie Ewy Kopacz. - Jeżeli zamiarem premier Kopacz była próba ratowania sytuacji politycznej, to powinna zacząć konferencję tak: "Proszę państwa, pełnienie funkcji premiera było dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję" - dodał.
Dzisiaj do dymisji podało się trzech ministrów, trzech wiceministrów, doradca premier Kopacz oraz szef Kancelarii Premiera. Ewa Kopacz przyjęła ich rezygnacje. Późniejszym popołudniem o swojej rezygnacji poinformował też marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

- Na mnie to zrobiło wrażenie neurotycznej reakcji - tak decyzje premier Kopacz skomentował w TOK FM Jacek Żakowski. - Platforma jest w szoku po wyborach prezydenckich i wykonuje różne nerwowe ruchy - dodał. Jego zdaniem te ruchy "byłyby ruchami prawdopodobnie słusznymi". - Ale nie rozumiem, dlaczego akurat w tym momencie. Czy coś się zmieniło w stosunku do pozycji np. Arłukowicza w trzy tygodnie?

"Kopacz chce kupić społeczeństwo"

Zdaniem Żakowskiego, podobną sprawą jest podniesienie płacy minimalnej o 100 zł brutto. - Pani premier wydaje się, że to ustępstwo, które przybliży ją do wyborców. Jeżeli o mnie chodzi, to korupcja polityczna, która podważa moje zaufanie do niej. Ona chce kupić społeczeństwo za 100 zł albo za pozbycie się niepopularnego ministra zdrowia.

- Być może są tam jakieś kolejne dna w tej historii, ale z tego, co mówi pani premier, to jest to próba ratowania sytuacji politycznej. Jeżeli taki jest zamiar, to jej konferencja prasowa powinna zacząć się inaczej: "Proszę państwa, pełnienie funkcji premiera było dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję" - stwierdził Żakowski.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (294)
"Jak Kopacz chciała ratować sytuację polityczną, to powinna zacząć tak: 'Pełnienie tej funkcji było zaszczytem. Dziękuję'"
Zaloguj się
 • Adam Sziman

  Oceniono 1022 razy 800

  Donald Tusk w sprawie taśm Beger, wrzesień 2006: "Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej, jakiej dopuścił się PiS. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd."

  Wtedy zdaniem PO ujawnianie nagrań z podsłuchów było chwalebne. Teraz już nie?

 • niedlapoprawnosci

  Oceniono 370 razy 298

  To trzeba było aż jakiś koleś opublikuje akta sprawy, żeby PO zareagowało. Trochę lipa, bo wygląda na to, że PO znalazło się pod ścianą i dalej nie mogło udawać - "Polacy nic się nie stało". Szkoda, że tak późno, ale słusznie.

 • lucek23456

  Oceniono 451 razy 287

  To jest kpina. Myślą, ze paru odejdzie z rządu (na inne lepiej opłacane stanowiska) i głupi ludzie, przepraszam wystapienie kopacz nie bylo skierowane do Polaków tylko do wyborców PO, to kupia. Oni po 8 latach rządzenia nawet nie wiedzą, że rządzą krajem który sie Polska nazywa. Koszmar !!! Ja przepraszam POLAKÓW, że 8 lat temu głosowałam na PO

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 342 razy 258

  A najlepsze jest to ze mediom to do tej pory nie przeszkadzało.Po co takie media ktore zamiast patrzeć władzy na rece, patrzą jak dokopać opozycji?

 • ropuch2tysiace

  Oceniono 428 razy 216

  hahahaha
  Żakowski,Lis,Wołek,Władyka.
  przecież Bronek musi,25lat wolności,Tusk królem Europy,złoty okres i ble,ble,ble,ble.
  beeeeeka!

 • berek-oberek

  Oceniono 237 razy 155

  Ciężko być obecnie Jackiem Żakowskim. Na umowie śmieciowej trzeba będzie się lepiej starać.

 • freeelance

  Oceniono 252 razy 152

  Dwoje pediatrów, którzy rozwalili opiekę zdrowotną w kraju. Plus pan, który zabrał połowę mojej emerytury z OFE i przeniósł ją do instytucji, w której podzielę się nią z jakąś panią na wcześniejszej emeryturze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX