Mocodawcy "Nowoczesnej.pl mają tyle wspólnego z nowoczesnością, co ja z baletem rosyjskim"

Wg Joachima Brudzińskiego, afery podsłuchowej nie byłoby, gdyby PO nie zawiodła wielkiego biznesu. "W momencie gdy Donald Tusk zdecydował się na konfrontacje z nimi, likwidując OFE, było oczywiste, że oni PO utraconych zysków nie zapomną" - tłumaczy polityk PiS w "Gościu Niedzielnym". I przekonuje, że teraz "grupy bardzo dużego biznesu" postawiły na Nowoczesną.pl.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Brudzińskiego, ludzie którzy stoją za powstaniem stowarzyszenia firmowanego przez Ryszarda Petru, "z nowoczesnością mają tyle wspólnego" co poseł Prawa i Sprawiedliwości "z baletem rosyjskim".

Ci sami ludzie wcześniej postawili na Kongres Liberalno-Demokratyczny, Unię Demokratyczną, Unię Wolności i PO. "W momencie gdy Donald Tusk zdecydował się na konfrontacje z nimi, likwidując OFE, było oczywiste, że oni Platformie utraconych zysków nie zapomną. Tusk wiedział, czym może się to dla niego skończyć, więc czmychnął do Brukseli, bo to szczwany i skuteczny polityk" - podsumowuje w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" Joachim Brudziński.

PiS się nie boi

Przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że jego partia nie boi się podsłuchów. "Nikt z moich kolegów z kierownictwa PiS po tego typu knajpach nie biegał. Na pewno nie traktujemy Polski tak, jak przedstawił to w "Potopie" Henryk Sienkiewicz, opisując Bogusława Radziwiłła, który mówił, że nasz kraj to sukno, którego trzeba jak najwięcej wyrwać dla siebie. Jestem przekonany, że w kręgu decydentów mojej partii nie ma ludzi pokroju Sikorskiego, Nowaka, czy innych nagranych na taśmach" - mówił Brudziński.

Polityk wierzy w sukces w jesiennych wyborach parlamentarnych. Ale podkreśla, że dziś jest zbyt wcześnie, by mówić o nazwiskach. "Najpierw trzeba wygrać wybory" - podkreślił.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (181)
Mocodawcy "Nowoczesnej.pl mają tyle wspólnego z nowoczesnością, co ja z baletem rosyjskim"
Zaloguj się
 • otto_osworth

  Oceniono 400 razy 290

  Zdaniem Joachima Brudzińskiego mocodawcy Nowoczesna.pl mają tyle wspólnego z nowoczesnością co poseł Prawa I Sprawiedliwości z prawem i sprawiedliwością.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 292 razy 220

  yoyo, a pamiętasz twój występ w telewizji z kciukiem i fałszowaniem wyborów, zapluty pieniaczu?
  gdzie są te zapowiedziane pozwy i rozprawy sądowe, panie yoyo?
  co z tą falą skandali i fałszerstw wyborczych, które miały zalać polskę? cisza?
  yoyo, krótką masz pamięć.

 • tadjan

  Oceniono 152 razy 102

  redaktorzy, czy wy musicie tego debila prezentować..... za dużo macie czytelników niepisowskich?

 • zelalem

  Oceniono 122 razy 90

  Nim Brudziński zacznie coś komuś tłumaczyć, może by najpierw coś sam zrozumiał??

 • arvelli_net

  Oceniono 112 razy 80

  .... przyganiał kocioł garnkowi :) jak wiemy, mocodawca czy tam chlebodawca brudzińskiego był niedawno PIERWSZY raz samodzielnie (w cztery limuzyny, sześciu ochroniarzy, trzech sekretarzy i ... oczywiście świta tzw. przydupasów) na zakupach w Biedronce, biedak zgubił się już na warzywach, ochroniarze pomogli i jakoś dotarł do kasy... niestety ten NowoczesnyPrzyWódcaMotorniczyGalaktykOjciecNarodówRewolucyjnyRewolucjonista zapłacić kartą już nie zdołał... NIE POSIADA takiej :)

 • mao111

  Oceniono 108 razy 78

  I kto to mówi? Przedstawiciel obskurantyzmu i zacofania. Na was wielki biznes stawia - SKOKi. Ostatnio przez ten biznes straciliśmy 3 mld zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX