"Dlaczego popieranie PO to obciach?". Kopacz: "Panuje moda, że wszystko co złe to PO"

- Dlaczego popieranie PO to dzisiaj obciach? - zapytała Anita Werner na antenie TVN24.- Dziś panuje taka moda, że wszystko co złe to PO, a to co dobre to PiS. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu obudzi i powie, że PO przynajmniej gwarantuje normalność i stabilność - odpowiedziała premier Ewa Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Donald Tusk nie wtrąca się w moją pracę - powiedziała premier Ewa Kopacz w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. - Ja jestem dość samodzielną osobą - podkreśliła. Dodała, że po sobotniej konwencji nie rozmawiała z Tuskiem: - Nie wiem, czy konwencja mu się podobała. Ale jestem przekonana, że mocno trzymał kciuki.

Prowadząca program Anita Werner, odwołując się do wczorajszych konwencji PO i PiS, zapytała wprost: - Czy Beata Szydło skradła pani show?

- Nam nie chodziło o show, tylko żeby pokazać nowe kierunki. A na konwencji PiS było miło i wesoło, ale żadnych konkretów - odpowiedziała Kopacz. Dodała też, że cieszy się, że kobiety dominują w polityce. - Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt w PiS-ie nie pomyślał, żeby ktoś w sukience był kandydatem na premiera, a teraz proszę.

Kopacz: Lubię Beatę Szydło

Kopacz przypomniała też, że jak dotąd, na jej zaproszenie do debaty, prezes PiS Jarosław Kaczyński nie odpowiedział. Po raz kolejny podkreśliła, że jeśli Kaczyński wyśle do debaty Szydło, to również będzie rozmawiać.

- Jeśli przyjdzie mi rozmawiać z Beatą Szydło, to trochę szkoda. Ale to trochę zastanawiające, że PiS wyciąga kandydatów, którzy tak naprawdę nie rządzą w partii. A ci którzy rządzą siedzą po cichu. To jest oszukiwanie Polaków. Kopacz dodała też, że lubi Beatę Szydło. - Nie jest w PiS-ie od wczoraj. Widziałam ją w akcji, gdy byłam marszałkiem - podsumowała.

"Panuje taka moda, że wszystko co złe to PO"

Anita Werner zapytała, dlaczego PO na konwencji nie przedstawiła programu. - Pokazaliśmy kierunki, zespoły będą pracować nad programem. Będziemy bardzo szeroko konsultować program z Polakami, żeby zapytać obywateli na co się zgadzają, a na co nie. I z tym będziemy startować przez kolejne 4 lata - odpowiedziała Kopacz.

- A dlaczego popieranie PO, to dzisiaj obciach? - zapytała Werner.

- Dziś panuje taka moda, że wszystko co złe to PO, a to co dobre - to PiS. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu obudzi i powie, że PO przynajmniej gwarantuje normalność i stabilność w tym kraju. - odpowiedziała Kopacz.

Dodała, że w kampanii parlamentarnej PO będzie "przekonywać i odzyskiwać Polaków". - Młodzi nie wiedza co to IV RP. Chciałabym, żeby zdali sobie sprawę, że mogą pełną piersią korzystać z tego, co w tym kraju zostało zbudowane. Będziemy do nich docierać. Potrzeby ludzi muszą być uwzględniane przez władzę. Rząd nie chce robić nikomu na złość - dodała i zapowiedziała, że "rusza w Polskę".

Jedynka na liście dla Sikorskiego? Kopacz: może to jego marzenie?

Werner zapytała też, czy na listach wyborczych w wyborach parlamentarnych znajdzie się miejsce dla zdymisjonowanych ministrów. Premier kluczyła, w końcu odpowiedziała: - Jak się odcinać, to się odcinać. Jeśli ministrowie raz potrafili zachować się przyzwoicie, to drugi raz też zachowają się przyzwoicie. Wierzę, że ich reakcje będą stosowne do sytuacji.

Prowadząca zapytała, czy Kopacz dała Radosławowi Sikorskiemu do zrozumienia, że wystartuje w swoim okręgu wyborczym jako pierwszy na liście.

- Powiedziałam Sikorskiemu, żeby opiekował się regionem, bo ma tam dużo pracy. Może jedynka na liście to jego marzenie? - odpowiedziała premier.

Kopacz poinformowała też, że jutro zostaną ogłoszone nazwiska nowego rzecznika rządu i szefa kampanii wyborczej PO. Zapytana o prezydenta Bronisława Komorowskiego Kopacz przypomniała, że nie jest on obecnie członkiem PO. - Widzę pana prezydenta w partii, jeśli tylko taka będzie jego wola - zapewniła.

Na koniec prowadząca zapytała, czy męczące jest bycie premierem. - Pracowite, ale ja pracę bardzo lubię - odpowiedziała Kopacz. - Tusk biegał, a pani jak odreagowuje? - dopytywała Werner. - Czytam i mam świetną gimnastykę przy moim trzyletnim wnuku - powiedziała i dodała: - Niech pani pozwoli, on mnie teraz ogląda w telewizji i choćbyście krytykowali mnie jutro od rana, to powiem: Juluś, kocham cię bardzo!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Dlaczego popieranie PO to obciach?". Kopacz: "Panuje moda, że wszystko co złe to PO"
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 37 razy 13

  Dawniej stworzyliście taką modę, że wszystko co złe to SLD.
  Gdy Cimoszewicz był zagrożeniem dla waszego kandydata, podłożyliście mu świnię.
  W tej materii wyprzedza was tylko PiS, choć nieznacznie.
  Teraz beczycie bo na uczciwą pracę już za późno.
  Trzeba było dawno temu wziąć się do pracy na rzecz kraju.
  Jak długo można jechać na negatywach PiS?
  Dwie kadencje widać i owszem.
  Ale nie całą wieczność.

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 9

  to nie moda, to efekty ciągłego strzelania gównem, powtarzania po milion razy tych samych bzdur w mediach i internetach, świadomie można wzruszyć ramionami i się roześmiać z prostactwa pisiaków, ale nieświadomie człowiek tym nasiąka
  jeśli nie jest czujny i świadomy

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 49 razy 7

  największym obciachem jest zagłosować na PiS i spieprzyć za granicę a potem winę zwalać na PO i trollować na forach.

 • arvelli_net

  Oceniono 24 razy 6

  ... obciachem jest nieznajomość słów hymnu narodowego albo że pivo pije się przez słomkę, obciachem jeszcze większym jest spóźnienie na rewolucję a potem próba wmówienia milionom Polaków że SAMEMU te rewolucję się robiło :) Pisowcy nadają się na obciach bo mają wszystkie te przywary! Obciach jest z pisem :)

 • oby.watel

  Oceniono 24 razy 6

  Serio taka moda panuje? I to nam chce oznajmić p. premier? Że będzie walczyć z modą? No to powodzenia!

 • eski57

  Oceniono 11 razy 5

  Krytykantów a nawet brzydzących się Platformą zachęcam do przypomnienia , że w czasie rządów miały miejsce dwie powodzie , światowy kryzys … i katastrofa smoleńska , która na wskutek nachalnego nagłośnienia fałszywych przyczyn , najbardziej osłabiła PO i rząd PO-PSL . J. Kaczyński i A. Macierewicz zdołali uformować zespół pseudo ekspertów , którzy potrafili – również z pomocą Kościoła instytucjonalnego !!? i licznych środków przekazu – przekonać blisko 30 % społeczeństwa , a środowiska intelektualne – poza nielicznymi – milczeli i godzili się z irracjonalnymi ocenami katastrofy …...???
  Obwinianie o wszystko rządu …. również o niski poziom życia , a ponad 60 % -tom zatrudnionych płaci sektor prywatny ??? ! Jeden tylko przykład ; chciano elastycznych form zatrudnienia ...- śmieciówki - czy rząd nakazał stawki godzinowe NAWET od 1 złotego ..3 , 4..zł. - tak po ludzku KIM ktoś jest by TYLE płacić … , a zatrudnianie na czarno – bywa , że bez ..! Tak się czasem zastanawiam skąd TE „SKURCZYBYKI” w rządzie się wzięli , skoro my wszyscy tacy porządni , mądrzy i inteligentni !!??

 • jabbaryt

  Oceniono 24 razy 4

  Po 8 latach rządzenia, PO dorobiła się opinii partii w 100% niewiarygodnej. Cokolwiek teraz nie powiedzą to jest uznawane za ściemę i marketing polityczny lub ewentualnie ogłupianie elektoratu. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich obietnic Tuska i PO ot choćby kastracja pedofili. Czy coś z tego wynikło? To co PO robi i to co mówi to dwa osobne światy. A prawdziwe skutki rządów PO to gigantyczne zadłużenie, kradzież pieniędzy z OFE, gigantyczna biurokracja coraz to nowe (choć ukryte) podatki i zgoda na rabowanie Polski przez korporacje. Elektorat powoli odkrywa że jest non-stop robiony w bambuko, i następne pierdyliony gładkich słówek nie robi już efektu. Co najwyżej może wkur..ć

 • zorro318

  Oceniono 16 razy 4

  Kiedys, wszystko , co zle to PiS, wczesniej PZPR, jeszcze wczesniej Sanacja.
  Kazda nieograniczona wladza prowadzi do "bledow i wypaczen".

 • super_smaczny

  Oceniono 2 razy 2

  Powiedziałam Sikorskiemu, żeby opiekował się regionem, bo ma tam dużo pracy. Może jedynka na liście to jego marzenie? - odpowiedziała premier

  nie boj sie kobieto i powiedz to wreszcie: Radziu jestes skonczony

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX