Mucha: Umiejętności Szydło budzą we mnie strach. Im jest sprawniejsza, tym gorzej dla Polski

- Każdy mój komplement w stronę Beaty Szydło dotyczący jej sprawnego działania to coś, co budzi we mnie strach. Bo im sprawniej będzie wprowadzała w życie hasła PiS, tym bardziej jest to niebezpieczne dla Polski - mówiła w Poranku Radia TOK FM Joanna Mucha z PO, odnosząc się do wcześniejszej swojej krytyki pod adresem polityk PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Joanna Mucha kilka dni temu w ostrych słowach skrytykowała Beatę Szydło, kandydatkę PiS na premiera, twierdząc że jej kompetencje ograniczają się do organizowania szopek w muzeach. Miał to być przytyk do etnograficznego wykształcenia polityk.

"To są karygodne błędy!"

- Zawód etnografa nie jest żadnym obciążeniem. To piękny, bardzo ciekawy zawód i trochę nawet zazdroszczę Beacie Szydło, że mogła coś tak ciekawego studiować - tłumaczyła się Mucha w Poranku Radia TOK FM. Polityk zaznaczyła, że do Szydło ma zastrzeżenia choćby w odniesieniu do jej wypowiedzi z programów telewizyjnych, gdzie twierdziła że Polska weszła do Unii Europejskiej na początku lat 90.

- Wiem, że każdy z nam ma jakieś luki w pamięci, miejsca w których może popełnić błąd. Ale taka pomyłka w przypadku tak ważnej daty jest czymś zaskakującym. Szydło podczas debat budżetowych myli dług publiczny z deficytem budżetowym. To są karygodne błędy! - wskazywała Mucha.

Umiejętności Szydło powodem do obaw?

Posłanka zaznaczyła, że nie ma najlepszej opinii na temat merytorycznych kompetencji Szydło. - Co nie zmienia faktu, że jest dobrą organizatorką. Ale każdy mój komplement w stronę Szydło dotyczący jej sprawnego działania to coś, co budzi we mnie strach. Bo im sprawniej będzie wprowadzała w życie hasła PiS, tym bardziej jest to niebezpieczne dla Polski - mówiła.

Mucha broniła też rozpisanego przez Bronisława Komorowskiego referendum ws. JOW. - Dla nas to referendum jest pierwszym realnym momentem, kiedy możemy wrócić do hasła, dla którego powstawała PO - zaznaczyła. I przekonywała, że PO konsekwentnie walczy o JOW. - Wprowadziliśmy je w samorządzie, wprowadziliśmy w Senacie. Na wprowadzenie w Sejmie nie było szansy, inne partie nie były zainteresowane. Dlatego kiedy pojawiła się taka możliwość, skwapliwie z tej propozycji skorzystaliśmy - skwitowała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (362)
Mucha: Umiejętności Szydło budzą we mnie strach. Im jest sprawniejsza, tym gorzej dla Polski
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 256 razy 134

  umiejętnosci muchy budziły u mnie PODZIW / te z III ligą hokeja i te z kolesiem fryzjerem./

 • 22lullaby33

  Oceniono 285 razy 133

  Mucha? Bezczelny babus, jako "ministra" sportu okazała się głupia jak but. Gadała coś o III lidze hokeja, a sport poznawała z Internetu. Pamiętacie, jak dociekała, kto wybrał drużyny, który walczyły o puchar Polski w piłce nożnej? A przypominacie sobie kogo wybrała na szefa centrum zawiadującego stadionem narodowym? Własnego fryzjera. I ta "ekspertka" od wszystkiego rozdaje dziś cenzurki! No - powtórzę - czelność tej baby poraża. I jak tu nie być "hejterem".

 • piotreus

  Oceniono 145 razy 69

  ***Mucha swoje zrobiła: była ministrem i "naszalała", PO - ileż można straszyć pis-em. 8 lat tylko straszą pis-em i jest jak jest, ogólnie bida, a po radach radzorczych, zarządach spółek po 50 tys/mies., super ministra też mówiła że za 6 tys tylko idiota pracuje :) ja mam 2 tys brutto i mam się cieszyć ?

 • ojobazos

  Oceniono 244 razy 56

  Ta nieudacznica dostała zadanie deprecjonować Premier Szydło. Robi to od kilku dni w różnych mediach. Stara się za wszelką cenę ośmieszyć ją lub wynaleźć jakieś bzdety, które jakoby Szydło powiedziała. To już Wam sie nie uda. Ewakuacja to juz tylko Wam zostało kłamczuchy.

 • dorik2

  Oceniono 118 razy 54

  Forum wam się zepsuło. Przerabiacie minusy na plusy i odwrotnie. Przed chwilą dałam pysiowi62 łapkę w górę, a tu wyskoczyło aż 10 łapek w dół!

 • Oceniono 79 razy 51

  Zapomniał Wół jak Cielęciem był. Pani Mucha jak została Mnistrem Sportu to na temat sportu nie wiedziała prawie nic. Oj nie ładnie.

 • Dariusz Kowalski

  Oceniono 146 razy 48

  Pani Ministra Mucha opiera swoją krytykę Beaty Szydło na tym, że kiedyś odpowiedziała na pytanie "kiedy Polska weszła do Unii", że weszła około 1993 roku. Oczywiście nie wspomina już, że natychmiast się poprawiła i stwierdziła, że zrozumiała, iż chodzi o wprowadzenie Euro a Polska weszła znacznie później. No to już chyba "Szkło Kontaktowe", na które Ministra Mucha się powołała w swej żenującej poziomem wypowiedzi wycięło - niemniej warto poszperać i ocenić wypowiedź Szydło w całości.

 • belle.du.jour

  Oceniono 465 razy 41

  Czytam i czytam i widzę, że opluwanie Muchy zaczyna się i kończy na osławionym koncercie Madonny. Tyle tylko macie do powiedzenia PiS-lamiści?
  Kandydatka na PREMIERA nie wie co to dług publiczny i deficyt budżetowy ani w której DEKADZIE Polska weszła do Unii a wy się koncertem Madonny podniecacie?
  Kmioty i wielbiciele hokeja kochają Szydło bo mają wiedzę mniej więcej na tym samym poziomie. Teraz wyobraźcie sobie co by było jakby Komorowski popełnił tak kompromitujące błędy merytoryczne. Hejtowaniu i memom nie byłoby końca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX