W programie "Tomasz Lis na żywo" naruszono zasady etyki dziennikarskiej. Przez fałszywy wpis Kingi Dudy

Autorzy programu "Tomasz Lis na żywo" naruszyli zasady etyki dziennikarskiej - oceniła Komisja Etyki TVP. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, wydawcę programu, w którym cytowano fałszywego tweeta córki Andrzeja Dudy, ukarano finansowo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W połowie maja w swym programie w TVP Tomasz Lis, goszcząc Tomasza Karolaka, przytoczył rzekomy wpis Kingi Dudy na Twitterze. Córka kandydata PiS na prezydenta miała stwierdzić, że jej ojciec po zwycięstwie odda Oscara przyznanego filmowi "Ida".

Szybko okazało się, że wpis pochodził z fałszywego konta. Po głosach oburzenia Tomasz Lis przeprosił Andrzeja Dudę za incydent, podobnie uczynił zarząd telewizji publicznej (oświadczenie przeczytał w głównym wydaniu "Wiadomości" Piotr Kraśko ). Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP. Wydawczyni programu Lisa wyjaśniła jej, że pomyłka wynikła z niewielkiego doświadczenia w posługiwaniu się nowymi mediami. To nie przekonało Komisji, która nałożyła na pracownicę karę finansową, a z Lisem odbyła "rozmowę dyscyplinującą".

Odcinek programu "Tomasz Lis na żywo" został usunięty z oficjalnej strony programu.

Więcej w serwisie Wirtualnemedia.pl >>>

To kolejne orzeczenie ws. etyki dziennikarza TVP. Przed kilkoma dniami komisja TVP orzekła, że Jarosław Kulczycki, kłócąc się z Łukaszem Warzechą, również przekroczył granice dziennikarskiej etyki.DOSTĘP PREMIUM