W programie "Tomasz Lis na żywo" naruszono zasady etyki dziennikarskiej. Przez fałszywy wpis Kingi Dudy

Autorzy programu "Tomasz Lis na żywo" naruszyli zasady etyki dziennikarskiej - oceniła Komisja Etyki TVP. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, wydawcę programu, w którym cytowano fałszywego tweeta córki Andrzeja Dudy, ukarano finansowo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W połowie maja w swym programie w TVP Tomasz Lis, goszcząc Tomasza Karolaka, przytoczył rzekomy wpis Kingi Dudy na Twitterze. Córka kandydata PiS na prezydenta miała stwierdzić, że jej ojciec po zwycięstwie odda Oscara przyznanego filmowi "Ida".

Szybko okazało się, że wpis pochodził z fałszywego konta. Po głosach oburzenia Tomasz Lis przeprosił Andrzeja Dudę za incydent, podobnie uczynił zarząd telewizji publicznej (oświadczenie przeczytał w głównym wydaniu "Wiadomości" Piotr Kraśko ). Sprawą zajęła się Komisja Etyki TVP. Wydawczyni programu Lisa wyjaśniła jej, że pomyłka wynikła z niewielkiego doświadczenia w posługiwaniu się nowymi mediami. To nie przekonało Komisji, która nałożyła na pracownicę karę finansową, a z Lisem odbyła "rozmowę dyscyplinującą".

Odcinek programu "Tomasz Lis na żywo" został usunięty z oficjalnej strony programu.

Więcej w serwisie Wirtualnemedia.pl >>>

To kolejne orzeczenie ws. etyki dziennikarza TVP. Przed kilkoma dniami komisja TVP orzekła, że Jarosław Kulczycki, kłócąc się z Łukaszem Warzechą, również przekroczył granice dziennikarskiej etyki.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (253)
W programie "Tomasz Lis na żywo" naruszono zasady etyki dziennikarskiej. Przez fałszywy wpis Kingi Dudy
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 568 razy 366

  Ukarano kobietę, która zarabia pewnie z kilka tysięcy zł miesięcznie. A z Lisem, zarabiającym kilkadziesiąt odbyto rozmowę. Paradnie.

 • pimpao

  Oceniono 507 razy 241

  Dlaczego Lis się uczciwie nie zapisze do PO, tylko udaje dziennikarza?
  To samo dotyczy tych pisowskich kanalii pokroju Semki, Zaremby, Karnowskich itd

  Jesteście zakałą dziennikarstwa i psujecie to państwo wraz z politykierami.

 • 68jacekw

  Oceniono 318 razy 132

  To nie był przypadek tylko celowa ustawka.Lis powinien odpowiadać jako świadomy przestępca,bo nazwanie go dziennikarzem to obraza dla tego zawodu.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 338 razy 128

  Za szkalowanie innych powinien dostać po łapkach. A tak wszystko w porządku, Lis zadowolony, jego kolega (Karolak) także. Jak to w PO - "nic się nie stało, to pewnie PiS".

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 217 razy 103

  Ciekawe, dlaczego ukarano wydawcę a nie tych, którzy byli winni tego naruszenia? Czy wydawca podpowiada Lisowi, co ma mówić w trakcie programu?

 • artur_benek

  Oceniono 138 razy 56

  Szanowna komisjo to było ustawione. Każdy kto żył choć trochę przed 1989 rokiem potrafi rozpoznać takie ustawki. Szanowna komisja uznała to za błąd dziennikarski? Ślepota czy niechęć zmian jak w obecnej PO?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX