"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket". Korwin-Mikke "hajluje" w europarlamencie

Podczas sesji plenarnej Janusz Korwin-Mikke postanowił przeciwstawić się ujednolicaniu systemów biletowych w Europie. "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" - pokrzykiwał i wykonał tzw. salut rzymski, którego używanie jest karane m.in. w Polsce.
- Cały czas mówimy o różnorodności, że mamy bronić różnorodności, ale cały czas, gdy dochodzi do głosowania, głosujemy za ujednoliceniem wszystkiego. Nie jesteśmy za zróżnicowaniem, ale za ujednoliceniem - powiedział Korwin-Mikke podczas sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Przedmiotem debaty było wdrażanie zintegrowanych systemów biletowych w UE, które proponuje Komisja Transportu i Turystyki.

- Teraz jest "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" ["jedna Rzesza, jeden naród, jeden bilet" - red.] - oświadczył, "hajlując".

Słowa te są nawiązaniem do sloganu hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy: "Ein Volk, ein Reich, ein Führer" - jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz.Inne wyczyny Korwin-Mikkego

Szef partii KORWiN zapowiadał w kampanii, że idzie do PE, by "rozwalić wreszcie tę Unię". W Brukseli znany jest jednak głównie z tego, że zasypia na posiedzeniach, układa pasjansa i deklaruje, że "nie jest Charliem".

Co więcej, Korwin-Mikke został pozbawiony immunitetu po incydencie z 11 lipca 2014 r. Podczas zorganizowanego przez MSZ spotkania polskich europosłów JKM spoliczkował Michała Boniego, bo - jak twierdzi - tak mu obiecał w 1992 roku. Europoseł został przez prokuraturę oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket". Korwin-Mikke "hajluje" w europarlamencie
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 49 razy 43

  Za co ten koleś bierze tam kasę? Nic nie rozumie i pali głupa. Made in Poland, niestety.
  Nie lubię ujednolicania, ale to dotyczy zupełnie innych dziedzin.
  A akurat ujednolicone bilety, prawa jazdy, częstotliwości radiowe i pewnie setki innych dziedzin po prostu ułatwiają życie i jednoczą Europę.

 • pimpao

  Oceniono 51 razy 43

  Po co promujecie tego ćwoka i jego odpały?

 • unforgi

  Oceniono 23 razy 23

  Pajac...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 26 razy 22

  KORWIN KUKIZ DWA BRATANKI... Z tej samej gliny...Z tym że pierwszy inteligentniejszy i cynicznie robi sobie w parlamencie "gębę", bo nic sensownego zaproponować i tak nie potrafi... A drugi po prostu głupi, w stylu Kononowicza (jeżeli ktoś pamięta)...

 • glit64

  Oceniono 20 razy 16

  przeciez to kompletny kretyn. powtórze raz jeszcze: to kompletny kretyn.
  Tak samo jak kazdy który na niego głosował. Do kąta i wstydzić sie, durne gimbusy!

 • dokkk66

  Oceniono 13 razy 11

  Będą fajne memy

 • matabule

  Oceniono 9 razy 7

  No i czym tu sie podniecac ? Wiadomo jaki jest i co chwila bedzie odpi....lal jakies cyrki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX