"Hejt lukrowany dewocyjną nowomową i pseudonaukowymi wywodami sączy się z ambon"

Wg Adama Szostkiewicza, hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego zareagowali na wyniki głosowania ws. in vitro, "jak na zarazę". "Kampania anty-in vitro jest tak intensywna, jak równoległa do niej kościelna kampania anty-dżenderowa. Głos polskiego katolicyzmu coraz powszechniej jest głosem dr. Terlikowskiego, ks. Oko i o. Rydzyka. Kto nie z nimi, ten łże-katolik" - ocenia publicysta "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szostkiewicz nie ma wątpliwości, że postawa Kościoła się zmieni. Jak napisał na blogu, hierarchowie chcą tę kampanię "dowieźć do wyborów parlamentarnych". Bo jeśli władzę obejmie PiS, będzie czas na rewanż, czyli np. próbę "przekreślenia ustawy in vitro jako niezgodnej z polską konstytucją".

"Jak to możliwe, że po 50 latach od reform soborowych, otwierających Kościół rzymski na problemy świata współczesnego i współpracę ekumeniczną z innymi chrześcijanami, polski katolicyzm ignoruje całkowicie fakt, że są w Polsce chrześcijanie mający inne zdanie w kwestii gender czy in vitro? Jak to możliwe, że można ignorować ich obecność w naszej wspólnej ojczyźnie i mówić rzeczy dla nich nie do przyjęcia, czyli obrażać ich uczucia religijne?" - pyta publicysta "Polityki".

Zdaniem Szostkiewicza, w polskim katolicyzmie bardzo płytko zakorzeniły się idee soborowe, "z dialogiem ekumenicznym i międzyreligijnym" na czele.

"Biskupi ws. in vitro działają skrajnie nielogicznie. Najważniejsza jest kampania wyborcza, chcą by wierni zagłosowali na PiS">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (149)
"Hejt lukrowany dewocyjną nowomową i pseudonaukowymi wywodami sączy się z ambon"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 240 razy 218

  To my, Polacy, oddajemy pokornie wladzę w ręce kk. Kto ma władzę, ten decyduje. W demokratycznych wyborach Polacy zagłosowali na tego, co z poświęceniem ratuje opłatek, co to z błogosławieństwem Rydzyka i episkopatu szedł po władzę. Wydaje mi się, że wyborcy PiS jeszcze zaczadzeni, jeszcze nie rozumieją, co im nowa wladza przyniesie. A nie przyniesie dobrego.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 180 razy 150

  Co tam naukowe dowody przeczące "bruzdom" na twarzy, czy przeczące genetycznemu "upośledzeniu" dzieci zrodzonych z in virto...PRAWDA BOŻA JEST PONAD PRAWDĘ LUDZKĄ...A jedynymi którzy znają "prawdę bożą" są biskupi... No może jeszcze "ojciec" Rydzyk I z pewnością Terlikowski... Niech będzie pochwalony...I Maryja Dziewica Zawsze. Amen.

 • arvelli_net

  Oceniono 160 razy 124

  ... aby zagadć tłuszczę, aby omamić in vitro, genderem, islamem a pod bokiem duchowni w pedofilów się zabawiają, alkocholizm toczy ich nic nie warte życie, grabią, wyzyskują i słusznej kary unikają! Ale o tym z ambony nie usłyszycie, z tych jakże pięknych ust prezesa nie wypłynie oskarżycielska mowa! Przecież to nie jego dzieci są gwałcone, przecież to nie za jego datki panuje rozpasanie pośród oligarchii kościelnej! On tym się nie przejmuje!

 • cromio

  Oceniono 123 razy 113

  Księżmi w Polsce najczęściej zostają "najmądrzejsi w wsi". Spośród nich następnie wyłaniani są wychowawcy następnych pokoleń księży w seminariach. Oraz tzw. hierarchowie, czyli biskupi et consortes. Więc kościół Polski jest siermiężny, mało rozgarnięty, nie ogarniający świata, ludowy, zabobonny, cukierkowo-bibułkowy, leniwy intelektualnie. Soborowe myśli są dla niego zbyt trudne. Szczególnie gdy wystarczy "poddać się opiece Mateczki Bożej" I powołać się (bez czytania, oczywiście) na "dziedzictwo naszego Świętego Jana Pawła".
  Taki mamy kościół, jaki mamy przeciętnie naród.
  Lenistwo intelektualne i bylejakość moralną polskich księży można przyrównać tylko do zakłamania i sobiepaństwa polityków i samorządowców.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 113 razy 107

  Kościół rzymsko-pedofilski dąży do siłowej konfrontacji z Polakami!
  Jego działania to wstęp do tego co wyczynia ISIS!

 • endrju1521

  Oceniono 111 razy 89

  Adam !

  Polscy "katolicy", legitymują się prymitywnym

  posłuszeństwem wobec swoich "pasterzy".

  To, co powie ksiądz z ambony, to rzecz święta.

  W ten sposób, wodzeni są na smyczy fanatyzmu

  religijnego arcyidiotów, a nie zagłębiają się w swoje prawa

  zawarte w kodeksie kanonicznym :

  Kan. 219 - Wszyscy wierni mają prawo być wolni od jakiegokolwiek przymusu w wyborze stanu życia.

  Kan. 220 - Nikomu nie wolno bezprawnie naruszać dobrego imienia, które ktoś posiada, ani też naruszać prawa każdej osoby do ochrony własnej intymności.

 • apostol66

  Oceniono 75 razy 67

  Katolicyzm to mentalność niewolnicza. Irracjonalna potrzeba podporządkowania się jakiemuś "pasterzowi". Nic dziwnego, gdyż Polacy to w znakomitej wiekszości społeczeństwo pochodzenia chłopskiego, przez wieki kształtowanego przez niewolniczą pańszczyznę i strach przed plebanem i bogiem. Ta część tego narodu, dla której wolność jednostki i honor były wartościami, wyginęła bezpotomnie na katorgach, powstaniach i wojnach. Nie ma już prawie wolnych polaków. Zostali pańszczyźniani chłopi. Może tak miało być? Jednak szkoda.

 • zelalem

  Oceniono 78 razy 66

  A jak to było z Jezusem i Maryją zawsze Dziewicą?
  Nie była to jakaś forma nienaturalnego zapłodnienia??
  Może nie "in vitro", ale "in spiritus"!

 • al48

  Oceniono 108 razy 64

  W kościołach robi się z Polaków idiotów i ciemną masę, a państwo Polskie jeszcze im z naszego budżetu płaci haracz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX