"Nie wierzy pan w Kukiza, swojego przyjaciela sprzed lat?". "Będzie mu bardzo ciężko" - Schetyna odpowiada Paradowskiej

Szef MSZ jest przekonany, że w wyborach o zwycięstwo walczyć będzie PO i PiS. - Chcemy pokazać, że jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa i normalności - mówił Grzegorz Schetyna w TOK FM. Minister nie ma wątpliwości, że Pawłowi Kukizowi będzie bardzo trudno powtórzyć sukces z wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie wierzy pan w Pawła Kukiza, podobno pana przyjaciela sprzed lat? - pytała ministra spraw zagranicznych Janina Paradowska.

Jak odpowiedział Schetyna, muzykowi "będzie bardzo ciężko" o sukces w wyborach. - Szczególnie, że traci wsparcie. Będzie musiał przedstawić nowy pomysł polityczny i wrócić do energii z kampanii prezydenckiej. Wtedy ma szanse, że odrobi straty.

Według ubiegłotygodniowego sondażu CBOS, Paweł Kukiz może liczyć na 11 proc. głosów w wyborach parlamentarnych. Prowadzi PiS - 36 proc., na drugim miejscu PO - 29 proc.

"Historyczny wybór"

Min. Grzegorz Schetyna jest zadowolony z ofensywy rządu i liczy, że taka aktywność da efekt w jesiennych wyborach.

- Będziemy odrabiać straty, odbudowywać wiarygodność. Chcemy być we wrześniu gotowi do pełnej kampanii. Chcemy pokazać, dlaczego warto głosować na PO: że jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa i normalności. Wszystko wskazuje na to, że w jesienią znowu będziemy mieli ten historyczny wybór miedzy PO i PiS - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
"Nie wierzy pan w Kukiza, swojego przyjaciela sprzed lat?". "Będzie mu bardzo ciężko" - Schetyna odpowiada Paradowskiej
Zaloguj się
 • szach-mat0

  Oceniono 117 razy 101

  To może być walka z wiatrakami, młodzież stanowiła ponad 50% elektoratu Dudy i Kukiza. Po 200. latach nastąpiła niezrozumiała metamorfoza, Jeszcze w 1998 roku Kaczyński wyśmiewał Rydzyka, potem wyczuł, ze RadioMaryja to mięso wyborcze - jak to określił J. Kurski "ciemny lud wszystko kupi" i kupił mohery.

  Cytat Tadeusza Kościuszki, który jest niestety przemilczany w szkołach:

  "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"

 • looky777

  Oceniono 78 razy 56

  Faktycznie perspektywa rządu KU-PiSzcza to mogłoby być za wiele na moje skołatane nerwy.
  Liczne "pakty stabilizacyjne", konferencje w TV Trwam (dla Kukiza to na pewno ostoja repolonizacji), wolty tego pajaca estradowego pt. "sam nie wiem o co mi chodzi i jestem z tego dumny". Do tego ta endecka menażeria umieszczona już w strukturach terenowych...
  Po prostu z tą ekipą możemy uczynić krok do przodu, stojąc nad przepaścią

 • pietrek1960

  Oceniono 78 razy 52

  Kukiz to pieniacz i chochoł ,mówi że trzeba napisać nową konstytucję, żeby ją napisać ,trzeba umieć pisać , sądząc po bełkotliwych tekstach które produkuje ,tej umiejętności nie posiada. On od początku jest związany z PiS-em , i dyma swoich wyborców na "antysystemowość" . Zauważcie że pluje na wszystkich , tylko nie na PiS. Przyciąga do siebie wszelkie odpady. KuPiS ma 600 tyś. długu i dybie na niego komornik, , jego płyt pół roku temu nikt nie kupował , on dla kasy jest "antysystemowy" , on dyma wszystkich co go popierają, a zwłaszcza gimbazę.Facet który kiedyś wychodził pijany na scenę i hajlował , a teraz przed koncertem odmawia zdrowaśki i ojcze nasz, to obecnie niestabilny psychicznie katokołtun.

 • pietrek1960

  Oceniono 64 razy 32

  Gdyby wódka i prochy były przez 2 dni za darmo , to KuPiS po tygodniu miałby 0% poparcia, po prostu elektorat by się zapił i zaćpał.

 • kniazwitold

  Oceniono 42 razy 30

  Po szybkiej wygranej w wyborach prezydenckich, gdzie tak naprawdę głosowaliśmy na żyrandol, wszyscy oczekiwali od Kukiza konkretów... Jak narazie kukiz otworzył usta kilka razy i wyleciał z nich za każdym razem kotlet mielony, mocno zielony i zgniły - a to straszenie dziennikarzy, a to program porozumień sierpniowych, a to oświadczenie o braku programu, a to zbieranina politycznych degeneratów, dzieci, opus dei, przepitego związkowca i wszelkiej maści odpadów politycznych, które chcą się załapać na na 4 lata pieniędzy za nic na Wiejskiej i możliwości kręcenia politycznych lodów - bo ta drużyna pierścienia rozleci się w ciągu roku i zostaną z niej brylujący po sejmie i nic nie robiący oszuści.

 • pietrek1960

  Oceniono 25 razy 21

  KuPiS to rozdygotany alkoholik, agresywny, atakuje wszystkich, widać że jak występuje publicznie jest na głodzie, jego ugrupowanie , czy co to ma być, jest już od wyborów prezydenckich po słowie z PiS-em , jego interesuje tylko "rozpierducha" i tacy co chcą zadymy go popierają , część już przetrzeźwiała i go opuściła.

 • a.k.traper

  Oceniono 26 razy 20

  Ano niech kombinuje, zobaczymy co wykombinuje, na razie to się zapętlił jak Putin w Donbasie a koalicja ze związkowcami raczej mu głosów nie przysporzy.

 • pietrek1960

  Oceniono 24 razy 16

  Młodzi idą do polityki, 52 letni alkoholik i jego 60-letni zausznik Janusz Sanocki , były członek PZPR-u i PiS-u, a gimbaza wyje z zachwytu.

 • luni8

  Oceniono 24 razy 16

  Kukiz szanse może i miał ale tylko ze swojej antysystemowości.
  Ale teraz nie ma gdzie iść.
  Poparcie Solidarności górników psuje obraz buntownika, a "Ruch" bez programu nie wróży nic dobreego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX