"Gazeta Polska" ma już większą sprzedaż niż "Wprost". Duże spadki "Newsweeka" i "Polityki"

Tygodnik "Wprost" sprzedaje już mniej egzemplarzy niż "Gazeta Polska" - wynika z zestawienia sprzedaży tygodników opinii w maju tego roku opublikowanego przez serwis Wirtualnemedia.pl. Spore spadki sprzedaży zanotowały "Polityka" i "Newsweek".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Największe zaskoczenie majowego zestawienia to spory spadek sprzedaży "Wprost" (w maju br. 35 tys. egz., spadek o 26 proc.), który dał się wyprzedzić "Gazecie Polskiej" (37 tys. egz.). Od marca redaktorem naczelnym "Wprost" jest Tomasz Wróblewski, który zastąpił Sylwestra Latkowskiego. Wraz z tym ostatnim z redakcji odeszła znaczna część dziennikarzy, a pismo pod nowym kierownictwem zmieniło profil na gospodarczo liberalny i stroniący od sensacyjnych tematów. Jak dotąd branżowe media zwróciły już uwagę na drastyczny spadek cytowalności "Wprost".

Najwięcej egzemplarzy w maju sprzedawał niezmiennie "Gość Niedzielny" (132 tys. ezg., spadek o 12 proc.), spore spadki dotknęły "Politykę" (o 7 proc. do 115 tys. egz.) i "Newsweek" (o 13 proc. do 104 tys. egz.). Dalej znajdują się konserwatywne "W Sieci" (76 tys. egz.) i "Do Rzeczy" (57 tys. egz.).

Więcej w serwisie Wirtualnemedia.pl >>>

Czytasz czasopisma w wersji elektronicznej? "Wprost", "Politykę" i inne tytuły znajdziesz tutaj >>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
"Gazeta Polska" ma już większą sprzedaż niż "Wprost". Duże spadki "Newsweeka" i "Polityki"
Zaloguj się
 • foryou22

  Oceniono 308 razy 280

  Tych gazet nie da się czytać, tak jak TV nie da się już oglądać. Szczucie jednych na drugich,stroniczość manipulowanie informacjami ogłupianie ludzi. Dziennikarze zapomieli tak samo jak Politycy, że ludzie to nie idioci! Właściwie jak by ograniczyć udział polityki i religii w zyciu codziennym mieli byśmy fajny Kraj a tak mamy bagno a dziennikarze i politycy zaciągaja muł !

 • diabetyczka

  Oceniono 151 razy 137

  To i tak nieźle. Zwróćcie uwagę na lokalne media, w miasteczkach i powiatach. Przeradzają się w gadzinówki miejscowych organów władzy czyli sitw, grup trzymających władzę od 20 lat, przeistaczających się w organizacje o charakterze przestępczym. Te lokalne media dotowane są z budżetów miast i gmin oraz starostw powiatowych, a nawet spółdzielni mieszkaniowych. Te lokalne media kreują wirtualny świat wszelkiej powiatowej szczęśliwość - celebrowanie nagród dla burmistrza, przecinanie wstęg, udziały - natomiast uciekają od tematów nurtujących społeczeństwo i jego problemów. Znowu należy poczytać Folwark Zwierzęcy Georga Orwella.

 • xvq111

  Oceniono 105 razy 87

  Jeżeli w Polsce prasa i dziennikarze byliby obiektywnymi ( w miarę ) informatorami , a nie propagandystami i opluwaczami to prasa miałaby się dobrze . Jednak gonienie za sensacją spowodowało iż ludzie nie poszukują informacji ale sensacji , zaś brak sensacji powoduje brak zainteresowania czytelników . Państwo dziennikarze wychowali sami sobie takich czytelników więc jak mawiają klasycy sami strzelili sobie w stopę gdyż w poszukiwaniu wiarygodnych informacji coraz więcej ludzi przenosi się do internetu i widząc , że internet jest kopalnią informacji nie wracają do prasy . Gdy zniknie dotacja poprzez reklamy Spółek Skarbu Państwa nastąpi śmierć w Polsce prasy i oby jak najszybciej .

 • gomelsky66

  Oceniono 94 razy 48

  A gdzie są te gazety które po uwłaszczeniu na RSW przejął Kaczyński? Były to bardzo znane i poczytne tytuły prasowe.Transformacja ustroju w wydaniu mesjasza z Częstochowy też przyniosła "ruiny i zgliszcza" jak się okazuje .

 • 1sz-truten

  Oceniono 167 razy 37

  Spoko

  Pis-dzielstwo juz niedlugo wspomoze dotacjami padajacych szmatlawcow
  z waszych kieszeni oczywiscie :-)

 • wojtekmat

  Oceniono 39 razy 35

  Nie ma nic łatwiejszego niz utrata reputacji i nic trudniejszego mniz jej uzyskanie.
  Jeśli właściciel w pogoni za "udziałem w rynku" pozwoli na to, aby gazeta stoczyła się do poziomu brukowca to taka gazeta brukowcem już musi pozostać.Dlaczego ? Ano dlatego, że jeśli podniesie poziom, to straci dotychczasowych czytelników a zrażeni i tak po nią nie sięgną. Zaczynać trzeba nie od przysłowiowego "zera" tylko na minusie.
  Renomę pisma buduje się latami i latami pozyskuje się grono wiernych czytelników. "Wprost" ostatnie lata poświeciło na to, aby tych czytelników do siebie zrazić.

 • krzepki.harry

  Oceniono 29 razy 27

  36-milionowy kraj, a sprzedaż "tygodników opinii" to kilkadziesiąt, góra sto tysięcy egzemplarzy. I dalej spadki. Klasyczna prasa umiera...

 • makvelithedon7

  Oceniono 85 razy 17

  A sprzedaż GW zmalała w ciągu roku o 6,55 proc. Czyżby ludziom było wszystko jedno i nie cenili oni dobrego dziennikarstwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX