Rodzice Agnieszki Ziółkowskiej o in vitro: "Nasza Aga jest dzieckiem wymodlonym"

Małżeństwo opowiedziało o trudach w pogodzeniu wiary i poglądów Kościoła: - Ludzie mówią o in vitro, nie mając o nim zielonego pojęcia. Przykładem była debata w Senacie, kiedy senatorzy mówili, że ta metoda to wybór z próżności - powiedziała Maria Bąk-Ziółkowska.
Maria Bąk-Ziółkowska i Adam Ziółkowski opowiedzieli na łamach "Tygodnika Powszechnego" o tym jak, jako praktykujący katolicy, reagują na wypowiedzi hierarchów Kościoła dotyczących zapłodnienia pozaustrojowego. Małżeństwo stwierdziło, że po przeczytaniu kazania abp. Dzięgi, w którym znalazły się słowa skierowane do dzieci urodzonych dzięki in vitro "Chociaż ten dar został wymuszony pewnym gwałtem na naturze w laboratorium, to wy nie przestajecie być darem bożej miłości" przeżyło "potworną niedzielę". Mężczyzna przyznał, że po raz pierwszy w życiu nie poszedł na mszę.

"To była nowa metoda, którą wtedy odbieraliśmy jako dar boży"

Bąk-Ziółkowska podkreśla, że przez długi czas leczyła się wszelkimi dostępnymi sposobami, jednak po licznych niepowodzeniach dowiedzieli się z mężem o pionierskim w tamtych czasach in vitro: - Próbowaliśmy wszystkiego. To była nowa metoda, którą wtedy odbieraliśmy jako dar boży - stwierdziła. Ziółkowski był wtedy na stypendium naukowym we Włoszech - kraju, gdzie już 30 lat temu refundowano zapłodnienie in vitro. Małżeństwo rozpoczęło leczenie w ten sposób niepłodności jeszcze przed ogłoszeniem w 1987 "Instrukcji o szacunku dla rodzącego się życia i o godności jego przekazywania" kard. Ratzingera, w którym pierwszy raz padają krytyczne słowa pod adresem metody. W wywiadzie para twierdzi, że mimo potępiania przez Kościół katolicki in vitro dzisiaj wciąż by się na nią zdecydowało.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Rodzice Agnieszki Ziółkowskiej o in vitro: "Nasza Aga jest dzieckiem wymodlonym"
Zaloguj się
 • bobik57

  Oceniono 105 razy 101

  Fajnie, że jesteś Agnieszka ! I nie martw (-cie) się oszołomami, są głośni, ale naprawdę są w mniejszości. Jestem przekonany, że kiedyś Pan Bóg im to uświadomi jak bardzo szkodą bliźnim tkwiąc w swoim zarozumialstwie i głupocie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 95 razy 87

  Panowie biskupi i ich wyznawcy i tak będą szukać ułomności we wszystkich poczętych w nietradycyjny sposób. Dla nich wszystko jest jednoznaczne, jeżeli dotyczy wiernych (oraz niewiernych). Furteczki zostawiają tylko dla siebie. Np nie sypią z ambon gromów, że pedofilia to zło. W rozumieniu kk darem bożym może być śmiertelna choroba, dramat rodzinny, klęska zywiołowa- ale nie dziecko, poczęte niesgodnie z biskupimi przekonaniami.
  Panowie biskupi, skoro in vitro to zło, dlaczego dobry Bóg pozwolił, żeby wymyślono taką metodę sprowadzania dzieci na świat?

 • olorintr

  Oceniono 67 razy 67

  (...) To była nowa metoda, którą wtedy odbieraliśmy jako dar boży - stwierdziła. Ziółkowski był wtedy na stypendium naukowym we Włoszech - kraju, gdzie już 30 lat temu refundowano zapłodnienie in vitro. (...)
  Ciekawe czy 30 lat temu włoski e-pis-kopat kk też rzucał gromami i straszył prezydenta i posłów ekskomuniką......nie słyszałem o tym. Episkopat kk w Niemczech również uznaje metodę in-vitro....Bóg katolików niemieckich i włoskich nie ma nic do tego.....wniosek?
  to tylko polski e-pis-kopat nie radzi sobie z rozwojem naukowym i cywilizacyjnym i cały czas chcą trzymać ludzi w ciemnocie, eh prawiczki

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 63 razy 59

  "Rodzice Agnieszki Ziółkowskiej o in vitro: "Nasza Aga jest dzieckiem wymodlonym"

  Rzecz w tym, że u niewłaściwego Boga, a nad Wisłą obowiązuje Bóg Hosera, Bashobory, Głódzia, Wesołowskiego, Paetza... i jak się tam to paranoiczne ZOO wabi

 • aniechich.03

  Oceniono 60 razy 56

  Dajmy spokój z tego rodzaju dyskusjami , stawianie życia ludzkiego na jednej szali z dyskusją polityczną jest bez sensu . Zresztą jest to kolejny temat który trzeba unormować prawnie tak jak wiele przed nim lustracja, aborcja, związki partnerskie itp. Decyzje moralne zostawmy każdemu z osobna , a politycy zamiast budowaniem moralności niech się zajmą tworzeniem dobrego prawa .

 • 1tat-arak

  Oceniono 45 razy 45

  Szanowni Państwo!
  Macie wspaniałą i mądrą córkę, która przyszła na świat dzięki jedynie Wam, ponieważ pomoc lekarska w rozrodczości, obejmuje tak wielu ludzi i w tak szerokim wachlarzu, że nie ma o czym mówić. Moim zdaniem, wypowiedzi na ten temat tzw. hierarchów, nie dotyczą Państwa, gdyż oni chcą w ten sposób zniewalać ludzi, a nie realizować naukę Chrystusa. Tym ludziom o miedzianych czołach, nie przeszkadza pedofilia, w rozmiarze nie spotykanym wśród ludzi z innych środowisk. Oni po prostu tak zostali ukształtowani i Bóg z nimi.

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 23

  Jest dzieckiem wymodlonym, tyle że wymodlonym bezpośrednio, a więc Z POMINIĘCIEM czarnych szamanów, co CAŁKOWICIUE JĄ DYSKREDYTUJE z grona pokornych owieczek, (czytaj: nie dających się strzyc baranów)

 • 1theguru1

  Oceniono 22 razy 22

  bo tylko bezbożnicy korzystają z tej metody poczęcia PRAWDZIWIE WIERZĄCY poszliby do Bashobory !!!

 • tenotkay

  Oceniono 21 razy 21

  W ostatniej fazie zycia"najwiekszego z Polakow" wykonana na nim tracheotomia,czyli dzura w gardle tez chyba nie byla leczeniem.Ten zabieg pozwolil mu funkcjonowac wbrew naturze boskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX