Lis: Jeśli Komorowski był strażnikiem żyrandola, to Duda jest strażnikiem biskupiego baldachimu

"Elekt dość bezceremonialnie manifestuje swoją religijność" - krytykuje w "Newsweeku" Andrzeja Dudę Tomasz Lis. Zdaniem publicysty na tak otwarte wskazywanie na swój katolicyzm nie zdecydowaliby się ani Lech Wałęsa, ani Bronisław Komorowski, ani Lech Kaczyński, "ludzie wierzący, ale bez ostentacji".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lis wytknął Dudzie niedawne stwierdzenie, jakoby ludzie wierzący mieli "lepiej, uczciwiej i rzetelniej" zrealizować reformy w kraju. W ten sposób, zdaniem publicysty, przyszły pierwszy obywatel dzieli obywateli na lepszych i gorszych - w zależności od wyznania. "To z całą pewnością zgodne z konstytucją, na którą za chwilę będzie przysięgał" - zauważa Lis.

"Kandydat Duda szydził z prezydenta Komorowskiego, sugerując że jest on co najwyżej strażnikiem żyrandola. Cały naród życzy elektowi jak najlepiej, ale na razie zdaje się on najwyżej strażnikiem biskupiego baldachimu" - pokpiwa Lis.

Cały felieton w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (85)
Lis: Jeśli Komorowski był strażnikiem żyrandola, to Duda jest strażnikiem biskupiego baldachimu
Zaloguj się
 • hansvonkloss

  Oceniono 168 razy 138

  Kościół zawsze będzie atrakcyjny dla tych którzyniechcą myśleć samodzielne.

 • Kuba H

  Oceniono 147 razy 113

  Oto mamy cyrk w Polsce Najbardziej zdolni ludzie do decydowania o losach kraju to są tacy kończą takie wydziały wyższej uczelni jak historia a teraz nowy geniusz się objawił się absolwentka etnografii specjalność tańce łowickie Szydło która jako jedyna w Polsce zna się na ekonomii , prawie i rządzeniem krajem . W PIS wielu było geniuszy Następny nieuk to Prezes NBP Skrzypek inż. budowy mostów Jak był na komisji sejmowej to posłowie pospadali z krzeseł jak słyszeli tego nieuka z wiedzy bankowej ale został prezesem
  Jednym z wiceministrów skarbu został Krzysztof Tołwiński. Tołwiński jest absolwentem technikum leśnego, nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu państwowym majątkiem jeszcze jeden geniusz Kaczyńskiego Nie zapomnijmy o wybitnym historyku specjaliście od wypadków lotniczych PYTAM DO KĄD BĘDZIE TA KARUZELA NIEUKÓW W WYDANIU PIS

 • Marek Wieczorek

  Oceniono 123 razy 97

  Modlitewny plastuś strażnik baldachimu -tylko patrzeć jak mohery będą skandować santo subito .A jest takie stare przysłowie ;kto się modli przed figurą ten ma diabła za skórą .

 • sisi64

  Oceniono 116 razy 84

  Pełna zgoda, p. Tomaszu!

 • andrzej1.61

  Oceniono 74 razy 60

  Po pierwszych wypowiedziach widać że to zwykły kolaborant z obcym wrogim państwem a nie prezydent wolnego kraju. Bierut też był prezydentem - kolaborantem z obcym wrogim państwem tylko chyba miej zeświniony.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 66 razy 56

  Wpisy w dolnych rejonach tego forum potwierdzają słuszność tez Lisa, większy skowyt bo trafniejsza diagnoza

 • ciemnyluddd

  Oceniono 58 razy 46

  Duda może być tylko CIECIEM W KARTOFLISKU....z nickiem "prezydent"... Niczym innym być nie da rady..No może jeszcze "łapaczem hostii na wietrze"...

 • tag1

  Oceniono 53 razy 45

  I nie tylko baldachimu a także strażnikiem Skoków i wielomiliardowej kasy jaka przesrały pod wodzą senatora PIS-u niejakiego Bieleckiego. Teraz podatnicy dopłacą do tego szemranego interesu. Dlaczego on jeszcze chodzi wolno?, dlaczego 6 sierpnia parasol ma zostać zaprzysiężony na Prezydenta R.P. Kto i jak tę aferę rozliczy bo pewnie nie Szydło z worka i Kaczor. Fajnych czasów się doczekaliśmy jednych nieudaczników zastąpią nie lepsi.

 • chri-s48

  Oceniono 71 razy 43

  Tak się zazdrości na tym portalu apanaży. Ciemniakom nie zależy o merytorycznej
  krytyce redaktora Lisa - im zależy żeby udowodnić mu, że za poruszane "idiotyczne tematy" bierze za dużo kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX