Jan Tajster mianowany przez szefem ZIKiT: "To po prostu Bareja", "Jesteśmy oburzeni powołaniem oskarżonego mobbing i molestowanie"

- Uważamy, że kompromitacją władz miasta jest powierzenie właśnie takiej osobie zarządzania bardzo ważną jednostką obracającą milionami złotych - napisali w liście otwartym do prezydenta Krakowa redaktorzy największych krakowskich mediów. Zniesmaczeni są radni z PO i PiS, protestują Razem i Kraków Przeciw Igrzyskom.
Redaktorzy naczelni największych krakowskich mediów, m.in. Michał Olszewski z "Gazety Wyborczej Kraków" czy Marzena Suchan z serwisu informacyjnego Onet.pl, napisali list otwarty do prof. Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, przeciwko powołaniu Jana Tajstera na stanowsko szefa ZIKiT: - Z początkowym niedowierzaniem, a w końcu z wielkim oburzeniem przyjęliśmy Pańską decyzję o powołaniu na stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Jana Tajstera, człowieka oskarżonego w kilkunastu procesach, m.in. o korupcję, mobbing, molestowanie seksualne podwładnych i przekraczanie uprawnień - stwierdzili w liście. - Uważamy, że kompromitacją władz miasta jest powierzenie właśnie takiej osobie zarządzania bardzo ważną jednostką obracającą milionami złotych, która nie tylko prowadzi własne inwestycje i organizuje przetargi, ale także jest odpowiedzialna za wielkie uroczystości plenerowe (np. Światowe Dni Młodzieży w 2016 r.) oraz decyduje o losie wielu prywatnych inicjatyw: choćby poprzez wydawanie postanowień o zajęciu pasów drogowych czy miejskich placów - zaznaczyli.

PO chce wyjść z koalicji, PiS oburzony

- To graniczy z absurdem, po prostu Bareja - stwierdził w wypowiedzi dla Onetu krakowski radny PiS Włodzimierz Pietrus. Przez decyzję o powołaniu Jana Tajstera o wyjściu z koalicji z prezydentem Majchrowskim: - Nie wykluczamy niczego, w tym wyjścia z koalicji w Radzie Miasta Krakowa. Decyzje polityczne zostaną podjęte po zarządzie krakowskiej PO, który planujemy na weekend lub pierwsze dni po nim - powiedział Onet.pl Grzegorz Lipiec, szef krakowskich struktur PO. -Na pewno będziemy się domagać wyjaśnień. Ta informacja strzeliła jak grom z jasnego nieba, bo jednak wszyscy myśleli, że będzie to żart. Jesteśmy zniesmaczeni - nie ukrywał oburzenia Lipiec.

Razem: "Przykucie pracownicy do kaloryfera to żadna przeszkoda do bycia dyrektorem w Krakowie"

Protest przeciwko powołaniu Jana Tajstera zorganizowała partia Razem i stowarzyszenie Kraków Przeciwko Igrzyskom, popierające apel redaktorów. - Zarzuty o mobbing, łamanie praw pracowniczych, przekręty przy przetargach i przykucie pracownicy do kaloryfera to żadne przeszkody na drodze do stanowisk dyrektorskich w Krakowie, jeśli tylko ma się dobre układy z prezydentem - czytamy w oświadczeniu działaczy Razem umieszczonym na Facebooku. Majchrowski: "Wszystko w porządku"

Prezydent Krakowa odpowiedział na zarzuty wobec nowego szefa ZIKiT podczas krótkiej konferencji w środę, na której ogłosił kontrowersyjną kandydaturę.: - Jeżeli osoba nie ma prawomocnego wyroku, to wszystko jest w porządku - stwierdził Majchrowski. Powiedział również, że Jan Tajster będzie na razie zatrudniony na siedem miesięcy i jeśli w tym okresie się nie wykaże, to umowa nie zostanie przedłużona Jan Tajster był kierownikiem krakowskiego Zarządu Dróg i Transportu, poprzednika dzisiejszego ZIKiT-u. Ma 12 oskarżeń prokuratorskich.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Jan Tajster mianowany przez szefem ZIKiT: "To po prostu Bareja", "Jesteśmy oburzeni powołaniem oskarżonego mobbing i molestowanie"
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 28 razy 28

  Zawsze mówię, dajcie się Polakom rządzić, a wykończą się sami.
  Karuzela stanowisk to jeden z elementów tej teorii.
  Idioci mogą być i prezydentami i dyrektorami.

 • oby.watel

  Oceniono 32 razy 22

  Bardzo dobra decyzja. Zwłaszcza prze spędem młodzieży w przyszłym roku. Tajster rozwalał wszystko, czym kierował, może wreszcie do reszty rozłoży ZIKIT.

 • pimpao

  Oceniono 25 razy 17

  Wszelkie stanowiska posiadające jakąkolwiek władzę, powinny być kadencyjne!!!!
  Bo w 90% przypadków długie zasiadanie na stołku rodzi patologie i marnuje potencjał innych ludzi.

 • bobik57

  Oceniono 14 razy 14

  Z całą pewnością w prawie milionowym mieście z ponad 20 wyższymi uczelniami Majchrowski nie znalazł innego kandydata na dyrektora miejskiej spółki niż bywalec aresztu przy Monte Lupich. Podobno do zarządu mają wejść kumple spod celi.
  Pozostaje pytanie, co Tajster ma na Majchrowskiego, że ten się go tak panicznie boi? No, panowie prokuratorzy? Do roboty!

 • cracovia.figiel

  Oceniono 17 razy -5

  Akurat Ludzi z ZIKITu znam w miarę dobrze. Miałem z ZIKITem kontakty w kilku sprawach. Są jak wszędzie gdzie indziej. Jedni utalentowani, inni pracowici. A jeszcze inni pewnie nie nadają się nawet do tego by im pozwolono w pracy na stołku siedzieć. Ale ci z którymi miałem kontakt, to w moim odczuciu mają w sobie to cenne, że nie są uparci i idą mówiąc wprost interesantom "na rękę" i naprawdę można załatwić wiele spraw które nie są zbyt łatwe do załatwienia. Przykładem tego jest moje zaangażowanie w przepływającą przez Kraków rzekę Sudoł i wszystko co mogli zrobić w tej sprawie w miarę szybko się z tym uporali.
  Oczywiście do ideału jest tak daleko jak z ziemi na księżyc, ale to dotyczy chyba wszystkich urzędów w całej Polsce. Mogli na pewno to co chciałem zrobić lepiej, ale liczy się też szybkość działania........
  Dużo więcej do życzenia, pozostawiało działanie Straży Pożarnej, Sanepidu, Straży Miejskiej, czy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Przyrody.
  A co do pana Jana Tajstera, to polecam wywiad z prezydentem Krakowa , panem Majchrowskim i może wtedy co niektórym otworzą się oczy.
  Link: Może przejdzie.
  Nie przeszło. / Komentarz zawiera treści niedozwolone /.

 • jacek_dp

  Oceniono 10 razy -6

  Od kiedy to redaktorzy naczelni decydują o obsadzie stanowisk w urzędach?
  I dlaczego uważają, że wolno im ignorować podstawową zasadę prawa mówiącą iż dopóki ktoś nie zostanie skazany uważany jest za niewinnego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX