Lis: Kaczyński cheerleaderem Dudy? Nie. Zmarginalizuje prezydenta i weźmie władzę. Zmieniając konstytucję

"Jeśli Kaczyński zdecyduje się na skupienie w jednych rękach całej władzy wykonawczej, mogą to być tylko jego ręce. A wtedy Dudzie rzeczywiście pozostaną żyrandol i procesje"- pisze w "Newsweeku" Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku" pisze, że Jarosław Kaczyński musi być w fantastycznym humorze, siedząc w gabinecie na Nowogrodzkiej i czekając, aż, jak to ujmuje publicysta, Polska spadnie w jego ręce jak dojrzałe jabłko.

Kaczyński cheerleaderem Dudy?

Według szefa "Newsweeka" nie można dać się zwieść wrażeniu, że Kaczyńskiego zastąpi polski Kennedy. Zdaniem Lisa Kaczyński wbrew deklaracjom nie zrezygnuje z władzy. "Czy ktokolwiek, kto myśli w miarę logicznie, naprawdę uważa, że Jarosław Kaczyński, od lat marzący o pełnej władzy, a od pięciu lat o wielkiej zemście, ograniczy się do roli obserwatora i cheerleadera pana Dudy u pani Szydło?" - pyta Lis.

Publicysta zwraca uwagę, że PiS od dłuższego czasu wspomina o zmianie konstytucji. A sondaże pokazują, że partia Kaczyńskiego może być do tego zdolna. Wówczas prezes PiS nie będzie musiał walczyć z Dudą. Według Lisa zmarginalizuje prezydenta, zmieniając ustawę zasadniczą i wprowadzając system kanclerski. "Jeśli Kaczyński zdecyduje się na skupienie w jednych rękach całej władzy wykonawczej, mogą to być tylko jego ręce. A wtedy Dudzie rzeczywiście pozostaną żyrandol i procesje" - kwituje publicysta.

Więcej w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (317)
Lis: Kaczyński cheerleaderem Dudy? Nie. Zmarginalizuje prezydenta i weźmie władzę. Zmieniając konstytucję
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 382 razy 324

  Prezes nie da się zmarginalizować. On musi być w centrum, musi dowodzić. Ale też asekuracyjnie kto inny będzie odpowiaadał, podpisywał, formalnie rządził. Prezesowi jest bardzo wygodnie. Kasa płynie, chroniony jak skarb polski najdroższy, krytykuje i klamie bezkarnie do woli- i za nic nie odpowiada. Żyć nie umierac.

 • pimpao

  Oceniono 310 razy 260

  Konstytucję trzeba zmienić panie Lis, przede wszystkim wykreślić z niej konkordat wraz z jego wypowiedzeniem i senat wraz z jego likwidacją.

 • tokowirowka

  Oceniono 229 razy 183

  "Według szefa "Newsweeka" nie można dać się zwieść wrażeniu, że Kaczyńskiego zastąpi polski Kennedy."

  Kennedy mówił: "nie pytaj co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj co ty możesz zrobić dla swojego kraju". Dziś Kennedyego wywieźliby na taczkach oburzeni od Kukiza. A Duda wygrał bo obiecał kiełbasy za 300 mld zł.

 • vito60

  Oceniono 212 razy 164

  Duda to Kazio Marcinkiewicz na miarę naszych możliwości, a nowa konstytucja odda Polskę pod władanie Watykanu. To najbogatsze państwo świata, niestety oni nic nie dają, za to pobierają dziesięinę. Czarno to widzę.

 • pysio62

  Oceniono 168 razy 132

  Przejecie wladzy przez PIS to juz bylby duzy problem dla Polski. Zmiana Konstytucji przez PIS to bylaby tragedia ktora moglaby byc olbrzymim problemem przez wiele dziesiecioleci dla naszej Ojczyzny. Miejmy nadzieje ze do tego nie dojdzie.

 • hanklo

  Oceniono 153 razy 119

  Tylko Prezes moze uratowac Polske od...dobrobytu. To co on zna to tylko PRL.Bedziemy mieli PRL Bis.

 • pe_ro

  Oceniono 122 razy 86

  Kiedy zaczniemy nazywać PIS po imieniu czyli partią faszystowską? Ludzie z niedowierzaniem patrzą na panoszące się bojówki. Tak w Niemczech rodził się faszyzm!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX