Makowski o Beacie Szydło: "Jej kampania manipuluje obrazami i faktami"

Publicysta o tym, że kampania do parlamentu PiS jest kopią kampanii Andrzeja Dudy: - Szydło, podobnie jak wcześniej Duda, jeździ po kraju, przekonując, że Polska jest w ruinie- twierdzi.
Jarosław Makowski napisał na swoim blogu o kontrowersjach związanych z wizytą kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło w Nowej Soli : - PiS wyszukuje jakiś obdrapany mur, rozwalającą się wiatę, rozebrany hangar, zamkniętą fabrykę, by na tle takiej scenografii robić swoje konferencje - by do mantry "Polska w ruinie", dopasować odpowiedni obrazek - twierdzi publicysta. Makowski powołuje się na wypowiedzi prezydenta Nowej Soli i komentarzy internatów zwracające uwagę, że fabryka nici "Odra", przy której Szydło przekonywała, że "Polska się zwija i jest w totalnych zgliszczach", teraz znajduje się w innym miejscu i działa pod nazwą "Mega".

Publicysta uważa, że kampania do parlamentu PiS jest analogiczna do kampanii Andrzeja Dudy na urząd prezydenta - również opiera się na ukazaniu obecnego stanu kraju w najgorszym świetle. Makowski sądzi, że właśnie to podobieństwo, nasycenie prawicy zwycięstwem Dudy oraz zmęczenie Beaty Szydło, po tym jak była szefową sztabu prezydenta-elekta, sprawia, że obecna kampania PiS nie jest tak ekscytująca, a wręcz śmieszna: - PiS jakby zapomniał o starej maksymie, która mówi, że raz historia odsłania się jako tragedia, drugi jako farsa - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM