Szef sztabu PiS: "Nigdy nie mówiliśmy, że Polska jest w ruinie"

Stanisław Karczewski twierdzi, że Polska za wolno się rozwija. - Nasi dziadowie odbudowali ten kraj ze zgliszczy. Musimy się rozwijać szybciej - powiedział
Stanisław Karczewski, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Senatu, został zapytany przez "Rzeczpospolitą" czy Polska jest w ruinie. Było to nawiązanie do słów Andrzeja Dudy, że jeśli kraj udało się odbudować po II wojnie światowej to da się i teraz. Wicemarszałek odpowiedział, że PiS nigdy nie twierdził, że Polska jest zrujnowana, tylko, że kraj można by rozwijać szybciej: - Nasi dziadowie podnieśli Polskę z ruin i zgliszczy, a my tę odbudowaną przez nich ojczyznę musimy szybciej rozwijać i rozbudowywać. Polska musi się rozwijać szybciej, sprawniej i sprawiedliwiej. Polska jest na średniej ścieżce rozwoju i my chcemy ten rozwój przyspieszyć. Nasz kraj ma wielki potencjał i może się dużo szybciej rozwijać - stwierdził.

W zeszłym tygodniu PiS zorganizował konferencję Beaty Szydło na tle zrujnowanej fabryki w Nowej Soli. - Teren fabryki nici Odra powinien wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Polska musi odbudować przemysł - przemawiała kandydatka PiS na urząd premiera. Prezydent miasta zamieścił na Facebooku sprostowanie , że fabryka nici działa w innym miejscu pod nowym szyldem.

DOSTĘP PREMIUM