Gronkiewicz-Waltz załamana: Mamy do oddania cztery szkoły. A Komorowski unicestwił ustawę reprywatyzacyjną

Bronisław Komorowski wysłał tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną do Trybunału Konstytucyjnego. - Jestem nie tylko rozczarowana, ale rozgoryczona - mówiła w Poranku Radia TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Na biurku mamy cztery szkoły do oddania - wzdychała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezydent zamiast podpisać i skierować do Trybunału Konstytucyjnego zrobił na odwrót. I ustawę w zasadzie unicestwił - wskazywała Gronkiewicz-Waltz.

Mała ustawa reprywatyzacyjna to w rzeczywistości poprawki wprowadzone do obowiązującego dziś ustawodawstwa, a nie nowy akt prawny. Miała być sposobem PO na ograniczenie tzw. dzikiej reprywatyzacji, czyli automatycznych zwrotów wszystkiego (poza drogami i cmentarzami), co po 1945 r. odebrał dekret Bieruta, i to bez oceny, co obecnie się tam znajduje i komu służy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
Gronkiewicz-Waltz załamana: Mamy do oddania cztery szkoły. A Komorowski unicestwił ustawę reprywatyzacyjną
Zaloguj się
 • xvq111

  Oceniono 313 razy 283

  Tak marginesie reprywatyzacja jak najbardziej ale z uwzględnieniem , że Warszawa była cała zniszczona i praktycznie cała Polska ją odbudowywała , a teraz oddać majątek 1:1 ?Przecież to jawne złodziejstwo .

 • calmy

  Oceniono 162 razy 138

  Bardzo rozczarowujące. Myślę, że on ma dość przejmowania odpowiedzialności za tych, którzy mu już podziękowali. Przy in vitro wychylił się, na dobre mu to nie wyszło. Drugi raz z klerem nie chce już zadzierać bo to przecież KK jest największym beneficjentem reprywatyzacji terenów publicznych.
  Niemcy mieli jaja, NRD przejął skarb państwa w całości uzasadniając to tym, że to skarb państwa będzie musiał ponieść koszta odbudowy infrastruktury. I nie było żadnych zwrotów ani dla osób prywatnych ani tym bardziej dla sukienkowych próbujących sobie odbudować latyfundia. Tak się buduje silne państwo. U nas nie do pomyślenia: państwo jest wrogiem Polaka albo jego łupem.

 • panchuck

  Oceniono 131 razy 103

  kiedy warszawa upomni się o nieruchomości przekazane kk na zawyżonych warunkach przez fundusz kościelny?

 • cracovia.figiel

  Oceniono 160 razy 72

  Ratujmy pana prezydenta- alarmuje gazeta. Pan prezydent nie ma gdzie mieszkać ! ! ! Pod most pójdzie- pyta redaktorek.
  No powinien. W pełni se na to zasłużył............
  Przecież swoje 150 metrów naburmuszony wynajął na 10 lat ! ! .
  Szczyt arogancji. Najlepszy był by most i to taki wiszący.....

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 174 razy 60

  Bufetowa nagle odkryła, że jej partyjny kolega debil pełen Bulu.
  AS jeszcze wczoraj zachwalała go na prezydenta RP.
  Co za zmiany :-D

 • 3xm

  Oceniono 62 razy 56

  Ojej, ktoś się obudził po 25 latach, że już, teraz potrzebna ustawa.

 • gomelsky66

  Oceniono 104 razy 48

  Już rozwiał Komorowski wszelkie moje wątpliwości co do jego osoby.Jak mógł tak postąpić.Wrzutka w ogródek Gronkiewicz po złości.Szkoda WarszawyTu Komorowski pokazał swoją małość i miałkość.Idealna droga dla oszustów z Izraela.którzy mają już całkowicie otwartą drogę do wyłudzeń.

 • joly.roger

  Oceniono 51 razy 29

  HGW załamana? A co wiceprzewodnicząca PO przez tyle lat rządów jej w Warszawie a jej partii w Polsce robiła? Głupota nieudolność czy zła wola? Co by nie było kolejny dowód że PO nie jest już "mniejszym złem", żeby na nich choćby niechętnie głosować.
  PO po raz kolejny strzela sobie w stopę w Warszawie i chyba uda jej się dokonać niemożliwego - przegrać w naszym mieście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX