Siergiej Ławrow na koferencji: "Debile, k...a". O kim mowa?

Arabia Saudyjska, konferencja prasowa. Tłumacz przekłada na żywo słowa szefa rosyjskiego MSZ na arabski. A Siergiej Ławrow nagle warczy pod nosem coś, co da się przetłumaczyć jako "debile, k...a" bądź "cholerni debile". Ale pod czyim adresem?
Niektórzy dziennikarze i internauci błyskawicznie podali, że Siergiej Ławrow publicznie nazwał swojego kolegę po fachu z Arabii Saudyjskiej debilem:I rzeczywiście, podczas gdy tłumacz przekłada na arabski słowa Rosjanina, wyraźnie słychać, jak ten mruczy pod nosem słowo "debil" i opatruje wulgarnym epitetem:Tylko kogo właściwie znany z ciętego języka rosyjski minister spraw zagranicznych miał na myśli? Tematy spotkania były poważne: irański program nuklearny, wojna w Syrii, ceny ropy i wiele innych kluczowych obecnie w stosunkach międzynarodowych zagadnień. A rozmawiali szefowie MSZ państw, które w tych obszarach mają często przeciwstawne interesy. Czyżby Ławrow adresował obelgę do Adela bin Ahmeda Al-Dżubeira?

Kogo zwymyślał Ławrow?

Niekoniecznie. Słowa Ławrowa nie odnoszą się bezpośrednio do szefa saudyjskiego MSZ - pisze rosyjski korespondent "Financial Timesa", Jack Farchy. Jeśli obejrzy się dokładnie nagranie, widać, że minutę wcześniej Ławrow wyciąga telefon i czyta wiadomość. Jedną z możliwości jest to, że wulgaryzmy były reakcją na informacje, które otrzymał.

Druga możliwość, którą sugeruje Farchy, to zachowanie fotografów na konferencji. Ławrow znany jest z niechęci do fotoreporterów, którzy próbują "złapać" go z niezbyt korzystnym wyrazem twarzy. Jest możliwe, że na to właśnie zareagował minister - kilka sekund przed wulgaryzmami rosyjski minister poprawiał okulary i przecierał czoło, a na nagraniu słychać trzask migawek aparatów fotograficznych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Siergiej Ławrow na koferencji: "Debile, k...a". O kim mowa?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 32 razy 16

  S.Ławrow dojrzał na sali grupę "czołowych" polskich dziennikarzy. I wyrwało mu się ...-:)))

 • rot.leszek

  Oceniono 29 razy 15

  Dostal SMSa z inormacja gdzie Duda pojechal z pierwsza wizyta jako prezydent
  A potem drugiego o zalewajce...

  to go q.wa dobilo😅

 • naskalny

  Oceniono 9 razy 7

  Wypsnęło się to, co większość polityków ma w głowie podczas prowadzonych rozmów. A do kogo? Można by dociekać znając treść wypowiedzi Adela bin Ahmeda.
  Tylko po co, skoro można rzucać tyle podejrzeń w tylu publikacjach. Raj dla dziennikarzy...

 • pimpao

  Oceniono 15 razy 7

  No i...?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 24 razy 6

  Chruszczow...to przynajmniej potrafił zdjąć but i walić nim w pulpit... To było wtedy mocarstwo !

 • arthur gordon

  Oceniono 4 razy 2

  Mistrz świata Dyplomacji.Tradycyjnie już,rosyjscy dyplomaci nie mają sobie równych.

 • glit64

  Oceniono 14 razy 2

  zaczyna mi sie ten gosciu podobac. zdaje sie, zdrowy na umysle. wole takie zachowania niz niektóre zagrywki typu: ach! nie orzekajmy przed wyrokiem, wszak sprawa nierozpoznana, albo: chłopcy minęli się z prawdą (rozumem) - niepotrzebne skreslic...

 • rpal

  Oceniono 3 razy 1

  Przyznam ze rozczarował mnie mizernym zasobem bluzgów. Jak na ruskiego to powinien kląć ze 20 minut bez zająknięcia i powtórki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX