Rzecznik PiS: "Rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne"

- Absolutnie nie mam wrażenia, że Andrzej Duda chce rządzić wspólnie z Kościołem - stwierdziła na antenie TVN24 Elżbieta Witek. Jednocześnie przyznała, że Kościół "jest przeznaczony" do wypowiadania się na temat in vitro, ponieważ "to jest nauka, którą głosi do swoich wiernych".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW programie "Stajesz i wiesz" TVN24 Elżbieta Witek wypowiadała się na temat łączenia wiary Andrzeja Dudy i podejmowania przez niego decyzji jako prezydent. Według rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości od początku kampanii wyborczej Duda nie ukrywał, że jest katolikiem, chodzi do Kościoła i jest to dla niego ważne: - Tak uważam, tak uważał też Andrzej Duda, że obywatele mają prawo znać nie tylko program, z jakim kandydat na prezydenta idzie do tego urzędu, ale także kim jest, jakie ma poglądy i jaki system wartości wyznaje - powiedziała Witek. - On jest prawdziwy, on tego nie ukrywał i ludzie na niego zagłosowali - stwierdziła. Zdaniem Witek Duda ma swoje przekonania, ale nie będą mu przeszkadzać w rządzeniu: - Prezydent powinien wsłuchiwać się w różne głosy i wybrać najrozsądniejszą decyzję - powiedziała. - Absolutnie nie mam wrażenia, że Andrzej Duda chce rządzić wspólnie z Kościołem - dodała.

Rzecznik PiS wypowiedziała się również o roli Kościoła katolickiego w debacie publicznej: - Kościół ma obowiązek głosić naukę, głosić ewangelię, w związku z tym rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne - przyznała. - Jeśli się np. mówi o in vitro, to trudno, aby Kościół, który głosi ochronę życia, nie zabrał w tej sprawie głosu, ale to nie jest wtrącanie się w rządzenie, to jest nauka, z którą Kościół wychodzi do swoich wiernych. To jest coś, do czego Kościół jest przeznaczony - powiedziała rzecznik PiS.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
Rzecznik PiS: "Rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne"
Zaloguj się
 • raab2

  Oceniono 219 razy 207

  .."rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne"...
  Ma babsko rację...trudno oddzielić pasożyta od żywiciela...

 • Maria Pawlik

  Oceniono 134 razy 122

  Pedofilsko-próżniacza, watykańska banda, ma wielkie wsparcie - zdrajców Polski w Sejmie i Senacie. Obudźcie się Polacy zanim święta inkwizycja już całkowicie przejmie władzę.

 • szosty1pazurek

  Oceniono 124 razy 114

  a ja Wam mówię, że czym Duda wygrał - tym przegra

 • marudna.maruda

  Oceniono 100 razy 98

  Nie ma rozdzielania. KK przejmuje rolę państwa. Obsadził swoimi ludźmi najwazniejsze urzędy i narzuca wszystkim jedynie słuszne zasady kościelne. Co zabawne, zasady te mają obowiązywać wszystkich, wierzących czy niewierzących, jeno księża jakoś im nie podlegają.

  "Kościół ma obowiązek głosić naukę, głosić ewangelię, w związku z tym rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne "- niechaj głosi do tych, ktorzy chcą słuchać i chcą, żeby biskupi za nich myśleli. Nasze państwo to nie tylko wyznawcy Rydzyka i polskiego episkopatu. Dajcie żyć.

 • morda_w_kubel

  Oceniono 90 razy 82

  Dla mnie takie samo znaczenie głoszonych przez Kościół prawd mają oferty Orange, Enion czy innego Olrenu.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 81 razy 75

  Gangsterskie ma relacje ojczyzną z Kościołem
  Dotuje go po cichu, bezprawnie, pod stołem
  A czyni to ze szkodą dla swych obywateli
  Tych, których rząd Suchockiej w łeb konkordatem zdzielił

  Więc mamy katechezy, jest „muzeum myśli”
  A każde bez pardonu nasz budżet państwa czyści
  Mamy też kapelanów, polowy ordynariat -
  Ogromne apanaże Kościółek w Polsce zgarnia

  Opłaca się ojczyzna chciwemu Kościołowi
  Wygodnie żyją sępy, łotrzyki sukienkowi
  Opasały macki mafii do cna zmęczoną Polskę
  Gdzie Polak bardzo głupim, lecz smakowitym kąskiem…

 • hazibula

  Oceniono 85 razy 73

  pani z PIS pt Elżbieta Witek jest bardzo sztuczna: szminka, podkład, nakład, pasta, puder, lukier, fryzura, tusz do rzęs, okulary, oraz zawartość mózgu - wszystko sztuczne

 • przyganiacz

  Oceniono 73 razy 69

  Rzecznik PiS: "Rozdzielanie spraw Kościoła od spraw narodu i od spraw państwa rzeczywiście jest sztuczne"

  Czy ta pani czytała Konstytucję RP i Konkordat RP z Watykanem? To musi być rozdzielane,
  gdyż Polska konstytucyjnie nie jest państwem wyznaniowym. Jeśli wydaje się to sztuczne, oznacza, że dopuszczono do rozlania się czarnej zarazy na państwo i do wpływu na sprawowanie władzy. To, że sukienkowi zaprzeczają jest tylko hipokryzją. Oni uważają też, że są skromnie żyjącymi sługami. W rzeczywistości zachowującymi się jak pełni buty i pychy możni panowie, mieszkający w pałacach i opływający w dostatki. Pasożyt nie powinien mieć
  lepiej od żywiciela...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX