Sierakowski: Kopacz szykuje sobie partię na opozycję. Pokazują to listy wyborcze

- Jeśli chodzi o jedynki na listach wyborczych PO, jestem rozczarowany - stwierdził w ?Poranku Radia TOK FM? Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej. - Są poważnym sygnałem, że Ewa Kopacz szykuje sobie partię na opozycję - ocenił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sierakowski wskazywał w "Poranku Radia TOK FM", że premier usunęła z list wyborczych kompetentnych, doświadczonych polityków, jak Radosław Sikorski czy Bartłomiej Sienkiewicz, zastępując ich nowymi osobami, które mają być lojalne i to szefowej rządu mają zawdzięczać swoją pozycję. - Choć fakt, że zostawiła Michała Kamińskiego i pomoże Romanowi Giertychowi, jest kompromitujący - zaznaczył publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (117)
Sierakowski: Kopacz szykuje sobie partię na opozycję. Pokazują to listy wyborcze
Zaloguj się
 • cracovia.figiel

  Oceniono 141 razy 85

  Dziwisz JEDYNKĄ na listach PO, po wczorajszych rozmowach z panią Kopacz w Krakowie ! ! !

 • 20portal

  Oceniono 122 razy 58

  Kamiński na listach i Giertych jako "faworyt" to decyzja (dla b. wielu wyborców) na głosowanie na NIE dla PO. W praktyce oznaczac to bedzie pozostanie w domu wyborców PO.
  W obecnym systemie jest jasne, że - głosując na PO - głosujesz na Kamińskiego. A tej mordy nie da sie zdzierżyć w sejmie.
  Tak p. Kopacz załatwiła PO. No, ale każdy ma swoich faworytów. Szkoda, że faworyci Kopacz nie sa faworytami wyborców.

 • siwywaldi

  Oceniono 181 razy 57

  Widzę że PO wyciągnęła wnioski i WRESZCIE doceniła potęgę Internetu, angażując własnych trolli, więc idę o zakład, ze zaraz mnie zminusują :-)))

  Ale do rzeczy. Platforma swój "łabędzi śpiew" miała przy wyborach prezydenckich, które przerżnęła na WŁASNE ŻYCZENIE. Teraz to już agonia, której NIE POMOGĄ ani żadne "posiedzenia wyjazdowe", ani mizdrzenie się do każdego w zasięgu wzroku. A ustawione na jedynkach "tuzy" w stylu Łysego Miśka czy Koniowatego dobiją Kopaczową do reszty. Niestety, po raz kolejny powtarza się scenariusz, że własny ryj przy korycie jest WAŻNIEJSZY niż dobro kraju, więc skompromitowane ugrupowanie polityczne MUSI zwinąć swój sztandar.

  Tak było z PZPR, później z SLD a także z Porozumieniem Centrum, AWS-em, ZCHN-em czy LPR-em. Z ta tylko różnica, że Kaczor wnioski wyciągnął, natomiast Tusk zwiał do Brukseli zostawiając na czele partii osobę która NIE SPRAWDZIŁA się ani jako minister zdrowia, ani jako marszałek sejmu, ani jako premier. Olechowski ze śp. Płażyńskim byli MĄDRZEJSI, bo wycofali się z tego grajdoła odpowiednio wcześniej...

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 88 razy 38

  Jeżeli Sierakowski jest rozczarowany lista PO, to powinien chyba z KP przejść do Fronty... Porządnego człowieka lewicy konserwatywna PO nie powinna zajmować, a co dopiero rozczarować...

 • ulanzalasem

  Oceniono 52 razy 20

  PiS jest partią kościelną ?! Bzdura!
  Cała Polska podlega Watykanowi ;) Pan Donald Tusk przed wyborami wziął...ślub! A na koniec swojej bytności jako premier...pojechał do papieża.
  Marszałek Ewa Kopacz kiedy podczas "imprezy" zaprzysiężenia:

  Przysięgę jako pierwsza złożyła Ewa Kopacz, która obejmuje dzisiaj stanowisko prezesa Rady Ministrów. Nowa premier złożyła ślubowanie wierności prawom Rzeczypospolitej, którą zakończyła słowami: "Tak mi dopomóż Bóg"." - Wrzesień 2014r.

  Kwaśniewski niby "komuch", niby ze starego układu, a podpisał konkordat, a właściwie - sam konkordat podpisano 28 lipca 1993 r., a ustawa o wyrażeniu zgody na ratyfikację umowy ze Stolicą Apostolską została uchwalona dopiero przez Sejm III kadencji w dniu 8 stycznia 1998 r. 6 tygodni później ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał dokument ratyfikacyjny. Konkordat wszedł w życie 25 kwietnia 1998 r.

  I na koniec hit ostatnich dni, co zrobił odchodzący Komorowski ?

  makarewicz-53.blog.onet.pl/
  "tekst poświęcę opublikowanej na stronie BBN liście awansowanych oficerów na stopnie generalskie i admiralskie z okazji …, no właśnie, z jakiej właściwie okazji? Myślę, że z okazji pożegnania się Bronisława Komorowskiego z urzędem Prezydenta RP...."
  "..Natomiast absolutnym skandalem nazywam awansowanie do stopnia generała brygady podporucznika Józefa Guzdka z pominięciem wszystkich, pośrednich stopni oficerskich. Nie dość, że stopień podporucznika tenże „oficer” otrzymał po zaledwie kilkudniowym pobycie w szkole oficerskiej, na bardzo „intensywnym” kursie, to po kilku latach od razu awans na generała brygady. Ten cud tłumaczę tylko tym, że ppor. Guzdek to jednocześnie Biskup Polowy Wojska Polskiego, a więc ma „chody” wiadomo gdzie. Jestem również ciekaw, dlaczego oficera Guzdka nigdy nie widziałem w mundurze z dystynkcjami podporucznika? Czyżby dla tego księcia Kościoła ten pierwszy stopień oficerski był zbyt „nikczemny”, by się w nim pokazywać publicznie?...Dla niejednego przeciętnego oficera przestrzeń pomiędzy stopniem podporucznika, a generała brygady jest porównywalna do przestrzeni kosmicznej, stanowiąca czasami całe wojskowe, kilkudziesięcioletnie życie oficera wypełnione ciężką, znojną, żmudną służbą, szkoleniem, poligonami...Jakież to żałosne i żenujące..."

  gazeta i inne portale bez komentarza bo to Komorowski ? :>

  To tyle w kwestii tego, że PiS jest partią religijną i trzeba głosować na innych żebyśmy nie żyli w państwie religijnym. Platforma po prostu układa się z inną grupą hierarchów kościelnych i robi to mniej ostentacyjne, a in vitro tak naprawdę to sprawa drobna, niewiele zmieniająca, a kościół sobie trochę pokrzyczał bo zawsze tak robi jeśli ma okazję zaakcentować, a raczej wtrącić się w nieswoje sprawy.
  Nie chodzi o walkę z kościołem, ale o normalne państwo gdzie ono jest nadrzędne, pierwsze, a potem dopiero możemy rozmawiać o innych aspektach jak religia, ale w oderwaniu od władzy, od bezpośredniego wpływu na prawo.
  Niestety Palikotowi zmiękła..., zaczął się przymilać do PO. Nie chodzi oczywiście o to, żeby robił happeningi przez cały czas, ale niestety układanie się z Platformą czy SLD to zły znak. Do tego odpuszczając sobie rolę "buntownika" zrobił miejsce dla Kukiza. Ludzie byli źli po prostu na władzę, a szczególnie na PO i można było to wykorzystać, szczególnie, że Kukiz dostał głosy od wyborców z różnych opcji, a Palikot mógł powalczyć o wkurzonych, ale nie ślepo kościelnych.

 • arowedde-9187

  Oceniono 112 razy 18

  18% dla PO w wyborach to będzie wypas. Myślę jednak, że tyle nie uzbierają. Runą mury Lemingradu...

 • cracovia.figiel

  Oceniono 87 razy 17

  Dziennikarze krakowscy piszą o zebraniu rządu: Jeśli byliście kiedyś przeszukiwani przez ochronę na koncercie czy na meczu, to... nic nie wiecie. Przeszukanie w wykonaniu BOR-u to jest dopiero przeszukanie! Tylko po dokładnym sprawdzeniu, czy długopis nie strzela ostrą amunicją i czy okulary na pewno są okularami, toteż dziennikarze byli przeszukiwani przez pół godziny.

  Wojewoda Jerzy Miller, gościnnie uczestniczący w posiedzeniu rządu, wygłosił przez godzinę ministrom i zgromadzonym na sali dziennikarzom wykład z historii Nowej Huty

  Kolejne referaty wyraźnie nie wciągnęły ministra spraw zagranicznych. Grzegorz Schetyna szybko zajął się pałaszowaniem śliwek i potem przez całe obrady udawał że śpi.

  Dziennikarze nazwali premiera Janusza Piechocińskiego Fredem Flintstonem!

  Misiek- Michał Kamiński chował się po kątach i z nikim nie rozmawiał

  Premier wymknęła się szybko tylnym wyjściem i pojechała na rowerze na spotkanie z Dziwiszem..

 • big_gadu

  Oceniono 40 razy 14

  Panie Sierakowski !!!
  Ja tez mogę pisać ze mi się nie podoba prezes,
  czekamy na wynik !

 • szpung

  Oceniono 29 razy 13

  Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy - chcialoby sie powiedziec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX