"Na naszych oczach wraca Polska ludowa. Nie wiadomo, czy lepiej się złapać za głowę, czy za portfel"

"Dla tych z Państwa, którzy zastanawiają się, kto wygra najbliższe wybory, mam precyzyjną odpowiedź. Miejsce pierwsze zajmie populizm. Drugie demagogia. Trzecie oportunizm" - pisze Tomasz Lis. Wg szefa "Newsweeka", choć do wyborów jeszcze dwa miesiące już mamy "wielką fontannę kłamstw i bezprecedensową próbę ogłupienia ludzi".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Według Tomasza Lis, w wyścigu królują "mistrzowie obłudy i cynizmu, ludzie PiS, w tym prezydent z PiS i dla PiS". Ale jak zauważa we wstępniaku redaktor naczelny "Newsweeka", "nie bez winy jest także były prezydent, Platforma i jej rząd oraz opozycja lewicowa".

Winą Bronisława Komorowskiego jest rzecz jasna zaproponowanie po pierwszej turze wyborów prezydenckich referendum m.in. w sprawie JOW-ów.

To co teraz obserwujemy, to jedynie ciąg dalszy tamtej decyzji. Lis krytykuje Andrzeja Dudę za pomysł zorganizowania kolejnego głosowania i zarzuca prezydentowi, że "ośmiesza ideę referendum".

"Jego decyzja ma oczywiście walor edukacyjny - uświadamia naiwnym, że wszystkie jego deklaracje o odbudowie wspólnoty są fasadą, bo sensem tej prezydentury będzie, w wymiarze wewnętrznym, służenie partii PiS. Słona będzie jednak ceną za tę lekcję" - uważa Tomasz Lis.

Winny innych

Według publicysty, nie można przymykać oczu na winy innych ugrupowań. Bo rząd PO zaczął nagle podejmować zaskakujące decyzje. Widać to choćby w przypadku LOT-u i dymisji prezesa firmy Sebastiana Mikosza. Bo jak mówi się nieoficjalnie, strona rządowa wstrzymywała prywatyzację firmy.

Lewica ma na sumieniu pomysły, które mają pomóc "frankowiczom", a jak ocenia Lis - uderzą w banki i ich klientów.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (557)
"Na naszych oczach wraca Polska ludowa. Nie wiadomo, czy lepiej się złapać za głowę, czy za portfel"
Zaloguj się
 • tokowirowka

  Oceniono 845 razy 753

  Piechociński chce pomagać, z powodu suszy, tylko rolnikom - którzy i tak już biorą tyle ile nikt inny, Kopaczowa ratuje nieratowalne kopalnie kosztem energetyki, Duda obiecuje przywileje skutkujące drugą Grecją, poseł Elsner z SLD rozdaje pieniądze banków, do tego kościelna pijawka przyssana do piersi ojczyzny. Czarno to widzę.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 564 razy 398

  Polska ludowa już dawno wróciła...
  Jej przejawem było chociażby ściganie w maju i czerwcu dzieci w pociągach i autobusach za brak nr PESEL na legitymacjach szkolnych i to pomimo wpisanej na nich daty ważności 30 września 2015 r. Wszystko za sprawą działającego wstecz rozporządzenia MEN z dnia 29 grudnia 2014 r. (połowa roku szkolnego).
  Prawo działające wstecz, znajdowanie haków na obywateli ( w tym przypadku najmłodszych w liczbie ponad 5 milionów) to była codzienność w PRL.
  "Idee Lenina wiecznie żywe..."

 • azteci

  Oceniono 371 razy 283

  Panie redaktorze, cynizmu i obłudy nie brakuje ani jednej, ani drugiej stronie. Usłużni dziennikarze flagowych mediów partyjnych tylko podsycają nienawiść i dolewają oliwy do ognia, do i tak skłóconego pospólstwa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że interes partyjny jest ważniejszy od narodowego. Konsekwencją rządów klasy próżniaczej, ich bezkarność, dyletanctwo i arogancja jest obecny stan.
  "Żeby Polska w siłę rosła, trzeba wodza....."

 • siwywaldi

  Oceniono 364 razy 230

  A co ma to jedno czy drugie referendum wspólnego z Polska Ludową? Chyba tylko to, że takowe odbyło się blisko 70 lat temu.

  W Polsce populizm zwycięża od już 1o 1989 roku, gdzie w wyborach do senatu cyt.: "wygrała by nawet krowa, pod warunkiem że miała by logo Solidarności i zdjęcie z Wałęsą.
  To samo zresztą było w wyborach prezydenckich, gdzie obiecujący "gruszki na wierzbie" Stan Tymiński spuścił tęgie lanie Mazowieckiemu, a o mały włos nie zrobił by TEGO SAMEGO Wałęsie. I to się powtarza co cztery lata, a nawet i częściej. Dzięki temu plotący byle co Palikot wprowadził 30 posłów, a Korwin-Mikkę wszedł do Europarlamentu.

  Jeszcze jednym dowodem kretynizmu Polaków sa elbanowscy, którzy na grzbietach swych niedorozwiniętych dzieci stworzyli teorię o NIEDOSTOSOWANIU 6 latków do szkoły, gdy jednocześnie sa kraje w których do szkoły idzie się w wieku 5 lat i naukę rozpoczyna od DWÓCH języków obcych (oprócz ojczystego).

  A jak dołożymy do tego popularność różnych "cudotwórców" z księdzem Boshaborą na czele, to mamy pełny obraz Polskiego Ciemnogrodu, który w dodatku UWIELBIA żyć w tej ciemnocie, niczym świnia w błocie :-)).

 • mietekkowalski

  Oceniono 660 razy 186

  Nie ma co słuchać Lisa, za niego przemawia strach utraty dwóch pensji - swojej i drogiej małżonki. Zawsze pozostanie Newsweek, ale jak wydawca pomyśli o utracie dochodowych reklamodawców skarbu państwa to też nie będzie miał skrupułów.

 • emzaprawa

  Oceniono 306 razy 162

  Jedno jest pewne, Lis powinien trzymać się za portfel, bo jego "misja" w telewizji publicznej dobiega końca. Potem posuną go z Newsweeka, nie będzie kasy od państwa na gazetkę, to po co im Lis. Żarło, żarło, żarło, 8 lat i zdechło. Natomiast Janek Pospieszalski może zacząć budować dom z basenem.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 252 razy 144

  P. Lis raczej się będzie łapał za portfel - po nagłym zakończeniu gwiazdorskiego kontraktu w TVP :-)

 • avaco

  Oceniono 157 razy 133

  Ja złapię się za głowę, bo portfel mam pusty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX