"Dzięki inicjatywom referendalnym polska polityka staje się mniej poważna" - Miller krytykuje, ale nie bojkotuje

Szef SLD zapowiada, że chętnie zagłosuje w referendum dotyczącym wieku emerytalnego i sześciolatków. - To ważne sprawy. Szczególnie kwestia emerytur. My też zbieraliśmy podpisy w tej sprawie - przypomniał Leszek Miller w TOK FM. Mimo poparcia dla pomysłu obniżenia wieku emerytalnego, przyznaje, że ?obserwujemy swego rodzaju inflację inicjatyw referendalnych".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Podzielam pogląd, że referenda ogłasza się w sprawach najbardziej doniosłych. Kiedy rządziło SLD, odbyły się dwa referenda: konstytucyjne i w sprawie wstąpienia Polski do UE. Obydwa były doniosłe i zwycięskie - wspominał Leszek Miller w "Poranku Radia TOK FM".

Przewodniczący SLD powtarza, że na głosowanie 6 wrześnie się nie wybiera. Ale jeśli Senat zgodzi się na drugie referendum - 25 października - to weźmie w nim udział. Bo jak podkreśla, kwestie dotyczące obniżenia wieku emerytalnego i obowiązku szkolnego dla sześciolatków to "ważne sprawy".

- My też zbieraliśmy podpisy w sprawie wieku emerytalnego. Jeśli Senat przyjmie propozycje prezydenta Dudy, to na pewno wezmę udział, żeby określić swój stosunek do wieku emerytalnego. Uważam, że powinien być niższy - mówił gość "Poranka Radia TOK FM".

"Zarządzenie referendum na 25 października nie jest przesądzone" - marszałek Senatu krytykuje propozycje prezydenta Dudy>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
"Dzięki inicjatywom referendalnym polska polityka staje się mniej poważna" - Miller krytykuje, ale nie bojkotuje
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 5

  Miałeś Miller złoty róg, podobnie jak Palikot, Lepper, Kalisz, Giertych oraz ostatnio Kopaczowa. Nawet i Jarkowi "ostanie się ino sznur", jak KTOŚ kiedyś dobierze mu się do dupska za SKOK-i

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 2

  A na mszy ministrant Miller już był dzisiaj?
  Kolejnego busa brudną wodą popryskał?

 • azteci

  Oceniono 9 razy 1

  Nie panie Miller. Nie ma pan racji. Mądrze skonstruowana inicjatywa referendalna świadczy o dojrzałości społeczeństwa i inicjatorów. Jak dotychczas nie zdaliście egzaminu. Więcej, ośmieszacie się grając w partyjne gierki kosztem obywateli. Jest nadzieja, że społeczeństwo się wam odwdzięczy.

 • flat-ower1

  Oceniono 12 razy 0

  Miller w PIs jeszcze nie był i najwyraźniej się tam szykuje. Napieralski już zalajkował Dudę na fejsie to co , Miller będzie gorszy? Nie wiem jak óżna być byłym premierem (coś tam z rachunków chyba liznąl) by nie zdawać sobie sprawy ze skutków odwrotu od tej obowiązującej ustawy. No po prostu czysta agit-prop tow. Leszku !

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 9 razy -1

  "Dzięki inicjatywom referendalnym polska polityka staje się mniej poważna" co się dotąd wydawało niemożliwe

 • peter-321

  Oceniono 13 razy -1

  Tego Pana nie powinno sie nigdy pytac o zdanie i wysluchiwac. Geba opalona , wypoczeta od dziesiatek lat na koszt podatnika.

 • pimpao

  Oceniono 20 razy -2

  POPiS niszczy instytucję referendalną, robiąc z nas durni za nasze miliony, dla własnego miejsca przy korycie. To kolejne etapy niszczenia państwa i zabierania go obywatelom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX