Telewizja Republika o Kukizie: Wyzwał naszą dziennikarkę "Ty PiS-owska k***". Sztab: Oświadczenie we wtorek

W swoim serwisie Telewizja Republika donosi o incydencie z udziałem Pawła Kukiza. Miało do niego dojść podczas nagrywania wywiadu. W sztabie Kukiza dowiedzieliśmy się, że na razie nie będą komentować sprawy i wydadzą oświadczenie dopiero we wtorek.
Rozmowa, wyemitowana wieczorem na antenie prawicowej telewizji, dotyczyła m.in. JOW-ów, finansowania partii politycznych, układania wyborczych list oraz polityki międzynarodowej. Wywiad prowadziła Katarzyna Gójska-Hejke, dziennikarka znana czytelnikom "Gazety Polskiej". TV Republika podaje, że nagrano ją "jakiś czas temu".

Kukiz nie wiadomo dlaczego przerwał wywiad tuż przed końcem, wstał i wyszedł ze studia. Przed wyjściem dodał, że nie zgadza się na publikację materiału. Jak podaje portal telewizji Republika, już poza kamerami Kukiz miał rzucić do Gójskiej-Hejke obraźliwe słowa. Przedstawiciele Kukiza mieli później żądać od stacji wstrzymania emisji, ale telewizja odmówiła i na krótko przed emisją wypuściła wiadomość o incydencie.

Nie udało nam się potwierdzić u sztabowców Kukiza, czy rzeczywiście użył on wyzwiska pod adresem dziennikarki i dlaczego wyszedł ze studia. - Dziś nie komentujemy sprawy, jutro zostanie wydane oświadczenie - powiedział w rozmowie z nami Miłosz Lodowski, rzecznik prasowy sztabu wyborczego Kukiz'15."Tak czytałem w internecie"

Tuż przed końcem rozmowy Kukiz rozmawiał z dziennikarką o polityce zagranicznej Polski. Stwierdził on, że polska polityka zagraniczna powinna być "zachowawcza", czyli taka, w której pojawiają się "wymierne korzyści dla Polski, a nie jest ona arbitrem spraw międzynarodowych".

Pod koniec wywiadu Gójska-Hejke pytała muzyka o to, w jaki sposób - jego zdaniem - prezydent Andrzej Duda "wyszedł przed szereg" w kwestii polityki zagranicznej. Kukiz skrytykował pomysł, by Polska "weszła w arbitraż między Rosją a Ukrainą". Gdy dziennikarka argumentowała, że Duda nigdy nie złożył takiej deklaracji, Kukiz odparł, że "tak czytał w internecie".

Właśnie po tej wymianie zdań Paweł Kukiz wstał, stwierdził, że "nie chce tego programu" i "jest to jakiś absurd". Dodał też, że nie zgadza się na jego publikację.

Już wcześniej Kukiz był wyraźnie poirytowany pytaniami dziennikarki. Stwierdził m.in., że "już woli być u Olejnik", oraz zapytał się, czy Gójska-Hejke jest tu, "żeby go pytać, czy żeby go gnębić?".

''Ja już wolę u Olejnik, jak Boga kocham'' - Kukiz kontra Gójska-Hejke - stracie w studiu [7 CYTATÓW]

"Jaka potulność? Ja tu widzę pani potulność względem PiS-u"

W trakcie rozmowy poruszono też kwestię stosunków polsko-ukraińskich i konfliktu z Rosją. - Przeszkadza mi zaangażowanie prezydenta Dudy w sprawę Ukrainy. Dlaczego mamy wychodzić przed szereg i prowokować Rosję? - pytał Kukiz.

Stwierdził też, że "bardziej boi się inwazji banków i korporacji niż sowieckich czołgów" i nie chce, by przez nasze zaangażowanie Rosja nakładała na Polskę embarga. - Skąd wzięła się u pana taka potulność wobec Rosji? - spytała dziennikarka, podkreślając, że Rosja "od lat posługuje się embargiem". - Jaka potulność? Ja tu widzę pani potulność względem Prawa i Sprawiedliwości i systemu - odpowiedział Kukiz.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Telewizja Republika o Kukizie: Wyzwał naszą dziennikarkę "Ty PiS-owska k***". Sztab: Oświadczenie we wtorek
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 53 razy 37

  Kukiz jest nie z mojej bajki. Bardzo nie z mojej. Jednak to co robi PiS i te jego bydło "dziennikarskie", to już przechodzi ludzkie pojęcie.

 • synspunkt

  Oceniono 31 razy 27

  To przedsmak tego co czeka Kukiza w Sejmie. Pomogl Dudzie wygrac wybory a teraz sam zostanie zjedzony przez PiS. I slusznie. Ciekawe czy z Sejmu tez wyjdzie i trzasnie drzwiami. Kukiz sie obrazi a jego ludzi przejmie/kupi PiS. Polska jest piekna ...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 27 razy 25

  Rodzina KuPISu słowem silna.

 • rot.leszek

  Oceniono 28 razy 24

  " ty pisowska....
  Ich Kukizowi zdarzaja sie trafne spostrzerzenia😅

 • azteci

  Oceniono 22 razy 18

  Tzw. telewizja republika mówi wiele rzeczy. Nawet jeśli to prawda, to nie dziwię się Kukizowi. Po takiej nagonce, jaką zgotowała mu pisowska szczujnia... Choć jako polityk powinien ważyć słowa. A Kukiz politykiem nie jest.

 • matabule

  Oceniono 15 razy 15

  No i dlatego nie bedzie zadnej koalicji z PIS-em,po pol roku po zagryzali by sie. Prezes przed samymi wyborami walnie jakiegos babola zeby sploszyc troche ludzi i bedziemy szalec w opozycji-tak wygodniej.

 • westgreg

  Oceniono 15 razy 15

  Kukiz może niepotrzebnie się uniósł (bo mógł to rozegrać nieco inaczej - dużo lekcji medialnych do odrobienia przed nim), ale miał CAŁKOWITĄ RACJĘ. Rozpoczął wypowiedź w pewnej kwestii (i najmniej istotne było tu, co powiedział prezydent), a pani "dziennikarka" sprowadziła to do "Kukiz kłamie, bo prezydent powiedział to inaczej" (mogła przynajmniej poczekać do zakończenia wypowiedzi, ale aby tak postąpić, trzeba myśleć jak dziennikarz, a nie funkcjonariusz). Opinia o tej pani nasuwa się automatycznie (jakkolwiek wychowany zostałem w kulturze szacunku dla kobiet i wypowiadanie wobec nich pewnych słów uważam za naganne - tego nie usprawiedliwiają żadne okoliczności).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX