Kukiz się kończy? Odchodzi rzecznik, rezygnuje Bosak, apel o wycofanie z wyborów. "Największy przegrany roku. Nawet przed Komorowskim"

"Ruch społeczny" Pawła Kukiza rozpada się na naszych oczach. Ze startu w wyborach właśnie zrezygnował Krzysztof Bosak, muzyka porzucił też rzecznik Miłosz Lodowski. A najbliższy współpracownik Kukiza apeluje, by w ogóle wycofał się z wyborów. - To, co działo się w ostatnich tygodniach wokół Kukiza, to kabaret - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Michał Kobosko.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz'15 - napisał na Facebooku Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Polityka oburzył kształt list wyborczych Kukiza, gdzie znaleźć można było m.in. Piotra Marca "Liroya". "Podważyło to powagę całego projektu, która jest znacznie istotniejsza niż względy propagandowe, którymi żyje otoczenie Pawła" - stwierdził Bosak.

Pudrowanie otchłani

Kukiza porzucił też Miłosz Lodowski, jego rzecznik jeszcze z czasów walki o prezydenturę. "Projekt, w który ja wierzyłem, miał być stworzony przez najwartościowszych młodych antysystemowców - przerodził się w groteskę, ze sporami na podobnym poziomie patologii, co w najgorszych partiach politycznych" - uzasadniał swoją decyzję. Zaznaczył, że w ostatnich tygodniach zajmował się jedynie "pudrowaniem otchłani".

Kolejny kamyczek do ogródka Kukiza wrzucił Janusz Sanocki, były burmistrz Nysy, zaangażowany w ruch na rzecz JOW. W liście otwartym przyznaje, że nie można było zadowolić wszystkich składem list wyborczych. I może lepiej było w ogóle nie wchodzić do "wyborczego szamba".

"Rozwiąż Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 i odwołaj start w wyborach. To uprości wiele spraw, wygasi wszystkie konflikty" - apeluje wyraźnie zdesperowany Sanocki.

"Największa zmarnowana szansa"

- Widać, że Kukiz nie ma ręki do polityki. Co innego hurrakampania, parę koncertów i świetny wynik. Ale budowa struktur to zupełnie inna dyscyplina sportu - zauważył w Poranku Radia TOK FM Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

- Jeżeli siedlibyśmy 31 grudnia i dyskutowali, kto jest największym przegranym roku, Kukiz ma szanse większe nawet niż Bronisław Komorowski - zauważył. - Kukiz to największa zmarnowana szansa - dodał publicysta.

- Największym przegranym będzie nie Kukiz, ale ci, którzy oddali na niego głos - sprostował Michał Kobosko z Atlantic Council.

DOSTĘP PREMIUM