Napieralski: Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest. Wolałbym by to był ktoś inny

- Przychodzi czas budowanie nie dwupartyjnego, ale dwuobozowego systemu władzy. Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest, wolałbym by to był ktoś inny - mówił w Poranku TOK FM Grzegorz Napieralski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na początku tygodnia Ewa Kopacz ogłosiła, że były wicepremier w rządzie PiS Ludwik Dorn oraz były polityk SLD i b. szef tej partii Grzegorz Napieralski dołączają do drużyny PO i wystartują do Senatu z poparciem partii rządzącej . To duża niespodzianka zarówno dla zwolenników Platformy, jak i komentatorów politycznych.

Dziś w Poranku TOK FM Grzegorz Napieralski wyjaśniał, że w SLD od dawna nie widział dla siebie szansy: - SLD mnie wyrzuciło, sponiewierało, Leszek Miller nie chciał rozmawiać.Wg Napieralskiego przyciąganie dawnych wrogów to dobry ruch Platformy. - Te wybory do Senatu są całkowicie inne niż wcześniejsza i rola Senatu może być całkiem inna. Pierwszy lat po 25 latach demokracji może być tak, że układ polityczny w Senacie będzie inny niż w Sejmie. Proszę zwrócić uwagę, jakie osobistości startują dziś do Senatu, jak rozkłada się układ sił politycznych i może być tak, że PiS wygra wybory i będzie miało większość w Sejmie, a w Senacie może to wyglądać całkowicie inaczej - stwierdził były szef SLD.

- PiS zbudowało sprawny obóz konserwatywno narodowy: od delikatnego Gowina po bardzo ostrego Ziobro. To sprawna maszyna do wygrywania wyborów. Mam wrażenie, że Ewa Kopacz zauważyła to, co się wydarzyło na scenie politycznej, szczególnie po wyborach prezydenckich i próbuje szukać odpowiedzi i budować drugi obóz - ocenił.

Jak dodał, nie zamierza się chować po kątach po tym, jak Platforma udzieliła mu poparcia, ale nie zamierza też zamykać swojego projektu politycznego z Andrzejem Rozenkiem. - Wierzę, że ten projekt jest budowany na lata. Buduje się środowisko i jest wiele osób w samorządach, które chcą je budować. Za chwilę są wybory samorządowe i jeśli w parlamencie będą osoby, które zechcą z nami współpracować, to będziemy to robić - mówił, podkreślając, że wciąż jest w swoim ruchu.

- Przychodzi czas budowanie nie dwupartyjnego, ale dwuobozowego systemu władzy. I może tak będzie: z jednej strony konserwatywno-narodowy, z drugiej otwarty i nowoczesny. Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest, wolałbym by to był ktoś inny. Ewa Kopacz dostrzegła tę szansę i próbuje budować coś takiego - stwierdził Napieralski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (44)
Napieralski: Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest. Wolałbym by to był ktoś inny
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 7

  Byt określa świadomość.

 • 66kropek

  Oceniono 10 razy 6

  "Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest. Wolałbym by to był ktoś inny" To wzruszająco szczere wyznanie. Trzeba było po prostu powiedzieć " Wiecie ludzie jak jest. Jeść trzeba."

 • cynnik2

  Oceniono 8 razy 4

  A gdyby tak pan N. został senatorem, to jak będzie głosował np. w kwestiach wymagających decyzji rodem z "wiara i światopogląd"? Czy tak, jak nakaże PO? Bo skoro z ich poparcia, to trzeba być wiernym.... choć miernym.

 • bihepi

  Oceniono 7 razy 3

  A może najjaśniejsza platforma przygarnęłaby jeszcze Pana Millera?
  Wtedy lewica miałaby szansę na lepszy wynik.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 3

  oj panie Napieralski... jakoś to parcie do żłoba należy sobie uzasadnić, tylko jak się pan będzie golił teraz, z zamkniętymi oczami? bo w lustro spojrzeć będzie ciężko

 • Piotr Kolec

  Oceniono 9 razy 3

  Na fali sondaży
  Sejmowego zamętu
  Przylepiło się gó...
  Do wraku okrętu

  My na to patrzymy
  Się z gówna śmiejemy
  Ono ssie brudną burtę
  I woła: PŁYNIEMY!

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 11 razy 3

  Żarty się trzymają pana Napieralskiego - "Platforma jest dziś najsilniejsza, bo jest". Żeby zostać przy korycie, polazłby nawet do PiS. Kolejna szumowina przykleja się, żeby tylko pozostać w Sejmie na kolejną kadencję.

 • stef0909

  Oceniono 2 razy 2

  Zawód poseł ?? zawiódł Poseł !!! i facet zawiedzie zawsze i wszędzie......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX