Abp Hoser o uchodźcach: "Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości"

Biskup decyzji warszawsko-praskiej Henryk Hoser mówił w RMF FM o napływie uchodźców do Europy. Jego zdaniem, "jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba", Stary Kontynent stanie się muzułmański.
- Uważam, że Europa dzisiaj znajduje się w okresie analogicznym do wczesnego średniowiecza, kiedy tu napływały ludy wędrowne z Azji. A teraz jak będzie? Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości. Jeżeli te tendencje się nie zmienią, jeżeli dzietność Europejczyków będzie taka słaba, że nie ma zastępowalności pokoleń, wówczas będzie to muzułmańska Europa, w której chrześcijanie będą mieli taką rolę, jaką mieli dotychczas na Bliskim Wschodzie - mówił Henryk Hoser w rozmowie z RMF FM.

Dodał również, że w "morzu muzułmańskim" istnieją niewielkie wspólnoty chrześcijan, które "w tej chwili nawet przeżyć nie są w stanie".

Polska chrześcijańska z pochodzenia i etosu

Choć arcybiskup opowiada się za tym, żeby "udzielić gościnności" uchodźcom, bo jest to "podstawowa wartość ewangeliczna", to podkreśla, że muzułmanie będą skazani na "gettoizację". Dlatego jego zdaniem do Polski powinni przyjeżdżać uchodźcy wyznania chrześcijańskiego. - Niewątpliwie chrześcijanom jest dużo łatwiej inkulturować się w kraju, który jest chrześcijański z pochodzenia i z bieżącego etosu - mówił. Muzułmanie powinni natomiast emigrować do krajów, "gdzie jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich, są też ich rodziny, znajomi".

Zdaniem duchownego Kościół nie musi więcej mówić o kryzysie imigracyjnym, gdyż "wszyscy parafianie" śledzą na bieżąco wydarzenia z tym związane i "zdają sobie sprawę, że to jest problem, który Polski nie ominie".

"Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie"

Wcześniej głos w sprawie uchodźców zabrał prymas Polski abp Wojciech Polak, używając słów Chrystusa: "Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie".

Tak konkretnie możesz pomóc uchodźcom >>>

Jak zwracają uwagę niektórzy z komentujących, Episkopat już w czerwcu zajął stanowisko w sprawie masowej imigracji. "Na tle wyjątkowo bolesnych obrazów z uchodźcami z Afryki proszących o pomoc u granic Europy - wyraźniej słychać i rozumie się słowa Chrystusa o błogosławionych, bo 'byłem przybyszem, a przyjęliście mnie'" - czytamy w komunikacie Episkopatu.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom wojny w Syrii. Pomóż i ty. Wpłać dowolną kwotę na numer konta PAH: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SYRIA" lub dołącz do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (187)
Abp Hoser o uchodźcach: "Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 45 razy 33

  Muzułmanie którzy do tej pory mieszkali w Polsce byli zawsze wielkimi patriotami, czego nie można powiedzieć o nieustannie kolaborujących przeciw Rzeczypospolitej katolikach!

 • getz54

  Oceniono 32 razy 24

  Heniu, ze strachu ciemno ci się w oczach robi co ? Jak wtedy w Rwandzie, gdy kazałeś zamknąc drzwi świątyni przed chrześcijanami proszącymi o schronienie. Błagającymi o uratowanie ich przed śmiercią, o przyjęcie ich zon, i matek z małymi dziecmi pod opiekę kościoła katolickiego. Oni tez byli przybyszami a nie przyjąłeś ich, patrzyłeś spokojnie jak mordowani, giną na progu twojej świątyni.więc nie pieprz głupot jak w 3 stadium kiły, ze broniłeś jakiegoś sakramentu czy ekstrementu, bo strach twój był przeciez wielki. Panie Polak nie udawaj pan Greka.
  Kościół katolicki wymordował miliony ludzi w Ameryce Południowej, złupił ich bogactwa, na siłę zchrystianizował, to samo zrobił w Afryce. Nic nie trwa wiecznie panie Polak, powinien pan to wiedziec. Muzułmanie idą teraz po was, zarazę XXI wieku, czarną ospę, taka kolej rzeczy. Hoser szczęśliwie tego nie doczeka, umrze ze starości albo wcześniej ze strachu. Pan moze jeszcze będzie świadkiem, jak za swoje bogactwa Papiez kupuje nietykalnośc, dla siebie i swoich biskupów,tak jak naziści kupowali od kościoła wolnośc, niekaralnośc i nową tozsamośc. Wielu z was po trzykroc zaprze sie swojego idola, zeby uratowac swój majątek i zycie. Potęga islamu rośnie proporcjonalnie do słabości kościoła katolickiego. Inne kościoły, anglikańki, ewangelicki, protesatancki pozostaną nienaruszone przez rewolucję religijną. Oni nie krzywdzili dzieci, nie bogacili się kosztem ubogich, nie mordowali dla zdobycia władzy i majątku. Panie Polak, nad wami juz krązą sępy, coraz nizej zataczają koła, siadają na wiezach kościołów, które wkrótce staną się waszymi schronami, sra...ą na mury waszych świątyń i wasze czerwone berety. Jak mówił Dzez Chrystus do swoich kumpli apostołów. Nie martwcie się nigdy po 7 latach tłustych zawsze nastąpi 7 lat chudych, zeby po 7 latach ..... zdarza się.

 • marudna.maruda

  Oceniono 36 razy 22

  Tak samo martwi mnie Europa muzułmańska, jak skrajnie katolicka. Nasi biskupi chyba doskonale wiedzą, że ze ich zachowanie bardzo zbliżone do muzułmańskiego. Ciężko im przyjąć, ze na świecie są różne wyznania, a nie każdy Polak to katolik wierzący w Rydzyka i episkopat. Zderzamy się z czym bardzo podobnym. Tylko moja prawda jast prawdziwa, tylko moja wiara ma prawo istnieć.

 • andrzej.ablaze

  Oceniono 33 razy 17

  panie biskupie, że Polska jest katolicka, to wiem aż za dobrze, ale że jest chrześcijańska, wprawiło mnie to w ogromną konfuzję i zdumienie.

 • oby.watel

  Oceniono 22 razy 16

  Nie pozostaje nic innego niż zawczasu, póki można, brać nogi za pas i uchodzić do Watykanu. Albo poprosić o azyl Bashoborę i zaszyć się gdzieś w afrykańskim buszu. A może Dominikana?

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 28 razy 16

  Skrajnie katolicka doktryna jest tak samo przerażająca, jak IS.
  Od 27 lat żyję poza granicami Polski, w tym czasie mieszkałem kilka lat w budynku, króry zamieszkiwałytylko 2 rodziny niemieckie - resztę stanowiły rodziny arabskie. Nie było żadnych problemów międ nami, funkcjonowaliśmy razem bez zgrzytów. I niech mi nikt nie opowiada, że takie relacje są niemożliwe.
  Myślę, że wszystko zależy przede wszystkim od nas.
  Wyzbyjmy się własnego egoizmu, wszystkich uprzedzeń, a wówczas żaden Islam nie będzie dla nas problemem.
  Po wczorajszej decyzji pani Premier pozostaje wielki WSTYD - wobec innych państw unii oraz wobec wszystkich w potrzebie. A ja na dodatek wstydzę się jeszcze za Polskę. Wstyd mi, że pochodzę z tego kraju.

 • raab2

  Oceniono 22 razy 12

  .."Abp Hoser o uchodźcach: "Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości"..
  Bóg tak chciał...

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 22 razy 12

  To lepsze czy gorsze niż zgnilizna moralna zachodu?
  Może lepiej wynieść swoje zabawki ze świeckich szkół i urzędów, by muzułmanom w porę uzmysłowić, że na wyznaniowe państwa nie ma w Europie miejsca?

 • w.zboralski

  Oceniono 17 razy 11

  Jednak łatwiej jest się pogodzić z śmiercią kilkuset tysięcy ludzi po katastrofie trzęsienia ziemii i tsunami, niż ze śmiercią takich samych setek tysięcy ludzi planowo wymordowanych.
  I teraz jak jakaś kpina brzmi głos mundurowego funkcjonariusza Watykanu stacjonującego w Polsce, niejakiego Hosera, współodpowiedzialnego za śmierć około miliona ludzi w Rwandzie, który ma czelność komentować obecną katastrofę humanitarną na naszej Półkuli Ziemskiej.
  Ten potwór w ludzkiej skórze nie umie zamilknąć nawet w takim momencie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX