"Papież Franciszek przegrał. W Czorsztynie niezbyt wzięto sobie do serca wojnę wydaną pedofilom w sutannach"

"Pogrzeb Józefa Wesołowskiego w Czorsztynie wyglądał jak manifestacja poparcia. Biskup, księża, górale niosący trumnę na wysoki połysk, kilkuset wiernych w orszaku pogrzebowym". Dlatego, jak ocenia Adam Szostkiewicz, widać, że w krakowskim Kościele hierarchowie i wierni za nic mają udokumentowane oskarżenia dotyczące pedofilii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem publicysty "Polityki" pogrzeb byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie postrzegać można jako porażkę rozpoczętej przez Franciszka wojny z duchownymi pedofilami.

"Z relacji w mediach wynika, że podczas pogrzebu czytano fragmenty prywatnych listów Wesołowskiego do rodziny, w których były dostojnik zaprzecza, że dopuszczał się czynów pedofilnych. Można zrozumieć, że Wesołowski nie chce napisać prawdy o sobie własnej rodzinie i konfabuluje. Trudniej zrozumieć, dlaczego podczas pogrzebu te konfabulacje odczytano i słowem nie wspomniano o kolekcji pornografii dziecięcej zgromadzonej przez oskarżonego. Przecież to oznacza, że odrzucono wersję wydarzeń przedstawioną przez watykańskich oskarżycieli Wesołowskiego. W Czorsztynie wiedzą lepiej niż w Dominikanie i w Rzymie?" - pyta Szostkiewicz na blogu.

Wesołowski zmarł przed dwoma tygodniami. Z powodu złego stanu zdrowia w lipcu odroczono rozpoczęcie procesu byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie. Miał być pierwszym duchownym, który za czyny pedofilne sądzony miał być w Watykanie.

Choć w Czorsztynie Józef Wesołowski pochowany był w sutannie i z pierścieniem biskupim - w czerwcu 2014 roku - trybunał kanoniczny przy Kongregacji Nauki Wiary wydalił go ze stanu kapłańskiego.

Oglądaj za darmo wstrząsający film o pedofilii w Kościele - "I zbaw nas od złego" w Kinoplex.pl [ZA DARMO]Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (87)
"Papież Franciszek przegrał. W Czorsztynie niezbyt wzięto sobie do serca wojnę wydaną pedofilom w sutannach"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 48 razy 42

  Bo ta zbrodnicza organizacja jest pedofilska nie tylko na szczytach hierarchii ale także na samych dołach.
  To zdegenerowani wierni hodują i legitymizują swoich zdegenerowanych przywódców "moralnych".
  Przyzwolenie na gwałty, tortury, pedofilię i inne okrucieństwa płynie właśnie od tych zwykłych dawców na tacę i zjadaczy wafelków.

 • taroudant

  Oceniono 38 razy 32

  Jaki Franciszek ? To Wesełowski jest twarzą i symbolem Krk. Do grobu arcy-zboka już ciągną pielgrzymki wiernych z odpowiednimi intencjami, niosąć w darze płytki DVD z rozkosznymi ministrantami. Santo subito !

 • harimau666

  Oceniono 28 razy 22

  panie, to przecież te słynne,,wartości chrześcijańskie" w Polsce zaprzeczają,że nawet w Watykańskim odosobnieniu korzystał z treści pedofilskich w necie...
  ten słynny >głaz Piotrowy< który pozwala tej sekcie panoszyć się to KŁAMSTWO nad kłamstwami i zupełnie nie rozumiem pańskiego użalania się na hipokryzję kleru skoro od lat z tego żyje i pokazuje wszystkim obleśnie środkowy,ulubiony palec...
  jesteście żałośni,wy,dziennikarze skoro wciąż z uporem maniaka ale bezskutecznie szukacie skrawka uczciwości i prawości w tej stajni Augiasza by wygrzebać choć namiastkę dowodów na to,że jest godna czegoś więcej niż solidny kop w tłuste tyłki bezwstydnych szamanów.
  no cóż, szukajcie ...igły w stogu siana.
  za to wam w końcu płacą.

 • Jerzy Klaus

  Oceniono 23 razy 19

  O jakiej walce mówisz pedofil ma walczyć z pedofilem !? Co więcej po tym pogrzebie widać że ci ludzie nie mają wstydu i nie boją się sądu ostatecznego ! wniosek mają gdzieś boga i wiarę ! zwykle pasibrzuchy !

 • qq.44

  Oceniono 22 razy 18

  Bo niebawem obok ronda prezydenta Kaczyńskiego powstanie ulica Józefa Wesołowskiego !

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 20 razy 12

  Ale i tak ilość powołań ze względu na kurczący się parasol ochronny dla pedofili maleje. Mniemam że niektóre powołania miały miejsce jedynie za sprawą owego parasola, który w swoim czasie nie przepuszczał nawet kropli

 • getz54

  Oceniono 19 razy 11

  Księza katoliccy, prostymi metodami socjotechnicznymi jakimi posługują się na co dzień, rozbudzili w mieszkańcach Czorsztyna fanatyzm religijny. Ci niewykształceni górale, prosty lud pasterski, dostąpili zaszczytu okazania miłosierdzia, wybaczenia win, za sprawą swojego proboszcza mogli okazac swoją wielkodusznośc. Skorzystali z tego, zrobili frekwencję i tyle. Biskup i księza, wystąpili w tym przedstawieniu załobnym niejako w manifestacji lojalności zawodowej. Dali silny sygnał w obliczu spadków powołań kapłańskich, chodzcie do nas geje, lesbijki, pedofile, my was obronimy, wasze zboczenia otoczymy tajemnicą, zaden świecki sąd nie bęzie was sądził za wasze czyny dopóki my zyjemy, amen. Ten biskup i ci księza poziomem intelektualnym niewiele ustępują bacom, gazdom i juhasom hej!

 • lukasiklukasik

  Oceniono 15 razy 11

  To było do przewidzenia. A były transmisja w radyju? W ich dzienniku – tytuł na pierwszej stronie?
  Coś takiego jak wstyd i pokora dla nich nie istnieje. Znaczy, piekła nie ma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX